Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nintendo nevidí next-gen v technickém zpracování. Důležité jsou prvky inovace

Jakub Bilko

Jakub Bilko

28. 11. 2012

Narážky na nízký výkon konzole Wii U ze strany některých vývojářů jsou podle šéfa amerického Nintenda zavádějící. Je si také jistý, že pokud konkurenční konzole přijdou pouze jako hardwarově vylepšené verze těch stávajících, prohrají  s Nintendem souboj.

I bez silného hardwaru dokázalo Nintendo prorazit Zdroj: reprofoto facebook.com

Vývojáři velkých studií se dohadují o nízkém potenciálu konzole Wii U držet krok s technicky náročnými tituly. Minulý týden se kauza týkala hry Metro: Last Light, jejíž vývoj pro novou konzoli byl ukončen. Na vině je dle slov šéfa technického vývoje studia 4A Games „otřesně pomalý procesor“.

Již v červenci letošního roku poznamenal Katsuhiro Harada, producent hry Tekken, že procesor konzole tiká na poměrně nízké úrovni. A aby toho nebylo málo, studio DICE, stojící za Battlefieldem, označilo proklamovaný procesor za problém, který výrazně zkrátí životnost konzole.

Čtěte také: Black Ops 2 vypadá podle Nintenda lépe na Wii U než na PS3 či Xboxu 360

Nintendo však nepřikládá kritice významnou pozornost. Je naopak přesvědčeno o správnosti rozhodnutí, kterým bylo vypuštění konzole Wii U již nyní, namísto čekání na novou, silnější technologii. Tento tah je také doprovázen argumentací prezidenta amerického Nintenda Reggieho Fils-Aima, který nevidí next-gen v dokonalém technickém zpracování.

„Je pravděpodobné, že rychlejší procesory a hezké obrázky nebudou dostatečnou motivací pro zákazníky. Vypuštění nového systému pro nás znamená přinést na trh novou zkušenost, což děláme s Nintendo Land a ostatní vydavatelé to provádějí s hrami jako ZombiU. Právě nyní je pro nás ta pravá chvíle tento nový hardware vypustit,“ vyjádřil se Fils-Aime.

Nepřehlédněte: Haldir a Lugbol jsou dalšími postavami v Guardians of Middle-Earth

Je také přesvědčen, že chtějí-li společnosti Microsoft a Sony na konzolovém trhu uspět, budou muset přijít s něčim lepším než jen s rychlejším hardwarem, budou muset reagovat na činnost, kterou se Nintendo na trhu zabývá, tedy inovací. „Musí reagovat na to, co jsme vytvořili, my zase musíme a také budeme pokračovat v inovaci v rámci Wii U,“ doplnil prezident společnosti Nintendo America.

Během startovního týdne prodeje konzole Wii U ve Spojených státech se prodalo okolo 400 tisíc kusů. Prodej v našich končinách započne již tento pátek 30. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nintendo nevidí next-gen v technickém zpracování. Důležité jsou prvky inovace

Hide picture