Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nintendo Wii U bude kompenzovat podivný název výkonem a HD grafikou!

Tadeáš Kubů

Tadeáš Kubů

17. 6. 2011

OBR: Wii UNa hlavu společnosti Nintendo se dlouho snášela kritika, že jejich herní konzole není konkurenceschopná, protože nestačí na své konkurenty ani výkonově, ani graficky. To se ovšem s Wii U změní!

OBR: Nintendo Wii U

Ovladač nového Wiička je odvážným krokem, bude to úspěch nebo pohroma?, zdroj: nintendo.com

Novinek bylo Nintendem na herním veletrhu E3 prezentováno mnoho. Dozvěděli jsme se, že nové Wiičko bude mít takový výkon, že by v klidu rozběhalo i například akční střílečku Crysis a také, že to bude první konzole od Nintenda, která nám umožní pařit v HD. Nintendo také uvedlo, že na nové konzoli nenajdeme DVDROM ani Blu-ray mechaniku, protože Nintendo nechce v této kategorii konkurovat Sony ani Microsoftu.

Oproti svému předchůdci změní Wii U i ovládání, které bude nově v podobě ovladače ve velikosti průměrného tabletu, který bude kromě dotykové obrazovky obsahovat i klasická ovládací tlačítka.

Nový ovladač Wii U sice nebude mít možnost multitouch ovládání, tu ovšem bohatě vynahradí zabudovaný gyroskop, mikrofon, reproduktory, akcelerometr, vibrace, kamera a stylus a především možnost hrát na ovladači hry jako Maria bez zapnutí konzole.

Velkým otazníkem zůstává způsob, jakým se budou hry ovládat a zda herní tablet nebude na obtíž, protože ke konzoli bude moct být připojen maximálně jeden tento ovladač v danou chvíli. Pro hru více hráčů bude možné použít až čtyři klasické ovladače.

HD grafika rozhodně bude velkým tahákem, pokud tedy bude udržena hratelnost. Posledním otazníkem zůstává především cena, která bude pro mnoho zájemců rozhodující.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nintendo Wii U bude kompenzovat podivný název výkonem a HD grafikou!

Hide picture