Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nintendo oficiálně oznámilo novou herní konzoli. Vytáhne Wii 2 Nintendo z krize?

Redakce

Redakce

1. 5. 2011

Nástupce konzole Wii byl oficiálně potvrzen. Funkční prototyp nového zařízení bude představen na letošní E3.

O nové konzoli od společnosti Nintendo s údajným kódovým označením Project Cafe se spekuluje už delší dobu. Prodeje Wii v posledních letech klesly, a ani uvedení nového handheldu 3DS, kterého se zatím prodalo 3.6 milionů kusů, Nintendu příliš nepomohlo.

Společnost vykázala o 66 procent nižší zisk za poslední fiskální rok. Proto Nintendo ve své zprávě investorům potvrdilo, že vyvíjí novou herní konzoli, která bude nástupcem Wii a jejíž hratelný prototyp by měl být k dispozici na červnové výstavě E3.

Podle Nintenda bude mít konzole HD grafiku srovnatelnou se současnou generací konzolí od Sony a Microsoftu. Ovladač by dle nejmenovaných zdrojů měl mít osm tlačítek, dva analogové sticky a dotykový displej. Pokud se tyto informace potvrdí a Nintendo skutečně opouští koncept pohybového ovládání, nabízí se otázka, na jakou skupinu hráčů je vlastně nová konzole cílena a zda nedojde k odlivu casual hráčů.

Známý videoherní analytik Michael Pachter si myslí, že konzole přichází pozdě a nebude mít co nabídnout ani jedné skupině hráčů. Příležitostní hráči na novou konzoli nepřejdou a hardcore gameři zůstanou u výkonově srovnatelných strojů PlayStation 3 a Xbox 360.

Prezident Nintenda Satoru Iwata o Wii 2 naopak tvrdí, že bude představovat nový směr vývoje videoherních konzolí. Jisté je, že překonat 86 milionů prodaných Wii nebude snadné. Nová konzole by měla být uvedena na trh v období mezi dubnem 2012 a březnem 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nintendo oficiálně oznámilo novou herní konzoli. Vytáhne Wii 2 Nintendo z krize?

Hide picture