×
FANZINE.cz

Nové dubnové knihy? Jsou i plné science fiction, děsu a mystiky!

Vladimir Vojnovič: Moskva 2042
Budoucnost nemusí být nudná píše Vladimir Vojnovič v knize Moskva 2042. Zdroj: výřez knižní obálky.

Nakladatelé v dubnu potěšili literárními novinkami také milovníky děsivých vyprávění plných duchů a krve, vesmírné hard sci-fi nebo cest do budoucnosti. Tahle pestrá nabídka zaručeně odvede pozornost čtenářů od problémů současnosti.

Andy Rowski: Nejhorší večírek tvého života

Andy Rowski: Nejhorší večírek tvého životaBudeš tvůrcem svého příběhu. Sám si zvolíš svou cestu, sám se rozhodneš, kudy a kam se vydáš. Tento příběh může mít jedenáct možných konců. Budeš si umět správně vybrat, abys přežil?

Halloween ve venkovském sídle na samotě. Jsi s partou kamarádů pozvaný na večírek roku. Když dorazíte, hostitel Victor vám vypráví strašidelný a krvavý příběh tohoto starého panství: před sto lety jeden muž v záchvatu šílenství nemilosrdně vyvraždil celou svou rodinu a pak si vystřelil mozek z hlavy. Od té doby se Bezhlavý Baron potuluje po chodbách domu a v bezhvězdných nocích ho můžeme slyšet kvílet…

Zatímco se posmíváš kamarádovi a jeho druhořadým duchařským historkám plným krve, ozve se pronikavý výkřik a každému je jasné, že večírek se „zvrtnul“.

Budeš si muset vybrat… Ale vybereš si dobře?

Hororový gamebook od známé youtuberky ANDY.

Nevhodné pro čtenáře mladší 13 let.

Vydalo nakladatelství Jota 6. dubna 2020.

Gerald Brittle: DémonologovéGerald Brittle: Démonologové

Zapomeňte na lacinou duchařinu, čeká vás naprosto seriózní výprava do hrůzyplných domů, k postelím posedlých lidí a do prostorů, kam byste se báli jít i za denního světla. Neříkejte, že nevěříte na duchy, netvrďte, že se jich nebojíte – po přečtení této knihy, založené na autentických svědectvích a zkušenostech skutečných lovců duchů, manželů Warrenových, vám totiž nezbyde než vzít duchy na milost. Jen se modlete, aby i oni vzali na milost vás…

Vydalo nakladatelství XYZ 9. dubna 2020.

Adrian Tchaikovsky: Děti zmaru

Adrian Tchaikovsky: Děti zmaruPo zhroucení lidského impéria se Země odmlčela. Terraformační programy na různých planetách ve vesmíru ale pokračují, protože stále je naděje, že je přiletí osídlit kolonisté. Vědecký tým na planetě Nod pracuje ve dvou skupinách. Zatímco první terraformuje planetu, druhá skupina se vydala k její oběžnici pokryté oceány.

Na ní doktor Senkovi experimentuje se svými oblíbenci, chobotnicemi, které chce přizpůsobit místnímu ekosystému. Senkovi však netuší, že on a jeho inteligentní hlavonožci se brzy stanou hrází před nebezpečím, které na Nodu spící číhá a chystá se vydat do vesmíru za dobrodružstvím.

Tisíce let poté se k Nodu vydává průzkumná loď ze světa Kernové, na níž spolupracují lidé a pavouci…

Děti zmaru jsou volným pokračováním románu Děti času.

Vydalo nakladatelství Triton 14. dubna 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..