Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nolan doplňuje tým kolem Interstellaru. Znovu spojí síly s Catwoman

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

19. 4. 2013

FOTO: Nolan 460

Po ohlášení data premiéry a jména autora scénáře jsme se dočkali dalších informací k snímku Interstellar. Námět však pořád zůstává neznámý.

OBR: The Dark Knight Nolan

Hm, koho si jěště z Batmana vezmu? Zdroj: distributor filmu

První post-batmanovský film režiséra Christophera Nolana už odhalil několik svých tajemství. Interstellar pochází z dílny Stevena Spielberga, kterého v roce 2006 nadchl nápad natočit film podle teorií fyzika Kipa Thornea. Už tehdy se mluvilo v souvislosti se scénářem o Jonathanu Nolanovi. Teď se k němu připojil bratr Christopher i samotný Thorne.

Hvězdné obsazení snímku začalo ohlášením Matthewa McConaugheyho v hlavní roli jménem Cooper a pokračuje s potvrzením účasti Anne Hathaway, kterou známe jako Selinu aka Catwoman z Nolanova posledního dílu batmanovské trilogie Temný rytíř povstal.

Spolupráci s Nolanem potvrdil i skladatel hudby z Temného rytíře Hans Zimmer, ne však Nolanův dvorní kameraman Wally Pfister. Ten má totiž právě dost práce na svém režijním debutu, sci-fi snímku Transcendence, mimochodem také kvalitně obsazeném.

A o čem vlastně Interstellar bude? To veřejnost zatím jenom může tušit z pohledu na nejslavnější Thorneovu teorii červích děr, hypotetických objektů umožňujících vesmírnému časoprostoru utvořit zkratku přes prostor a čas. Jednodušší vysvětlení – bude to prostě další Nolan.

Točit se začne toto léto, premiéra se plánuje na 7. listopad 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nolan doplňuje tým kolem Interstellaru. Znovu spojí síly s Catwoman

Hide picture