×
FANZINE.cz

Nokia N9 představena. OS MeeGo rozkopává Symbian ve velkém!

Nokia N9 modráN9 představena a s ní i OS MeeGo, který si pravděpodobně strčí do kapsy WP 7. Nokie sama o sobě vypadá skvěle. Nabízí slušný hardware, přesto nechytá dvoujádrovou konkurenci. Bude stát za to?

Nokia N9 černá
černé provedení, Zdroj: Nokia.com

Překrásný 3,9“ kapacitní AMOLED displej, 1GB RAM, 1GHz procesor, 1450mAh baterku, 8MPx optika Carl Zeiss. Toť v sobě skrývá nová Nokie. To není zas tak úchvatné. Její eso oproti konkurenci je MeeGo operační systém vyvinutý ve spolupráci s proslulou firmou Intel. Je to nový zázrak, nebo se utopí jako Symbian?

MeeGo je odlišný od jakéhokoli operačního systému pro smartphony. Je lehce podobný WebOS od společnosti Palm, nyní HP. Nabídne tři pracovní plochy a snadné uspání aplikace tahem doprava či doleva pryč z displeje. S aplikacemi si můžete hrát, zobrazovat jich více najednou, mohou se navzájem prolínat a minimalizovat.

Milujete chytré telefony? Čtěte naše preview na první 3D telefon HTC Evo 3D!

Systém vypadá slibně, ale není optimalizovaný jako IOS, WP či Android. MeeGo musí ujít ještě dlouhou trnitou cestu k úspěchu, ale potenciál na to má. Cena a začátek prodeje u nás není znám.

Nokia N9 růžová
N9 bude nabízena i v růžovoučce úchylné verzi

Zachrání Nokia N9 svého výrobce od úpadku, nebo jen zpečetí jeho pohřeb?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..