Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy říjen – Harry Potter, Ve stínu magie, Země příběhů

Olga Buriánková

Olga Buriánková

28. 11. 2019

Teploty nezadržitelně klesají a nálada těch, co nesnášejí zimu taktéž. Ctitele literární fantastiky však potěší alespoň nejnovější tituly fantasy knih. A že mají také v říjnu rozhodně z čeho vybírat!

Leigh Bardugová: Zjizvený král

Leigh Bardogová: Zjizvený králNa oslabených hranicích Ravky se shromažďují nepřátelé. Král Nikolaj Lantsov by měl dokázat nemožné – naplnit prázdné pokladnice, získat spojence a zastavit zkázu, která zemi hrozí. V jeho nitru však den ode dne sílí démon, který může zničit vše, co už mladý panovník vybudoval. Nikolaj a větrostrůjkyně Zoja se proto vydávají na riskantní cestu. Podaří se jim najít lék na královu tajemnou chorobu? Pokud ne, hrozí, že Ravka padne.

Zkroť své démony – nebo jim dej to, co chtějí! Dlouho očekáváná novinka od autorky bestselleru Šest vran.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. října 2019.

Suzanne Rogersonová: Zarua – Ztracené městoSuzanne Rogensonová: Zarua - Ztracené město

Čarodějova učně Paddrena trápí podivné vize, ve kterých se objevuje město na pokraji vyhlazení. Když zemře jeho mistr a Řád čarodějů odmítne tuto násilnou smrt vyšetřovat, Paddren se zaváže, že vraha odhalí. Pátrání ho zavede na cestu plnou nájemných zabijáků, sekt a nestvůr stvořených krvavou magií. Ale jeho nic nezastaví.

Vize, které ho spojují se vzpomínkami dávno mrtvého čaroděje, jsou klíčem k rozluštění mnoha hádanek. A on je hodlá vyřešit. Edice světové fantasy Pendragon přináší nejzvučnější jména tohoto žánru oceňovaná kritikou i čtenáři.

Vydalo nakladatelství Fragment 3. října 2019.

Kristýna Sněgoňová: Zřídla

Kristýna Sněgoňová: ZřídlaPod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží.

Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie. Vítejte v magickém světě, který by klidně mohl být tím naším.

Vydalo nakladatelství Epocha 6. října 2019.

Suzanne Collinsová: Hungers games Suzanne Collinsová: Hunger games

Světový fenomén Hunger Games oslavil deset let od vydání a my slavíme také. Tímto krásným dárkovým boxem, který byl navržen speciálně pro tuto příležitost. A jelikož správná oslava se neobejde bez pěkného dárku, v prvním díle trilogie najdete přes padesát stránek exkluzivního bonusového materiálu. Mimo jiné rozhovor se Suzanne Collinsovou o vzniku Hunger Games.

Exkluzivní box k desetiletému výročí vydání trilogie s více než padesáti stranami bonusového materiálu.

Výroční vydání 1. – 3.díl – box.

Vydalo nakladatelství Fragment 10. října 2019.

Anca Sturmová: Magický expres

Anca Sturmová: Magický expresNoc co noc sedává třináctiletá Flinn na opuštěném nádraží, odkud před dvěma lety beze stopy zmizel její nevlastní bratr Jonte. Zůstala jí po něm jen pohlednice s podivnými verši a obrázkem starého vlaku, který ale nikdo kromě ní na pohlednici nevidí. Když pak přesně tento vlak vjede do stanice, hned do něj bez rozmyslu naskočí. Netuší, že se právě vrhla do největšího dobrodružství svého života. Jde totiž o magickou internátní školu na kolejích!

Tajemný příběh o lásce, přátelství a hledání důvěry v sebe sama.

Vydalo nakladatelství Fragment 10. října 2019.

Joanne Kaathleen Rowlingová: Harry Potter a Ohnivý pohárJoanne Kaathleen Rowlingová: Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové, ale s pomocí svých nejlepších přátel Rona a Hermiony to Harry možná… přežije.

Čtvrté dobrodružství Harryho Pottera v ilustracích Jima Kaye!

Ilustrované vydání!

Vydalo nakladatelství Albatros 14. října 2019.

John Flanagan: Hraničářův učeň 14 – Souboj na Araluenu 

John Flanagan: Hraničářův učeň 14 - Souboj na AraluenuPodaří se Maddie pomoct Horácovi a Gilanovi, kteří jsou obleženi ve staré pevnosti? A pokud ano, jak získají zpět nedobytný hrad Araluen, který drží zrádný Dimon? A co je nejdůležitější, až budou všechny bitvy dobojovány a vše se uklidní, kdo bude vládnout Araluenskému království?

Další příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen.

Brožované vydání.

Vydalo nakladatelství Egmont 14. října 2019.

Sandra Regnierová: Panovo znamení – Magická bránaSandra Regnierová: Panovo znamení – Magická brána

Když Allison v podzemí Edinburghu nevědomky otevře tajemnou bránu, způsobí tím neuvěřitelný chaos. Sama nechápe, co se vlastně stalo. A když se jí pak pověsí na paty Finn, hezoun, který o sobě tvrdí, že je elfí strážce, má co dělat, aby všechno ustála. Jak má, sakra, bránu zavřít, když netuší, jak ji otevřela? Je možné, že ten domýšlivý hejsek, který, pravda, má něco do sebe, je skutečný elf?

Volné pokračování oblíbené trilogie Panův tajemný odkaz.

Vydalo nakladatelství Fragment 17. října 2019.

Boris Hokr (ed.), Leoš Kyša (ed.): Ve stínu magie

Boris Hokr (ed.), Leoš Kyša (ed.): Ve stínu magieMagie je bezvadná věc. Můžete si přičarovat štěstí, zdraví nebo sukubu, která vám bude po vůli. Ale taky se všechno může v jednom okamžiku zvrhnout a vy proti sobě poštvete síly, které jsou tak staré a temné, že vás mohou přivést k šílenství. Magie tvoří základ fantasy kánonu, ale tahle sbírka vám ukáže, že i tak tradiční téma vás v mnohém dokáže ještě zatraceně překvapit.

Antologie dua Hokr – Kyša si prorazily cestu k tisícům čtenářů a ukázaly jim kouzlo české fantastiky. Ve stínu magie jejich představení nové generace českých autorů završuje a vy prostě chcete být u toho.

Vydalo nakladatelství Epocha 21. října 2019.

Meriwether Buchanan: Krev DonouhůMeriwether Buchanan: Krev Donouhů

Upilované brokovnice. Velkorážní kolty a šipkomety na stříbrnou munici. Klan Donouhů proti klanu Ichchinsů v nekončící krevní mstě. Hrůzná zvířata či magické konstrukty, které klidně vyhladí celou vesnici. Kontinent, kam se přistěhovali osadníci, je podivný; s krutými domorodými rituály, pradávnými kletbami i nesmírným nerostným bohatstvím.

Conchobayr Donouh, krátce Con, by Vám o tom řekl své. Má totiž čerstvě vystudovaný obor forenzních věd normálních i paranormálních a je to koumák! Alespoň dle svých četných bratří, vesměs majících větší pěsti než mozek. Ale i Con by byl klidnější, kdyby mu kousek nad hlavou nevisela oprátka…

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 22. října 2019.

Jan Sokol, Lenka Karfíková, Miloš Dostál: Mistr Eckhart a středověká mystika

Jan Sokol, Lenka Karfíková, Miloš Dostál: Mistr Eckhart a středověká mystikaDalší reedice úspěšné knihy věnované středověké mystice, zejména dílu významného německého náboženského myslitele Mistra Eckharta. Úvodní studie Jana Sokola spolu s vysvětlujícími poznámkami otevírá přístup k předkládaným spisům širokému okruhu čtenářů.

Mezi vybranými spisy nechybějí entuziastická Eckhartova kázání odhalující bezprostředně samotné jádro Eckhartova myšlení v jeho místy doslova „syrové“ podobě. Do výboru jsou zařazeny rovněž překlady několika dalších dobových textů. Výbor z textů velkého německého mystika 13. století s obsáhlou úvodní studií Jana Sokola.

Vydalo nakladatelství Fragment 24. října 2019.

Lene Kaaberbolová: Znamení čarodějkyLene Kaaberbolová: Znamení čarodějky

Dině a její matce, paní Studu, se podařilo uniknout ze spárů zlovolného vládce Drakana. Ale ne na dlouho. Obě padnou do nastražené léčky, a i když se je Dinin bratr Davin snaží pomstít, selže. Dinu unese Drakanův bratranec Valdracu a přinutí ji používat schopnost Studu ke zvráceným účelům, aby si udržel moc. Jediný, kdo může toto zlo zastavit, je Davin. Dokáže využít druhou šanci, sestru najít a vysvobodit ze zajetí?

Druhý díl slavné severské fantasy.

Vydalo nakladatelství Vyšehrad 24. října 2019.

Anna Brightová: Pozorovatelka

Anna Brightová: PozorovatelkaSelah, jediná dcera senešala Potomacu, zná svou povinnost: najít dokonalého partnera a zabezpečit budoucnost lidu. Když nastane ten den a Selah je veřejně ponížena odmítnutím, navrhne její nevlastní matka nevídané řešení. Vydá se na plavbu přes Atlantik, kde na ni čeká několik nápadníků.

Dokud nebude zasnoubená, neměla by se vracet. Budoucí princeznu čeká jedinečné dobrodružství, ale plány její macechy nejsou jediným tajemstvím skrytým v podpalubí. Cesta z Ameriky do světa evropských legend za láskou i dobrodružstvím v prvním dílu nové série!

Vydalo nakladatelství CooBoo 28. října 2019.

Soman Chainani: Škola dobra a zla 5 – Křišťál času

Soman Chainani: Škola dobra a zla 5 - Křišťál časuSofie, Agáta a jejich přátelé musí najít způsob, jak přemoci hrozivé zlo, které lži překrucuje v pravdu a snaží se přepsat jejich příběhy. Falešný král si uzurpoval kamelotský trůn, Tedrose odsoudil k smrti a Sofii donutil k tomu, aby se stala jeho královnou. Agátě se jako jediné podařilo utéct.

Teď musí spolu se studenty Školy dobra a zla vymyslet, jak dostanou Tedrose zpátky na trůn a zachrání Kamelot. A to dříve, než jejich pohádky dospějí k smrtícímu konci.

Navštivte Školu dobra a zla popáté! Nová trilogie z pohádkového světa pokračuje.

Vydalo nakladatelství CooBoo 28. října 2019.

Chris Colfer: Země příběhů – speciální průvodce

Chris Colfer: Země příběhů – speciální průvodceFanoušci Země příběhů, pozor! Doplňte svoji knihovničku o bohatě ilustrovaného průvodce oblíbených příběhů. Přehledně zpracovává původ a historii řady postav, míst a kouzelných předmětů. Zachycuje spletitá magická dobrodružství, jak je znáte a milujete, a zároveň přináší i nové, dosud neznámé obrázky a informace.

Třešničkou na dortu jsou originální skici postav a obálek od Chrise Colfera a další bonusové materiály, které dokumentují vznik slavné série. Bohatě ilustrovaný průvodce světem pohádek Chrise Colfera!

Vydalo nakladatelství Fragment 31. října 2019.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy říjen – Harry Potter, Ve stínu magie, Země příběhů

Hide picture