Menu
FANZINE.cz
audioknihy

Nové fantasy knihy červenec – Pratchett, Howard, Sapkowski, Flanagan

Olga Buriánková

Olga Buriánková

29. 8. 2022

Dlouhé prosluněné dny a teplé večery uprostřed léta svádějí k línému nicnedělání, nebo k něčemu o poznání lepšímu. Ideální trávení volného času je pro nadšené čtenáře literární fantastiky začíst se do některé knižní novinky.

Terry Pratchett: Noční hlídka + Podivný regiment

Terry Pratchett: Noční hlídka/Podivný regimentJiž čtrnáctá dvojkniha z Úžasné Zeměplochy, doplněná ilustracemi Paula Kidbyho.

Vydalo nakladatelství Talpress 11. července 2022.

Tad Williams: Říše trav 2Tad Williams: Říše trav 2

Triumfální návrat do světa Východního Ardu a trilogie Jasný osten, Žal a Trn, jednoho z nejmilovanějších a nejoceňovanějších fantasy cyklů, který inspiroval Christophera Paoliniho (Eragon) i George R. R. Martina (Hra o trůny).

Nejvyšší král Východního Ardu, Simon, kdysi porazil draka a odvrátil hrozbu nemrtvého prince Sithů, Inelukiho, známého jako „Král bouří“. Jenže to bylo před dávnými časy. Staří přátelé zestárli nebo zemřeli, zatímco mocní nepřátelé zesílili. Východní Ard souží magií vyvolaná nemoc a děsivé nestvůry…

Vydalo nakladatelství Laser 14. července 2022.

Robert Ervin Howard: Conan – Hodina draka

Robert Ervin Howard: Conan - Hodina drakaStrhující fantasy román od původního autora Conana, legendárního hrdiny meče a magie. Autor v něm napínavě splétá různé příběhy z conanovského světa. Mocný král Conan usedá na trůn Aquilonie s nadějí, že svůj život dožije v poklidu. Čtyři spiklenci ovšem vzkřísí čaroděje Xaltotuna, který se nemíní vzdát touhy ovládnout svět.

Conan musí podstoupit další hrdinskou výpravu a cestuje po zemi, v podzemí i na moři. Jeho cílem je najít ztracený zázračný kámen zvaný Ahrímanovo srdce, jediný prostředek, který dokáže zlovolného čaroděje přemoci. Dokáže odvážný barbar ubránit to, co se mu podařilo dobýt a zachrání svět před znovuzrozením pradávného zla?

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Tympanum 14. července 2022.

Sarah J. Maasová: Skleněný trůnSarah J. Maasová: Skleněný trůn

Srdce z ledu. Vůle z oceli. Nelítostný boj začíná. Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na život a na smrt začíná…

Exkluzivní vydání.

Vydalo nakladatelství CooBoo 21. července 2022.

Joe Dever: Velká nástěnná mapa světa Osamělého Vlka – Fantastický svět Magnamundu

Joe Dever: Velká nástěnná mapa světa Osamělého Vlka - Fantastický svět MagnamunduVůbec poprvé je tajuplný svět Magnamundu zmapován do nejmenších detailů. Nyní můžete prozkoumat všechna báječná prostředí proslulé fantasy série Lone Wolf od britského spisovatele Joa Devera.

Mapa.

Vydalo nakladatelství CooBoo 21. července 2022.

Joe Dever: Lone Wolf Hra na hrdinyJoe Dever: Lone Wolf Hra na hrdiny

Připojte se k rytířům řádu Kai v jejich hrdinském boji proti silám temnoty! Lone Wolf – dobrodružná hra na hrdiny na motivy slavné série fantasy gamebooků Joe Devera. Těšit se můžete na epické questy a vzrušující boje ve světě plném nebezpečí a dobrodružství. Prozkoumejte divotvorný svět Magnamundu, úrodný Sommerlund, vyprahlé pouště Vassagonie, páchnoucí hlubiny močálu Danarg či pustiny plné lapků v Temných zemích. Svět klasické fantasy a dobrodružství na vás čeká!

Obsah krabice: – 6 rytířů Kai připravených ke hře – plnobarevná příručka Legendy řádu Kai – plnobarevná příručka Výcvik řádu Kai – plnobarevná příručka Moudrost řádu Kai – žetony a značky – podklady a referenční listy – mapa Sommerlundu.

Vydalo nakladatelství Mytago 22. července 2022.

Kiera Cassová: První

Kiera Cassová: PrvníStane se America princeznou? Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Vydalo nakladatelství CooBoo 26. července 2022.

Andrzej Sapkowski: Zaklínač V – Křest ohněmAndrzej Sapkowski: Zaklínač V - Křest ohněm

Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Citry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou.

Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek… Třetí román o Geraltovi a Ciri.

Vydalo nakladatelství Leonardo 27. července 2022.

Ladislav Klíma: Slavná Nemesis

Ladislav Klíma: Slavná NemesisPovídka Ladislava Klímy Slavná Nemesis z roku 1936 je jedním z nejlepších příkladů temné fantastiky 20. století. Hrdinou vyprávění je Sider, který je doslova uhranutý dámou v modrém a je odhodlaný ji hledat na vrcholcích hor, v hlubokých lesích i v psychiatrické léčebně. Je však dáma v modrém skutečná? Nejde jen o vidinu?

Siderovy úvahy se čím dál víc propadají do víru paranoie, iluzí a klamu a povídka pozvolna odhaluje odvrácenou tvář lásky, totiž neředěné zlo a šílenství. Povídka se strhujícím, i když dnes již místy archaickým jazykem, ztělesňuje Klímovu ústřední myšlenku, že svět je jen naše vědomí, jinak nic. Slavnou Nemesis lze také vnímat jako básnivý obraz světa inspirovaný individualistickou filozofií 19. století.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Egmont 28. července 2022.

John Flanagan: Bratrstvo – VyděděnciJohn Flanagan: Bratrstvo - Vyděděnci

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice.

Vydalo nakladatelství Egmont 28. července 2022.

John Flanagan: Bratrstvo 5 – Hora štírů

John Flanagan: Bratrstvo 5 - Hora štírůAraluenský král Duncan má pro Hala a bratrstvo Volavek naléhavý úkol. Jeden pokus o zavraždění princezny Kasandry byl překažen, vrazi však nepřestanou, dokud nesplní svou povinnost, kterou považují za věc cti.

Vydalo nakladatelství Egmont 28. července 2022.

John Flanagan: Bratrstvo 8 – Návrat TemudžajůJohn Flanagan: Bratrstvo 8 - Návrat Temudžajů

Volavky se znovu vydávají na cestu v tomto osmém napínavém příběhu z dobrodružné série Bratrstvo. Skandie, vlast bratrstva Volavek, je v ohrožení. Temudžajové, nelítostní válečníci z východních stepí, se nikdy nevzdali plánů na její ovládnutí a nyní jsou zpět. Hal a jeho posádka budou muset zdolat zrádnou ledovou řeku a vodopády, aby se pokusili je zastavit.

Vydalo nakladatelství Egmont 28. července 2022.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nové fantasy knihy červenec – Pratchett, Howard, Sapkowski, Flanagan

Hide picture