Menu
FANZINE.cz
Technologie

Nokia DC-16: Externí baterie přináší šťávu navíc nejen pro Lumie

Redakce

Redakce

29. 6. 2012

Nokia prodává vlastní externí baterii, za kterou se nemusíte stydět. Nechybí jí styl a dostatečná kapacita za přijatelnou cenu.

Nová série externích baterií od Nokie vypadá velice stylově zdroj: nokia.com

Pokud jste majiteli smartphonu, tak určitě znáte tu chvíli, kdy vám dojde baterka a nemáte ji jak dobít. Na trhu jsou desítky externích baterií, nejlevněji se dají sehnat kopie originálů na ebay už od 10 dolarů. Většinou se ale jedná o nehezké krabičky, a proto Nokia přišla se změnou – Nokií DC-16, externí baterií, která má styl.

Čtěte také: Nokia uvedla na český trh třetí Lumii. Modelem 610 chce oslovit mladé lidi

Primárně je určena pro Lumie, čemuž odpovídají čtyři barevné verze (černá/bílá/modrá/růžová), ale dobijete s ní jakékoli zařízení, které se dobíjí kabelem s koncovkou USB. Kapacita baterie je 2200mAh, a Lumii 800 nabíjí při vyplém displeji rychlostí cca 1 % za minutu. Dokáže ji nabít přibležně jeden a půlkrát.

Velkou výhodou této baterie je možnost při nabíjení mobilu (nebo kteréhokoli jiného zařízení) napojit mezi zásuvku a mobil, kdy po nabití mobilu nabije i sama sebe. Další povedenou funkcí je čtveřice LED diod, které indikují stav nabití baterie.

Nokia DC-16 ladí s Lumiemi

Nokia DC-16 ladí s Lumiemi

Pokud často cestujete a vadí vám rychlé vybíjení baterie vašeho mobilu a chcete designově povedenou externí nabíječku, je pro vás Nokia DC-16 ta pravá.V balení je dodání s 25cm micro USB kabelem. Cena se pohybuje kolem 700 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nokia DC-16: Externí baterie přináší šťávu navíc nejen pro Lumie

Hide picture