Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Celebrita ze světa Harryho Pottera. Denní věštec o zpívající čarodějce

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

9. 11. 2014

J. K. Rowlingová servíruje na Pottermore svým věrným fanouškům novou dávku zajímavostí. Tentokrát je potěší biografie jedné z autorčiných oblíbených vedlejších postav.  Jde o poněkud opomíjenou, ale fenomenální, zpěvačku Celestýnu Warbeckovou.

FOTO: Harry Potter a Princ Dvojí Krve

Ve světě Harryho Pottera nejde vždy jen o život. I kouzelníci si občas poslechnou hudbu. Zdroj: distributor filmu

Celestýna Warbecková je populární zpívající čarodějka. Poprvé se tato postava objevila v knize Harry Potter a Princ dvojí krve, kde ji Molly Weasleyová poslouchala v rádiu na programu Kouzelná hodinka. V krátké biografii, kterou Rowlingová zveřejnila u příležitosti Celestýniných narozenin, se čtenáři dozvědí pár zajímavých informací a detailů z jejího života.

Publikum bývá doslova očarované

Již v nízkém věku projevila Celestýna nesmírný hudební talent. Její matka si ze všeho nejvíce přála, aby se dcera svému mimořádnému hlasu věnovala naplno. V kouzelnickém světě však neexistuje žádná škola muzických umění.

Paní Warbecková proto nakonec neochotně souhlasila s dceřiným zápisem na Bradavickou školu čar a kouzel. Následně ale bombardovala školu dopisy a požadovala vytvoření školního sboru, divadelního klubu a tanečních hodin, aby se projevil dceřin skutečný potenciál.

To se nakonec povedlo a Celestýna Warbecková se v kouzelnickém světě stala jednou z nejslavnějších zpěvaček. Proto není divu, že paní Weasleová nechává na Vánoce pravidelně vyhrávat její písně. Mezi pár Celestýniných nejznámějších hitů patří: Okouzlil jsi moje srdce a Kotlík plný horké, silné lásky.

Zpěvaččinými fanoušky jsou spíše starší lidé, kteří oceňují její grandiózní styl a silný hlas. Lístky na koncerty se ale často prodávají za přemrštěné ceny na černém trhu. To je také jeden z důvodů, pro který Paní Weasleyová nikdy neviděla svou oblíbenou zpěvačku zpívat naživo.

Paní Weasleyová ke svým milovaným kromě syna Rona počítá i jeho nejlepší přátele - Harryho a Hermionu. Zdroj distributor filmu.

Paní Weasleyová ke svým milovaným kromě syna Rona počítá i jeho nejlepší přátele – Harryho a Hermionu. Zdroj distributor filmu.

Stačí heslo a pár kliknutí

J. K. Rowlingová pod článek na Pottermore napsala, že Celestýna patří mezi její nejoblíbenější off-stage postavy z celé série. Zakomponovat do příběhu slavnou zpěvačku chtěla Rowlingová již od počátku série Harryho Pottera. Inspirací k této postavě se stala populární Shirley Besseyová. Její jméno zase patřilo jedné z bývalých autorčiných kolegyň.

Celestýna Warbecková v knihách nikdy nefiguruje naživo. Nyní se o ní čtenáři mohou dozvědět více  na Pottermore. Tam také může každý, kdo má zájem, odemknout příslušný list kapitoly a dokonce si i poslechnout nahrávku Celestýnina nejnovějšího hitu Ukradl jsi mi kotlík, ale mé srdce nikdy nedostaneš.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Celebrita ze světa Harryho Pottera. Denní věštec o zpívající čarodějce

Hide picture