Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy červen – Stmívání, Selekce, Mercy Thompson či Alenka

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 6. 2016

Blíží se léto, dovolené i prázdniny, a přináší s sebou další nadílku knižních novinek. Milovníky literární fantastiky potěší nejnovější setkání se starými známými, ale také s úplnými nováčky.

Seanan McGuire: InCryptid 3 – Ragnarok za polovic

seanan mcguire-in criptyd 3-ragnarok za polovic

Zdroj: knižní obálka.

Tentokrát roli hlavního hrdiny zaujímá místo Verity její bratr, Alex Price. A stejně jako v předchozích dílech, i tentokrát se čtenářům dostane víc než štědré porce humoru i akce. Když Alex Price souhlasil, že se vypraví do Ohia, aby dohlížel na chovný program bazilišků a pomohl své sestřenici-telepatce při zotavování, nečekal, že kolem toho bude tolik mrtvých. V zoo, kde Alex pracuje, se však objevují mrtvoly a jeho přítelkyně – Shelby Tannerová.

Tato australská zooložka se zálibou ve velkých kočkovitých šelmách – začíná být nedůvěřivá. A co hůř; všechna těla byla částečně proměněna v kámen… Třetí kniha série InCryptid přivede čtenáře na nová místa a seznámí ho s novým členem rodiny, přičemž se Alex snaží ustát náročnou pozici mezi běžným životem, prací a touhou nenechat se proměnit v zahradní sochu. Na scéně se objevují staří i noví přátelé a nebezpečí číhá na každém rohu.

Pokračování na další stránce…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 1. června 2016.

kiera cassova-selekce 4-dcera

Zdroj: knižní obálka.

Kiera Cassová: Selekce 4 – Dcera

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh!

O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Vydalo nakladatelství CooBoo 13. června 2016.

Patricia Briggsová: Mercedes Thompsonová 10 – Ohnivý dotyk

patricia briggs-mercedes thompson 10-ohnivy dotyk_thumb

Zdroj: knižní obálka.

Kožoměnkyně Mercy Thompsonová je zpět a spolu s celou smečkou musí čelit ještě větším potížím než obvykle – tentokrát zosobněným v dítěti, které není tak docela dítě a jehož dotyk doslova pálí… Mercy Thompsonová je oslavována jako „hrdinka, která nepřestává růst a přesto zůstává věrná sama sobě.“ A nyní je zpátky a brzy zjistí, že když se fae rozhodnou ublížit lidem, nejvíce trpí děti… Napětí mezi fae a lidmi vrcholí.

A když jsou kojotí kožoměnkyně Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, povoláni zastavit zuřícího trolla, padne jim do rukou něco, čím by bylo možné donutit fae stáhnout se a zastavit otevřenou válku: lidské dítě, které fae kdysi dávno ukradli. Mercy, Adam a jejich smečka se však rozhodnou vzepřít se nejmocnějšímu vlkodlakovi v zemi, lidem i fae a ochránit chlapce za každou cenu. Kdo ale ochrání je samotné před chlapcem s ohnivým dotykem?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 13. června 2016.

Keri Arthur: Strážkyně Riley Jenson 5

keri arthur-strazkyne riley jenson 5-v naruci temnoty

Zdroj: knižní obálka.

Riley Jensonová, zčásti upír, zčásti vlkodlak, hraje podle vlastních pravidel, ať už je řeč o bouřlivém milostném životě či o její práci strážkyně. Když po ní však alfa samec z její bývalé smečky žádá, aby vyřešila případ zmizelé dívky, Riley vycítí, že se kolem ní utahuje smyčka. Její úkol má totiž háček: pokud Riley neuspěje, její matka zemře.

Hraje se o hodně, lov začal…, a když zmizí další ženy, ocitá se Riley v takřka neřešitelné situaci mezi milencem, který na ni naléhá, aby se vzdala své práce, sériovým vrahem, který nezná hranice, a nočním klubem, kde se lidé potkávají s nadpřirozenými – na vlastní nebezpečí. Riley, vržena do říše svodů a násilí, jež předčí veškeré její představy, musí bojovat za záchranu všeho, co je jí drahé. Ten největší hon však teprve začíná…

Vydá nakladatelství Fantom Print 29. června 2016.

Stephenie Meyer: Život a smrt & Stmívání

stephenie meyer_stmivani 5

Zdroj: knižní obálka.

Když se Beaufort Swan přestěhuje do ponurého Forks a potká zde tajuplnou a přitažlivou Edythe Cullenovou, jeho život nabere vzrušující a děsivý obrat. Se svou porcelánově bledou pletí, zlatýma očima, hypnotizujícím hlasem a nadpřirozenými schopnostmi je Edythe neodolatelná a záhadná. Beau však netuší, že čím víc se s Edythe sbližuje, tím víc vystavuje nebezpečí všechny kolem sebe. A nakonec může být pozdě vzít vše zpátky…

Při příležitosti oslavy desetiletého výročí Stmívání vytvořila Stephenie Meyerová Život a smrt, smělý a podmanivý přepis ikonického milostného příběhu, překvapivý a okouzlující současně. Speciální dvojitá edice obsahuje předmluvu od autorky a úplný původní román, který najdete ve druhém svazku tohoto nakladatelského počinu.

Vydalo nakladatelství Egmont 29. června 2016.

Lewis Carroll: Alenka v říši divů a za zrcadlem

lewis carroll_alenka v řiši divu a za zrcadlaem

Zdroj: knižní obálka.

Příběh údajně napsaný pro malou holčičku jménem Alice neboli Alenka. Ta je také hlavní postavou knihy. Dívka se nečekaně octne v záhadné krajině divů, kde se střetává s vymyšleným světem plným podivuhodností. Poněkud tvrdohlavá Alenka přichází s dětsky rázným řešením fantazijních zápletek, jež mají na svědomí svérázní obyvatelé říše divů.

Tato ochotná a přívětivá, současně však také neústupná až tvrdošíjná dívka přitom stále zůstává dětsky sympatická. Lewis Carroll zde předvádí svoji schopnost logicky svázat absurdnosti světa a současně také důkladnou znalost dětského chování. Právě tyto schopnosti společně s básnivou imaginací zaručily jeho dílu světové uznání a vstup mezi literární klasiku. Kniha získala ocenění „Nejkrásnější vydání na světě“.

Vydalo nakladatelství Slovart v červnu 2016.

Mojang: Minecraft – Kniha tajemství pro přežití

mojang_minecraft_kniha-pro-preziti

Zdroj: knižní obálka.

TATO OFICIÁLNÍ KNIHA MINECRAFT ™ OBSAHUJE SPOLEČNÉ ZNALOSTI PŘEŽIVŠÍCH – UNDERGROUNDOVÉ SKUPINY EXPERTŮ NA MINECRAFT, KTEŘÍ JSOU TU UŽ OD DNŮ ALPHA VERZE.

„Nejspíš si říkáte, proč jste o nás nikdy neslyšeli. Je to proto, že jsme až TAK dobří. Jsme odborníci v nenápadnosti.  Maskování je naše druhé jméno. Vydržíme být neviditelní, pokud nechceme, abyste nás viděli. Naše úspěchy jsou bezesporu působivé: bojovali jsme se všemi známými monstry, vypořádali jsme se s nepřátelskými skupinami a mnohokrát jsme porazili draka v Endu.

Přečtěte si pozorně tuto knihu a možná dokážete zůstat naživu tak dlouho jako my. ŠÉF

Vydalo nakladatelství Egmont 29. června 2016.

Červnové knižní sci-fi novinky přinášejí 7. díl Star Wars a jiné pecky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy červen – Stmívání, Selekce, Mercy Thompson či Alenka

Hide picture