Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nová kniha George R. R. Martina – láká první Velký knižní čtvrtek 2015!

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

16. 3. 2015

Každý rok pořádá devět nakladatelů akci zvanou Velký knižní čtvrtek. Letošní premiéra události čtenářům nabídne patnáct zajímavých titulů. Mezi nimi jsou mimo jiné i některá dlouho očekávaná fantasy díla. 

FOTO: Velký knižní čtvrtek

Tato akce přinese novou knihu od G. R. R. Martina. Zdroj: logo akce

 

Velký knižní čtvrtek je projekt pořádaný knižní distribucí Kosmas ve spolupráci s devíti nakladateli. Několikrát do roka se sejde množství očekávaných knižních titulů a nakladatelé je po domluvě vydávají právě v jeden den. Letošní první Velký knižní čtvrtek přichází na pulty knihkupectví rovnou s patnácti knihami a to již tento týden – 19. března 2015.

FOTO: Divoké karty

Zdroj: knižní obálka.

Kromě knižní distribuce Kosmas s nakladateli spolupracují také Radiožurnál nebo například Městská knihovna v Praze. Za posledních několik let se podle pořadatelů počet vydávaných titulů na „Velký čtvrtek“ ustálil na dvanácti. Letošní jaro však čtenářům poskytne nabídku rovnou patnáct již dlouho očekávaných knih.

Příznivci fantasy uvidí nového Martina!

Největším trhákem ze žánru fantasy bude nepochybně dílo George R. R. Martina. Autor oblíbené ságy Píseň ledu a ohně napsal sbírku povídek s názvem Divoké karty. Na této sérii pracuje Martin již mnoho let a to ve spolupráci s několika dalšími autory.

Jedná se o sci-fi antologii, které vypráví příběhy mnoha hrdinů na mnoha různých místech. Všichni podílející se tvůrci sdílí jeden svět a každý z nich přispívá jinak dlouhými a různorodě zaměřenými povídkami. V anglickém originále již pod záštitou Divokých karet vyšlo přes dvacet knih a série nekončí.

FOTO: Krvavá Máry

Zdroj: knižní obálka.

V češtině se však představuje s prvním titulem právě letos na Velký knižní čtvrtek. Čtenáři se tedy sice nedozvědí, jak to vypadá se Hrou o Trůny, zato však mohou nahlédnout do jiného Martinova světa.

Další fantasy je česká – strašidla od Petra Janečka

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky je také sbírka povídek a postraší čtenáře příběhy o nadpřirozených bytostech a záhadami, nad kterými vstávají vlasy hrůzou. Zdali jde o výmysly či o pravdivé děsivé příběhy nikdo neví.

Jedná se však o vyprávění lidí, kteří tvrdí, že jde o skutečné události. PhDr. Petr Janeček, PhD. je etnologem a mimo jiné se také zabývá folklorem. Proto se rozhodl dát dohromady sbírku těch nejzajímavějších a nejzáhadnějších příběhů, které se mezi lidmi vyprávějí.

Radost budou mít nejen příznivci fantastiky

FOTO: Nezbytná smrt

Zdroj: knižní obálka.

Na milovníky české literatury čekají hned dva tituly. Tím prvním je dílo pro děti: Hvězdy pražské ZOO od autorů Jiřího Dědečka a Emmy Pecháčkové. Druhým zástupcem je kniha s názvem Pod sněhem vyprávějící o dramatickém životě tří sester od Petry Soukupové.

Jiří Padevět na Velký knižní čtvrtek vydá již druhou knihu, která se zabývá naší zemí za Protektorátu: Krvavé finále, Jaro 1945v českých zemích. Na seznam se přidal také známý slovenský spisovatel Boris Filan s knihou Klimtův polibek.

Dále se dětští čtenáři mohou pobavit nad románem Konečně doma od amerického spisovatele Adama Rexe. Dospělí si pak jistě vychutnají thriller Ďáblova hora Devona Meyera nebo krimi román významného skotského spisovatele Mackaye Malcoma Nezbytná smrt Lewise Wintera.

Dalšími knihami, které se na pultech knihkupectví v tento den objeví jsou Gerron od Charlese Lewinskyho, Ztráty a nálezy od autorky Brooke Davisové a Není zač od Daniela Glattauera. Pro fanoušky napínavých románů je tu Návrat do Killybegs od Sorje Chalandona. Jean-Christophe Rufin vykonal legendární cestu do Compostely a napsal o svém zážitku  v knize Nesmrtelná túra do Compostely. Poslední knihou seznamu je dílo známé autorky Lois Lowryové Spočítej hvězdy.

Tyto knižní unikáty se na pulty knihkupectví dostanou  právě na Velký knižní čtvrtek, který se letos koná poprvé a spadá na 19. března. Kromě slevových akcí v knihkupectvích je na tento den také plánováno setkání s autory.

Odehraje se v pražské Městské knihovně a o týden později také v Brně v knihkupectví Dobrovský.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová kniha George R. R. Martina – láká první Velký knižní čtvrtek 2015!

Hide picture