Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy na listopad 2012: Hobit, Upíří deníky nebo Tina Salo

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

1. 11. 2012

Za okny první sníh, v obchodech čokoládoví Mikulášové a na hodinách o hodinu více. Zkrátka listopad za dveřmi a s ním chladné dlouhé večery, ideální na zahrábání se do pelechu s dobrou knížkou. Upíři nebo duchové, listopadové novinky přinášejí obojí.

Než půjdou do kin, mohou si fanoušci Hobita znovu přečíst předlohu. Zdroj: distributor filmu

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (J. R. R. Tolkien)

Jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku míří do kin. Nastal tedy ideální čas pro připomenutí si knižní předlohy. Nakladatelství Argo přichystalo novinky pro všechny milovníky díla J. R. R. Tolkiena. V listopadu se dočkají nového vydání knihy Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. A jako bonus si mohou pořídit i celou trilogii Pána prstenů v novém hávu, taktéž obohacenou o filmovou obálku.

V průběhu listopadu vydává nakladatelství Argo.

Cáry rubáše (sborník)

Antologie duchařských povídek od předních představitelů české fantastiky. Duchové, paranormální jevy, pomsta ze zásvětí… Každý milovník hrůzostrašné četby ví, že bez doteku onoho světa není správný strašidelný příběh úplný. A neplatí to jen pro zahraniční literaturu, i v Čechách máme přece své přízraky. V této knížce zjistíte, jak si s nimi poradili čeští spisovatelé. Stíny mrtvých se zjevují na venkově i v ulicích města, hrozí, připomínají, děsí i vzrušují. Kdo by jejich volání odolal? Vzhůru do záhrobí!

Vychází v listopadu v nakladatelství Epocha.

OBR: Upíří deníky, 12. pokračování

Upíří deníky – Dvanáctý díl (L. J. Smith)

Damon není mrtev. Sage, který ho na Temném měsíci najde, mu pomůže si na vše vzpomenout. Mystický výtah ho přemístí zpět do Fell’s Church, aby mohl vysvětlit Eleně, co mu zachránilo život. Mezitím Elenu a její přátele ohrožuje fantom, který se krmí negativními pocity. Společně fantoma zajmou do kruhu zaříkání a chtějí ho zničit. Fantom je ale silný, daří se mu našeptávat a vzbuzovat žárlivost. Damon a Stefan se jeho vlivem znovu obracejí proti sobě. Podaří se Eleně zabránit dalšímu konfliktu bratrů? Naleznou v sobě dost síly, aby přemohli fantoma?

Vychází 14.11. v nakladatelství Fragment

Ples mrtvých dívek (Rachel Caine)

Pokračování Prokletého domu z cyklu Upíři z Morganville. Claire Danversová nastoupila na univerzitu v Morganville, malém městě uprostřed Texasu. Brzy zjistila, že ve městě není nic takové, jak se na první pohled jeví. V noci se ulice i univerzitní koleje stávají smrtelně nebezpečnou zónou. Morganville vládnou upíři, a co hůř, jsou to dvě nepřátelské skupiny upírů, které spolu bojují o nadvládu nad městem. Území, které upírské gangy ovládají, odděluje tenká hranice a přímo na ní stojí prokletý dům. Claire a její přátelé Michael, Eve a Shane se ocitli v centru válečné vřavy.

Vychází v listopadu v nakladatelství Brokilon.

OBR: Železná dcera, první díl

Železná dcera 2 (Julie Kagawa)

Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstala se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil.

Vychází 26.11. v nakladatelství Knižní klub.

Cesta Rudé tanečnice (Lucie a Petra Lukačovičovy)

Kapitán Vicente patří ke zkušeným námořníkům a také k těm, kdo přežili válku svobodného města Lekanty s Asmánskou říší. Vicente má teď před sebou plavbu s neznámým nákladem a za zády ošklivou minulost. Souhrou okolností na něj čeká podivný drahokam zvaný Rudá tanečnice, po němž mnozí touží. Mezitím se v Lekantě splétají intriky, v jejichž síti se zmítá Celandrina, dcera významného obchodníka obviněného z vraždy. Vicente může být dívčinou záchranou. A ona jeho smrtí.

Vychází v listopadu jako příloha časopisu Pevnost v nakladatelství Epocha.

OBR: Tanec s carevnou, Tina solo pošesté

Tanec s carevnou (Petra Neomillnerová)

Již šestý díl o upírce Tině Salo z pera české autorky Petry Neomillnerové. Poté, co jsme se v pátém pokračování podívali, jak to celé vidí Kay, vrací se v šestém pokračování opět Tina. S ní se podíváme do Ruska, kam se vydává hledat svého ochránce Timoteje. Tato kniha měla vyjít již loni na podzim, na autorčino přání se však datum posunulo na letošní říjen. A poté listopad. A nyní se mluví dokonce o 19. prosinci. Kdy se tedy konečně dozvíme, jak to s Tinou a Timotejem je, to ví jen Bůh. A autorka. A tiskař. A nakladatel. A…

Vychází v listopadu v nakladatelství Brokilon.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na listopad 2012: Hobit, Upíří deníky nebo Tina Salo

Hide picture