Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy na duben 2013: Vyjde Žamboch a Lucie Lukačovičová

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

1. 4. 2013

Aprílový měsíc s sebou většinou přináší vtípky a aprílové počasí. Ve světě knižních novinek se to však hemží spíš krvežíznivými netvory a duchy, ze kterých mrazí krev. A tohle vtip není.

V dubnu se čtenáři mohou těšit na městskou fantasy Detektivní kancelář Sirius. Autor: Jana Šouflová

V dubnu se čtenáři mohou těšit na městskou fantasy Detektivní kancelář Sirius. Autor: Jana Šouflová

L. J. Smith: Říše temnot – Černá magie a Tajemný anděl

Čtvrtá kniha série Říše temnot. Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?

Vydává Fragment 3. dubna 2013. 

J. R. Ward: Hněv

Čtvrtá kniha série Padlí andělé. Věčné klání padlých andělů s démonem – tentokrát již o čtvrtou duši. Reportérka Mels Carmichaelová porazí autem před místním hřbitovem dezorientovaného muže a pod tíhou výčitek jej navštíví v nemocnici. Neznámý trpí hlubokou amnézií, a to jediné, na co si z minulosti pamatuje, je jeho křestní jméno a nápis na náhrobku, na kterém se probudil nahý: Jim Heron.

Vydává  Baronet 10. dubna 2013.

Světlo, které zabíjí - Vymítač duchůDerek Meister: Světlo, které zabíjí – Vymítač duchů

Druhá kniha série Světlo, které zabíjí. Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je. Objeví se zničehonic. Čeho se dotknou, shoří. Duchové. Mělo to být léto plné dobrodružství. Přesně tak si to naplánoval Ian se svým kamarádem. Při hledání Ianova nezvěstného dědy se ale ze spekulací stává šokující pravda. Světelné bytosti, které surově vraždí vše živé, opravdu existují a jsou jim v patách. Kdo jsou tito duchové? Je možné je zničit? Boj o život začíná…

Vydává Fragment 10. dubna 2013.

Lucie Lukačovičová: Detektivní kancelář Sirius

Současná Praha. Den střídá noc; po ulicích chodí lidé a mezi nimi nepovšimnuty bytosti, které lidmi nejsou – nebo jimi jsou jen napůl. Někdo to ale dovede rozpoznat… Zaměstnance detektivní kanceláře Sirius spojuje ochota a schopnost vyšetřovat případy, kdy příčiny lidských neštěstí pocházejí z nadpřirozeného zdroje. Prokletý Albrecht, runařka Margot, silák Vidocq a pomatená krasavice Sangría. Vydávají se po stopách zmizelých dětí i podivných jevů. A jak to bývá ve zlých snech – mnohý příběh zde nekončí dobře…

Vydají Straky na vrbě 11. dubna 2013.

L. J. Smith: Upíří deníky – Vzkříšení

Třináctá kniha série Upíří deníky. Nový školní rok na univerzitě začíná pro Elenu opravdu skvěle – život se Stefanem je krásnější než kdy dřív, všechny své přátele má kolem sebe a vypadá to, že i Damon se konečně změnil. Když se však začnou z kampusu školy ztrácet studenti, rychle se šíří panika. Všichni včetně Eleny jsou ve velkém nebezpečí. Podaří se jim ochránit jeden druhého? Zlo je všudypřítomné a může zaútočit odkudkoli a na kohokoli…

Vydává Fragment v dubnu 2013.

Miroslav Žamboch: Ve službách klanu

Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší… Aktivní drahokamy chtějí všechny klany. A o to, co chtějí všichni, se obvykle bojuje. Herbert Ducatti toužil jen přežít… Alespoň zpočátku.

Vydává Triton 2. dubna 2013.

Magie krve - přebal knihyTessa Gratton: Magie krve

První kniha série Krvavé deníky. Ze středoškolačky Silly se stala po smrti rodičů samotářka a místní podivín. Nick je naopak oblíbený a sebevědomý chlapec, který si však kvůli své minulosti drží od lidí odstup. Oba cítí, že je váže zvláštní pouto – a brzy se ukáže, že mají společnou schopnost provozovat kouzla, která se provádějí pomocí krve. Nick, Silla a její starší bratr Reese experimentují s magií, ale brzy zjišťují, že v ospalém prérijním městečku na ně číhá někdo, kdo v magii krve hledá moc a nesmrtelnost.

Vydává Euromedia Group – Knižní klub 18. dubna 2013.

Sofie Jordan: Drakie – Návrat

Třetí kniha série Drakie. V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí.

Vydává Albatros v dubnu 2013.

Kresley Cole: Nedostižný přízrak

Čtvrtá kniha série V říši Lorů. Sourozenci Wrothovi uvězní Conrada v opuštěném domě. Upír Conrad záhy zjistí, že v něm není sám. Domem se prohání překrásná tajuplná žena a dohání ho k šílenství, jemuž chtěl v opuštěném domě uniknout. Tou tajuplnou bytostí je slavná tanečnice Néomi Laressová. Na konci dvacátých let dvacátého století ji zavraždil snoubenec a té noci se stala přízrakem. Osud ji obdařil nadpozemskými schopnostmi a nikdo živý ji nemůže spatřit.

Vydává Baronet 30. dubna 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na duben 2013: Vyjde Žamboch a Lucie Lukačovičová

Hide picture