Aleš Kot dokazuje, že i český komiksový autor může prorazit v Americe

Ve třech letech ho ovlivnil Kačer Donald a na střední škole orální sex na záchodcích. Jeho subkulturní zážitky a zájem o sdílení se odrazil v tvorbě jeho komiksových scénářů, které letí světem.

V rozhovoru pro newsarama.com Aleš Kot vypráví o svém  životě a dětství. Jeho láskou byl, už od mládí, komiks. Proto si musel vybrat mezi školou a svými zájmy. Zvolil si život, ve kterém vyzkoušel, jaké to je žít na ulici, a pronikl do breakcoreové a undergroundové scény.

Ales Kot
Zdroj: newsarama.com

V Čechách se Aleš Kot předvedl již v šestnácti letech v textech uveřejněných na stránkách comx.cz a comics.cz pod přezdívkou Kenny.

Nedávno mu vyšel u Image Comics jeden z jeho prvních komiksů Wild Children o studentech, kteří ztratili důvěru ve školství. Podle Kota školní systém produkuje dokonalé stroje, ale porouchané lidi.

Aleš Kot odešel ze školy v sedmnácti letech, do té doby vystřídal šest škol, než definitivně hodil školství za hlavu. Ve třiadvaceti se vydal do Ameriky za svou milou. Tam také už nějaký čas žije v Los Angeles, město andělů má jistě tvůrčí potenciál. Kot prohlásil, že díky této zkušenosti dostal skvělé nápady na své komiksové scénáře.

 „Mám hlubokou potřebu sdílet, komunikovat a komiksy jsou nádherná forma komunikace“

Jeho debut Wild Children slavil nevídaný úspěch, když v americkém žebříčku skončil mezi deseti nejprodávanějšími tituly. Příběh napsal před dvěma lety a pak se rozhodl, že svůj námět nabídne nakladateli přímo na festivalu Comic Con v Seattlu. Ten neváhal a námět ihned přijal.

Divoké děti jsou o studentech, kteří si do školy přinesou automatické zbraně, LSD a kamery. Nechají všechny učitele, kromě čtyř, odejít a začínají svou výuku. Vše se pomocí kamer přenáší na internet.

„To nejlepší, co můžeme udělat, je být upřímní a vytvářet příběhy, které používají osobní zkušenosti univerzálním způsobem“ říká Aleš Kot pro Newsarama.com. Tvořit komiksy je jeden z jeho hlavních cílů života a život sám je jeho klíčovou inspirací.

Aleš Kot dokazuje, že i český komiksový autor může prorazit v Americe
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.