×
FANZINE.cz

Nové fantasy knihy říjen – Harry Potter, Ve stínu magie, Země příběhů

Antologie české fantasy - Ve stínu magie. Zdroj: výřez knižní obálky.

Teploty nezadržitelně klesají a nálada těch, co nesnášejí zimu taktéž. Ctitele literární fantastiky však potěší alespoň nejnovější tituly fantasy knih. A že mají také v říjnu rozhodně z čeho vybírat!

Leigh Bardugová: Zjizvený král

Leigh Bardogová: Zjizvený králNa oslabených hranicích Ravky se shromažďují nepřátelé. Král Nikolaj Lantsov by měl dokázat nemožné – naplnit prázdné pokladnice, získat spojence a zastavit zkázu, která zemi hrozí. V jeho nitru však den ode dne sílí démon, který může zničit vše, co už mladý panovník vybudoval. Nikolaj a větrostrůjkyně Zoja se proto vydávají na riskantní cestu. Podaří se jim najít lék na královu tajemnou chorobu? Pokud ne, hrozí, že Ravka padne.

Zkroť své démony – nebo jim dej to, co chtějí! Dlouho očekáváná novinka od autorky bestselleru Šest vran.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. října 2019.

Suzanne Rogersonová: Zarua – Ztracené městoSuzanne Rogensonová: Zarua - Ztracené město

Čarodějova učně Paddrena trápí podivné vize, ve kterých se objevuje město na pokraji vyhlazení. Když zemře jeho mistr a Řád čarodějů odmítne tuto násilnou smrt vyšetřovat, Paddren se zaváže, že vraha odhalí. Pátrání ho zavede na cestu plnou nájemných zabijáků, sekt a nestvůr stvořených krvavou magií. Ale jeho nic nezastaví.

Vize, které ho spojují se vzpomínkami dávno mrtvého čaroděje, jsou klíčem k rozluštění mnoha hádanek. A on je hodlá vyřešit. Edice světové fantasy Pendragon přináší nejzvučnější jména tohoto žánru oceňovaná kritikou i čtenáři.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. října 2019.

Kristýna Sněgoňová: Zřídla

Kristýna Sněgoňová: ZřídlaPod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží.

Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie. Vítejte v magickém světě, který by klidně mohl být tím naším.

Vydalo nakladatelství Epocha 6. října 2019.

Suzanne Collinsová: Hungers games Suzanne Collinsová: Hunger games

Světový fenomén Hunger Games oslavil deset let od vydání a my slavíme také. Tímto krásným dárkovým boxem, který byl navržen speciálně pro tuto příležitost. A jelikož správná oslava se neobejde bez pěkného dárku, v prvním díle trilogie najdete přes padesát stránek exkluzivního bonusového materiálu. Mimo jiné rozhovor se Suzanne Collinsovou o vzniku Hunger Games.

Exkluzivní box k desetiletému výročí vydání trilogie s více než padesáti stranami bonusového materiálu.

Výroční vydání 1. – 3.díl – box.

Vydalo nakladatelství Fragment 10. října 2019.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..