Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nové fantasy knihy na květen 2013: Dvoudílné vydání Hry o trůny i L. Hamiltonová

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

2. 5. 2013

I teplé květnové dny se dají strávit ve společnosti dobré fantasy knížky. A co může být lepším dárkem k májovým svátkům než nové vydání knih G.R.R. Martina, včetně Hry o trůny. 

Obrázek: Hra o trůny

Kultovní série Hra o trůny se v květnu dočká nového vydání. Zdroj: distributor seriálu

Petr Hudský: Maso od šibenice

A bylo jaro. Všechno kvetlo, ale pravšechno. Louky rozkvetly, lesy se zazelenaly a oběšenci opět byli cítit na míle daleko. Tak začíná příběh tuláka Matěje, který se ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě a je ze tří čtvrtin neprávem obviněn ze čtyřnásobné vraždy. Před oprátkou je sice na poslední chvíli díky svým mimořádným schopnostem zachráněn, ale musí vstoupit do služeb jednoho z nejkrutějších pánů v zemi.

Vydává nakladatelství Deus v květnu 2013.

Anita Blacková - přebal knihyLaurell K. Hamilton: Inkubovy sny

Dvanáctá kniha série Anita Blakeová. Anitin život ještě nikdy nebyl komplikovanější než teď, kdy má závazky vůči živým i vůči mrtvým. Na svobodě pobíhá upírský sériový vrah, jenž si za své oběti vybírá striptérky. Anita je k tomuto případu zavolána, ale obává se, že by byl její posudek považován za konflikt zájmů. Koneckonců, je družkou Jean-Clauda, okouzlujícího vládce města.

Vydává nakladatelství Epocha v květnu 2013.

Nancy Holder, Debbie Viguié: Vlčí pramen – Zákon smečky

Druhá kniha série Vlčí pramen. Krátce poté, co Katelyn v lese napadl vlk, dívka si na sobě všimne podivných změn a zanedlouho pochopí, že teď v krvi ponese prokletou stopu vlkodlaků. Záhadná rodina Fennerů přísahá, že nikdo z nich Katelyn nezranil. Existuje jediné vysvětlení – v hlubokých lesích přebývá ještě něco jiného. Navíc se kvůli této změně vyostřuje její vztah k Trickovi a Justinovi.

Vydává nakladatelství Allpress v květnu 2013.

OBR: Hra o trůny - nové vydáníGeorge R.R. Martin: Hra o trůny

Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec.

V dvoudílném brožovaném provedení vyjdou i Střet králů a Bouře mečů.

Vychází v nakladatelství Talpress v květnu 2013.

 John Flanagan: Bratrstvo III – Lovci

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol – najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů.

Vydává nakladatelství Egmont v květnu 2013.

Juraj Červenák: Zlato Arkony II

Nad Rujánou zní válečné rohy. Vojska z Volinu a Štětína míří na posvátný ostrov, aby ho ohněm a ocelí očistila od cizí havěti. Démoničtí potomci severských bohů jsou ale odhodláni udržet Rujánu v područí a Rány v otroctví, i kdyby si měli na pomoc přivolat zkázonosné záhrobní mocnosti.

Vyšlo v nakladatelství Brokilon 30. dubna 2013.

Ptačí zpěv - přebal knihyMeagan Spooner: Ptačí zpěv

První kniha série Skylark. Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií.

 Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo 13. května 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na květen 2013: Dvoudílné vydání Hry o trůny i L. Hamiltonová

Hide picture