Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nintendo pracuje na konzoli Wii 2! Podívejte se pod pokličku Project Café

Roman Šeiner

Roman Šeiner

28. 4. 2011

Nintendo novou konzoli zatím oficiálně neoznámilo, protože je momentálně upřednostňováno 3DS. Všelijaké zprávičky, náznaky a šuškandy však nasvědčují tomu, že nás čeká minimálně prezentace Wii 2 zatím známá pod názvem Project Café na červnové výstavě E3.

Původní Wii lámalo prodejní rekordy a konkurenci nechalo až v dalekém závěsu Zdroj: Nintendo.com

Primární snahou Nintenda je získat hardcore hráče, kteří se k Wii, první konzoli s pohybovými ovladači zaměřenému především na rodiny s dětmi, nepostavili zrovna s nadšením. Hry na Wii nejsou nejžádanějšími, a hráči raději zůstali u PC a konkurenčních konzolí. Společnosti se sice podařilo vyrobit nejprodávanější konzoli, avšak bystrý management chce zvýšit svůj tržní podíl.

Kudy z nudy?

Jednak se lze vydat cestou lepších her, a to skrze kvalitní studia. Různá šuškání za oponou naznačují přítomnost studia Rockstar (GTA, Red Dead Redemption), ale stejně tak bude ve hře i kvalitnější snímání pohybů uživatele.

Vzhledem ke spekulacím, které styl hardwaru dosti srovnávají s konkurenčním Xboxem, je dosti pravděpodobné, že nebude problém zpětně portovat multiplatformní tituly na nového černého koně od Nintenda. Výrobce se poučil chyb od Sony, jejichž složitě navržený PlayStation představuje pro programátory tvrdý oříšek.

Pokud se chce Nintendo zbavit dotěrných PlayStation MoveKinectu od Microsoftu na podobné bázi, musí být minimálně o třídu lepší. Nabízet nové mechaniky do her a přinést svěží vítr do konzolí by jistě nebylo na škodu. Zvláště v období, kdy vývojáři neustále poukazují na technickou zaostalost současné generace hracích zařízení.

OBR.. Cole Phelps střílející z brokovnice

Dočká se L.A. Noir od Rockstaru konverze na Wii 2? Zdroj: rockstargames.com

Co na plat, že jsou osazené relativně výkonnými procesory, když se operační paměť pohybuje na hranici 512 Mb. Vzhledem k tomu, že průměrný počítač má dnes alespoň paměť o velikosti 4 Gb jde o rozdíl naprosto propastný.

Nepříliš lichotivý je fakt, že podle prozatímních spekulací kolujících na internetu bude nové Nintendo jen maximálně o 25% výkonnější než současná generace next-gen konzolí. Kdo tedy bude mít nutkání koupit si prakticky to samé, co je dostupné už teď? Jestliže bude nový unikát z Japonska skutečně srovnatelný s už pět let starou generací substitučních výrobků, těžko lze mluvit o nějaké výrazném náskoku nebo snad trumfu.

Čím překvapí tentokrát?

Mluví se také o dotykovém ovladači, který však bude zřejmě ochuzen o multi-toutch funkci, což je ale také nepodložená informace. Lepší technické parametry a příjemnější ovládání by však měly nové konzoli, ať už ji pojmenují Wii 2 nebo jinak, přinést úspěch.

V praxi třeba bude možné hru ovládat prostřednictvím bezdrátového propojení s handheldem Nintendo 3DS. Bude nový typ ovladače dostatečným argumentem pro koupi produktu?

První sázka na pohybový ovladač na Nintendu vyšla Zdroj: Nintendo.com

Vidina strategií či stříleček ovládané pohybem a hlasem zároveň je hodně lákavá. Sice už herní průmysl podobné náznaky pamatuje, ale když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Na druhou stranu je pravda, že tituly sázející na ovládání R.U.S.E a TC: Endwar přiliš úspěchu nesklidily.

Uvidíme, jaká konkrétní esa v rukávu vyhodí Project Café na stůl. Představitelé Nintenda práci na Wii 2 skutečně připustili, nicméně prý nesmíme věřit všemu, co se na internetu povídá.

Pokud půjdeme zpátky do minulosti, zjistíme, že Nintendo vydává jednu konzoli zhruba za pět let. Wii spatřilo světlo našich obýváků 19. listopadu 2006. Nová konzole tedy klepe na dveře, ale vyjde zřejmě až na konci letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nintendo pracuje na konzoli Wii 2! Podívejte se pod pokličku Project Café

Hide picture