Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nové fantasy knihy na prosinec 2012: Nový Heitz, Škola noci i Asterion

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

5. 12. 2012

Vánoce se už plíží pode dveřmi a mnozí začínají šílet z nedostatku nápadů na vánoční dárky. I proto přinášíme 10 prosincových knižních novinek, které potěší každého fantasy čtenáře. Pokračování ság i zcela nové příběhy, to vše včetně debutů od dvou vítězů soutěže magazínu FANZINE.cz, Fantastická povídka, Radovana Kolbaby a Daniela Tučky.

OBR: Magnólie a démon - Hanina Veselá

Tuhle magnólii byste do zahrádky nechtěli… Autor: Roman Kýbus 

Cesta Rudé tanečnice 2 (Lucie a Petra Lukačovičovy)

Signor Torrenti, jeden z nejvlivnějších mužů v Lekantě, vžene kvůli staré zášti své město znovu do války s Asmánií. Všichni musí postupně volit, jak se k nadcházejícím krvavým událostem postaví. Drahokam Rudá tanečnice putuje z jedné chladnoucí ruky do druhé, aby nakonec dočasně skončila u Paola Morina, šéfa lekantské kontrarozvědky. Pomůže tajemný kámen Morinovi k vítězství nad obávanou Rhiannou Salvatorou, soupeřkou, proti které všechny běžné postupy selhávají?

V prosinci vydává nakladatelství  Epocha.

OBR: Škola noci - Lenobiin slibŠkola noci: Lenobiin slib (Castová P. C., Castová Kristin)

Druhá novela ze světa Školy noci přibližuje pohnutý osud Zoeyiny oblíbené učitelky, instruktorky jezdectví, která také kdysi dávno byla jen obyčejnou lidskou dívkou… Francie, únor 1788. Lenobia Whitehallová je sice dcerou barona, ale jako nemanželské dítě má doma stěží vyhlídky na lepší život. Proto ji její matka pošle do Nového světa. Lenobia odplouvá smutná, na lodi však nachází rozptýlení – koně a mladého muže, který se o ně stará. Snad by její budoucnost přece jen mohla být naplněna štěstím a láskou – nebýt zla z její minulosti, se kterým se bude muset utkat.

4.12. vyšlo v nakladatelství Knižní klub.

Traviči ze země Caux 1: Dutý drahokam (Susannah Appelbaumová)

Jedenáctiletá Břečťanka Manxová žije v království Caux, jemuž vládne krutý král Rulík Zlomocný. Obyvatelstvo země se v podstatě dělí na dvě části – na traviče a na jejich oběti. Pokud nemáte po svém boku zkušeného ochutnavače, každé jídlo se může stát vaším posledním. Ke všemu ještě záhadně zmizel Břečťančin strýček – poslední léčitel a apoteopat v Caux. Předtím neteř svěřil do péče Klejotoka – prohnaného, zlodějského ochutnavače. Břečťanka se vydává hledat svého strýčka. Překrásná a starobylá země Caux je však velmi nebezpečná a děti záhy zjistí, že mají v patách pronásledovatele. Co jim chtějí vzít? Břečťančinu betli, vzácný drahý kámen, který je navíc na rozdíl od všech ostatních dutý? Nebo lektvar oplývající tajuplnou léčivou silou, který uvařila? Nebo snad Břečťanku samotnou?

Vychází 7.12. v nakladatelství Knižní klub.

OBR: Pevnost zoufalství - Radovan KolbabaPevnost zoufalství (Radovan Kolbaba)

Do Rilondu, města poznamenaného válkou se skřety i strašlivým řáděním draka, přicházejí dva bývalí dobrodruzi. Z divočiny, jež jim poskytla útočiště, je vylákala ztráta toho nejcennějšího, co kdy v životě měli. V cestě jim stojí nevědomí, vlastní strach i děsivé tajemství, které si nepřeje být odhaleno. Avšak ani přisluhovači temných bohyň nedokáží hraničářku a válečníka zastavit v jejich zoufalém pátrání. Vždyť kdo je hrozivějším nepřítelem než rodič bojující za své dítě?

V prosinci vydává nakladatelství Mytago.

Panovníkova magie (Markus Heitz)

Pátá kniha série Ulldart: Doba temnoty. Po dlouhých letech války touží Lodrik, mocný kabcar z Tarpolu, po míru. Sen o sjednocené říši se zdá být na dosah a plán, jak nastolit v zemi spravedlivý řád, je skoro připraven. Jenže Lodrik netuší, že kromě prohnaného rádce Mortvy Nesrecy se proti jeho záměrům ostře staví i většina jeho rodiny – nejen po moci toužící manželka, ale i obě starší děti. Rozhodující střet v boji o vládu nad říší se blíží a ani zdaleka není jasné, zda svět nastoupí cestu k míru, nebo k obávané Době temnoty.

V prosinci vydává nakladatelství Fantom Print.

OBR: Ples mrtvých dívek - Rachel CainePles mrtvých dívek (Rachel Caine)

Druhá kniha série Upíři z Morganville. Nad Morganville znovu přichází noc… Brzy se ulice města budou hemžit zlem, žíznícím po čerstvé krvi… Šestnáctiletá Claire si čím dál lépe dokáže poradit s životem v Morganville – městě, kterému vládnou upíři. Se svými spolubydlícími také vychází velmi dobře, přestože nejsou tak úplně živí. A začíná se i bavit – dokonce dostane pozvánku na studentský ples. Když ale zjistí, proč byla pozvána, začne se k smrti bát…

V prosinci vydává nakladatelství Brokilon.

Andělé noci – Zrádce (Lili St. Crow)

Druhá kniha série Andělé noci. Dru Andersonová je „divná“, kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý – dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly všechno svým pronásledovatelům oplatit a tentokrát je na řadě Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná.

V prosinci vydává nakladatelství BB art.

OBR: Magnólie a démon - Hanina VeseláMagnólie a démon (Hanina Veselá)

Nekromantka či telepatka? Od všeho něco, plus sexappeal a vražedný instinkt kobry královské, to je Magnólie. Díky svým psychickým schopnostem a jazyku ostrému jako břitva se zatím dostala z každé šlamastiky. Nyní však narazila na tvrdší protivníky, než je ona – na zombie. Vítejte ve světě, kde magie je běžnou součástí života, vaše myšlenky jsou zboží jako každé jiné a smrt není zdaleka to nejhorší, co vás může potkat!

V prosinci vydává nakladatelství Mytago.

Město snících knih (Walter Moers)

Čtvrtá kniha série Zamonie. Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten je ale tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jako by otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu.

V prosinci vydává nakladatelství Talpress.

OBR: Umrlčí tanec - Daniel TučkaUmrlčí tanec (Daniel Tučka)

Pradávná kletba obchází ulicemi, stírá hranice mezi minulostí, přivolává mrtvé a zapomenuté. Po dláždění zní dupot vojáků s mušketami a chřestot kostí. Ve stokách bublá hněv. Vlčí znamení opouští hrob. Krvelačný inkvizitor procitá ze staletého spánku. Kdo bude čelit smrti, když někdejších ochránců města zbyla jen hrstka? Hraje se v nočních klubech i středověkých hostincích, v továrních halách i gotických sklepeních, v městských parcích i hřbitovech, za hradbami i na bitevních polích.

Vychází 5.12. v nakladatelství Straky na vrbě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na prosinec 2012: Nový Heitz, Škola noci i Asterion

Hide picture