×
FANZINE.cz

Nové fantasy knihy v listopadu – Flannagan, de Castel či Gaiman

Nalini Singhová: Psyové/měňavci 6 - Ohnivý cejch
Vyšel již šestý díl série urban fantasy Psyové/měňavci od Nalini Singhové. Zdroj: výřez knižní obálky.

Zima se již teoreticky ujala vlády, ale zatím to nijak zvlášť nepřehání. Přesto bude pro milovníky fantasy literatury asi nejpříjemnější uchýlit se do tepla s chutným horkým nápojem v jedné, knihou ve druhé ruce a užívat si cesty do neznáma.

John Flanagan: Bratrstvo Kniha druhá – Nájezdníci

John Flanagan: Bratrstvo Kniha druhá - NájezdníciHal a jeho bratrstvo Volavek dokázali nemožné. Tato skupina vyděděnců, o které nikdo nestál, porazila zdánlivě mnohem silnější soupeře a zvítězila v tradiční soutěži bratrstev mladých skandijských bojovníků. Oslava Volavek však vezme krátký konec, když jejich vinou dojde k loupeži andomalu, posvátného kamene Skandijců.

Volavkám zbývá jediné: vyplout za lupiči, pokusit se dostihnout jejich loď a získat drahocenný kámen zpět. To však znamená překonat bouřlivé moře, přežít krutou zimu a bojovat s nebezpečnými piráty, kteří jsou odhodláni bránit svou kořist za každou cenu. Dokonce ani drsný výcvik, který Hal se svými přáteli podstoupili coby bratrstvo, a pomoc jednoho z nejlepších bojovníků Skandie nemusejí stačit, aby se mohli vrátit domů s andomalem – nebo živí.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Voxi 7. listopadu 2019.

Sebastien de Castell: Divotvůrce 5 – KrálovnovrahSebastien de Castell: Divotvůrce 5 - Královnovrah

Po souboji na poušti Kellen nechtěně potřísní daromanskou vlajku svou krví. Strážcům zákona nyní nezbývá než ho za takový čin zatknout. Několik dní předtím, než je Kellen postaven před královnu, aby byl odsouzen k smrti, dostane od spoluvězně podivnou radu: když zabije královnu, vyslouží si za to shovívavost od těch, kdo jsou u moci.

Tváří v tvář jedenáctileté vládkyni však Kellen zjistí, že královna je mnohem bystřejší, než čekal, a navíc v nesmírném nebezpečí. Vyhraný souboj ještě neznamená vyhraný život.

Vydalo nakladatelství Egmont 7. listopadu 2019.

Sborník: Ve jménu Brožova!

Sborník: Ve jménu Brožova!Dobrodruzi… Kamkoli přijdou, nikdo už je nevystrnadí! A tak v zarostlém dolu na jíl vyrostl: Srub… Hrstka srubů… Osada… Kolová hradba… Krčma Perla… Zvonice… Kamenné hradby… Strážnice… Chrámy mnoha božstev… Lázně… Blízký přístav…

Město Brožov spolklo údolí. Z něj vyrážejí do divokých kopců obchodní karavany, komanda i jednotlivci. Dobrodruzi toužící po bohatství, po vědění; šílenci. Co se jim honí pod přílbami? Co skrývají věže mágů, pracovny alchymistů, kolbiště válečníků?

Larp Zlenice se přes 20 let odehrává kolem letního slunovratu. Fantasy vesnička u Čísovic se měnívá v město Brožov, jež pojme přes 300 duší. Hráčů, orgů i CPček. Na podstatnou část týdne se jako kotel naplní intrikami, vášněmi, nezkrotnými ambicemi, nenávistí i láskou (nemluvě o sexu s jednorožkami). Nahlédněte s našimi intestigativními bardy do tohoto Papinova hrnce příběhů…

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 8. listopadu 2019.

Neil Gaiman: Spáčka a vřetenoNeil Gaiman: Spáčka a vřeteno

Neobyčejná pohádka, která začíná jako každá jiná, nás nakonec překvapí. Spřádá se z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září, a nikdo tu nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Moderní, nápaditá variace na pohádky o Šípkové Růžence a Sněhurce.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Albatros 11. listopadu 2019.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..