Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nintendo 3DS vyjde v XL edici. Dostane větší displej a silnější baterii

Marek Jedinák

Marek Jedinák

10. 7. 2012

Nintendo se snaží vrátit úder konkurenci v podobě PS Vita upravenou handheldem 3DS. Dostane výrazně větší displej i výkonnější baterii, ale ze zcela nepochopitelných důvodů má opět pouze jednu páčku.

Nintendo 3DS XL je výrazně větší než jeho předchůdce. To je bezesporu obrovské plus. zdroj: cqe.cz

Nintendo 3DS to nemělo vůbec jednoduché. Prodeje začaly sice více méně slušně, nicméně velká část předobjednávek nakonec nebyla realizována a prodeje se již po několika týdnech dramaticky propadly. Konzole nenabízela bůhvíjak úchvatnou grafiku, velmi kritizovány byly především malé rozměry displeje, relativně nízký výkon baterie, a samotný 3D efekt jednoduše nebyl dostatečně silným argumentem pro koupi tohoto handheldu.

Tonoucí se stébla chytá

Výrobce byl nucen již pár měsíců po uvedení produktu do prodeje snížit cenu o přibližně 40 %, což je jasným důkazem snahy zachránit co se dá v duchu starého známého pořekadla: „Tonoucí se stébla chytá.“

K tomu je nezbytné připočíst také provozní problémy související se zemětřesením v Japonsku a v očích mnoha fanoušků prozatím nejistě vyhlížející osud konzole Wii U.

Management společnosti to však nevzdává a přišel s vylepšenou verzí klasického 3DSka. Exkluzivní český distributor uvádí zvětšení velikosti displeje o 90 %, což se zdá přímo neskutečné. Další podstatnou změnou je výdrž baterie, která by nyní měla prodloužit provoz zařízení o několik hodin.

Čtěte také: Mercedes sestrojil neviditelný automobil. Maskuje se jako predátor

Zcela nepochopitelné však je, že i přes dostatečně velké rozměry má handheld stále pouze jednu páčku. Zvláštní to je především v souvislosti s tím, že již při vydání exkluzivního titulu Resident Evil výrobce dodával také speciální vaničku, která obsahovala mimo jiné právě externí páčku.

Kvality 3DS XL si hráči budou moci vyzkoušet již 28. července. Stávající 3DS zůstane i nadále ve výrobě.

Je nutné podotknout, že novější verze Nintenda 3DS vypadá mnohem moderněji

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nintendo 3DS vyjde v XL edici. Dostane větší displej a silnější baterii

Hide picture