Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nibiru: Mytická planeta, která má lidstvu v roce 2012 přinést zkázu

Jan Kouba

Jan Kouba

12. 4. 2012

Všude slyšíme o roce 2012 a konci světa, o Mayském proroctví a planetě, která má přinést zhoubu. Opravdu přichází planeta, která zvěstuje konec světa? Jak to je doopravdy?

FOTO: Nibiru

I tak by mohl vypadat příchod Nibiru Zdroj:sxc.hu

Nibiru má být planetou, která se periodicky vrací k naší Zemi každých 3 600 let. Má se jednat o obří planetu, která přináší zkázu. Aspoň tak je popisována v médiích. Pravda je ale trochu jinde.

Následující tezi vyslovil sumerolog Zacharia Sitchin ve svém bestselleru 12. Planeta. Zde vyřkl domněnku, že Sumerové přišli ke svým vědomostem od mimozemské rasy, která je zvána Anunaki (Ti z nebes na zemi). Tato civilizace měla být tak mocná, že člověka de facto vyšlechtila z vlastní krve, nebo spíše z krve Kingu.

Čtěte také: Konec světa může nastat na sto způsobů. Nerozhodují už Mayové, ale EU

O tom se dozvídáme v prvním eposu o stvoření Enuma Eliš (Když nahoře). V tomto příběhu je líčen boj mezi staršími bohy, vedenými Tiamat, a mladšími, vedenými Mardukem. Sitchin tento mýtus staví do nového světla a tvrdí, že nejde o nic jiného než popis tvorby naší Sluneční soustavy.

Tiamat je Zemí, ta se srazí s Mardukem, a z kataklyzmatu vznikne nová Země, kde se zrodí člověk. Nibiru je tedy dle Sitchinovy teorie planeta bohů. Nibiru se dle dostupných informací nachází pouze v Enuma Eliš, ale pravdou je, že Sitchin jakožto sumerolog má možnost číst i neuveřejněné sumerské texty v originále.

Smrt přichází z nebes

Může se to zdát vše jako sci-fi, ale opravdu existuje seriózní teorie o superplanetě, nebo spíš hvězdě, která obíhá mezi Sluncem a za Oortovým mračnem. Toto těleso má takovou hmotnost, že při průchodu Oortovým mračnem s sebou strhává roj komet, které periodicky bombardují Sluneční soustavu.

FOTO: Nibiru

Ilustrační foto Zdroj:sxc.hu

Na tuto teorii přišli již v roce 1984 paleontologové David Raup a Jack Sepkoski, kteří tvrdili, že našli statistickou periodicitu ve vymírání druhů jednou za 26 milionů let. Pomohla jim k tomu analýza fosilních pozůstatků vodních a pozemních živočichů a i rostlinných forem. Někteří spojují tuto hypotetickou planetu i s takzvaným velkým vymíráním, které zastihlo dinosaury.

Čtěte také: Je rok 2012 nafouknutá bublina, nebo důvod, proč se začít bát?

Tato Nemesis, jak je nyní zváno toto hypotetické těleso, je dle Richarda A. Mullera červený trpaslík, zatímco Daniel P. Whitmire a Albert A. Jackson se přiklání k tomu, že se jedná o hnědého trpaslíka. Dalším možným důkazem je planetoid Sedna, který obíhá za Plutem.

Planetoid má neobvyklou eliptickou dráhu kolem Slunce a orbita jí trvá kolem 11 tisíc let. Mike Brown z Caltechu řekl, že Sedna by na svém místě být neměla, že není tak blízko, aby ji ovlivňovalo Slunce, ani tak daleko, aby ji ovlivňovala jiná hvězda. Brown předložil hypotézu, že za Sednininu zvláštní orbitu může masivní, zatím neobjevené těleso.

Katastrofa jako z hollywoodského filmu

Pokud by opravdu přiletělo obří těleso do naší Sluneční soustavy, Země by měla vážný problém, obrovská zemětřesení, tsunami a další rozmary přírody by postihly Zemi v globálním měřítku. Emmerich mohl klidně do svého filmu 2012 Nibiru začlenit, protože takto by to klidně mohlo vypadat.

Na internetu se nyní rojí informace o výskytu planety X (další z názvů pro Nibiru) a jejím příchodu. I články, že Mayský kalendář vůbec neukazuje na datum 21. prosince 2012. To jsou hlouposti, jakékoli jiné datum než 21. prosince není tak důležité v náboženské tradici, jedná se totiž o Zimní slunovrat. Proč Mayové ukončili kalendář tímto datem, je nejasné. Říká se, že skončí tím datem čas, ale co se stane? To je ve hvězdách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nibiru: Mytická planeta, která má lidstvu v roce 2012 přinést zkázu

Hide picture