Menu
FANZINE.cz
audioknihy

Nové fantasy knihy v únoru – King, Riordan, Mass, Žamboch i Červenák

Olga Buriánková

Olga Buriánková

31. 3. 2022

Únorové svazky literární fantastiky potěšily své fanoušky nejen úžasným počtem, ale také svou rozmanitostí. Ke čtenářům se vracejí známí fantasy hrdinové i zbrusu nové postavy, aby je zavedli do temných hvozdů, budov prošpikovaných intrikami a magií na bitevní pole.

John Flanagan: Hraničářův učeň – Rozvaliny Gorlanu

John Flanagan: Hraničářův učeň - Rozvaliny GorlanuWill je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou.

První kniha série o hraničářském učni Willovi a jeho přátelích.

Vydalo nakladatelství Egmont 3. února 2022.

Jeffe Kennedy: Kroniky Dasnarie – Vězeňkyně koruny

Jeffe Kennedy: Kroniky Dasnarie - Vězeňkyně korunyPrincezna Jenna byla vychována v největším luxusu – a nevědomosti. Byla však vyškolena v tom, jak se žena může dostat k moci. Když jsou ohlášeny její zásnuby, je připravena vydat se na cestu intrik, které ji mají proměnit z pouhé ozdoby v královnu.

Jenže muž, jehož Jenně určili za manžela, není prostoduché princátko. Je to monstrum v lidské kůži a Jenně je od chvíle, kdy složí svatební slib, jasné, že život pod jeho nadvládou bude plný děsu. Jestli chce přežít, musí se nějak osvobodit – a pro princeznu narozenou do hebké klícky je putování do studeného, tvrdého království cestou vskutku nebezpečnou…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 3. února 2022.

Soman Chainani: Škola dobra a zla – Příručka pro Navěky a Nikdyvíce

Soman Chainani: Škola dobra a zla - Příručka pro Navěky a NikdyvícePříručka pro všechny současné i budoucí studenty Školy dobra a zla! Vítejte ve Škole dobra a zla! Všichni největší hrdinové a zloduši seděli dřív, než se vydali za svými příběhy do Nekonečného lesa, v našich lavicích… a teď se k nim můžete přidat i vy.

Tato příručka vám pomůže proplout školními léty. Dočtete se v ní všechno: co si vzít s sebou, co na sebe, a hlavně: jak neskončit v mučírně. A taky pár šťavnatých drbů o učitelích i absolventech… Celobarevná doplňková kniha k sérii Škola dobra a zla je zkrátka nezbytnost.

Vydalo nakladatelství CooBoo 3. února 2022.

Petra Stehlíková: Naslouchač 3 – NastereaPetra Stehlíková: Naslouchač 3 - Nasterea

Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou?

Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kteří se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?

Třetí díl pentalogie Naslouchač. Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo…

Vydalo nakladatelství Host 3. února 2022.

Stephen King, Peter Straub: Talisman

Stephen King, Peter Straub: TalismanJe podzimní den v New Hampshiru a ostrý vítr čechrá vlasy dvanáctiletému Jacku Sawyerovi. Jeho otec zmizel, matka umírá a nic už nedává smysl. Ale pro Jacka se má všechno změnit, protože ho čeká cesta přes celou Ameriku – a do jiného světa. Talisman patří ke kultovním fantasy příběhům o věrnosti, procitání, hrůze a tajemství.

Jack se vydává do neznáma, aby matce zachránil život, a při svém putování potkává nevinné bytosti i příšery, čelí neuvěřitelným nebezpečím a nachází ještě úžasnější pravdu. Pátrá především po léku, ale ukáže se, že jeho cesta skrývá důležitější poselství. Vydejme se s ním na podivuhodnou pouť…

Vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA 3. února 2022.

Rebecca F. Kuangövá: Maková válkaRebecca F. Kuang: Maková válka

Vyškolili ji pro válku. Ona ji hodlá ukončit. Když Rin složila kche-ťü — zkoušky určené pro nejnadanější žáky v říši — na výbornou, byl to šok pro všechny: pro hodnotitele neschopné uvěřit, že válečná sirota z provincie Kohouta by mohla projít bez podvádění, pro Rininy poručníky, plánující svou svěřenkyni vhodně provdat a přijít touto cestou k bohatství, i pro samotnou Rin. Té došlo, že se konečně osvobodila ze života v porobě.

To, že se dostala na Sinegard — nejprestižnější vojenskou akademii v Nikanu —, bylo ještě překvapivější. Ale překvapení nejsou vždy příznivá. Být na Sinegardu snědá venkovská holka z jihu totiž není lehké. Rin při boji s předsudky soupeřících spolužáků zjistí, že oplývá smrtonosnou, nadpřirozenou mocí — vlohami pro bezmála bájné umění šamanství.

Při důkladnějším poznávání svého nadání se navíc dozví, že bohové, považovaní za dávno mrtvé, jsou živí až příliš a na ovládnutí jejich schopností závisí víc než jen přežití ve škole. V nikanské říši totiž vládne mír, ale za úzkým mořem stále číhá Mukenský svaz. Ten po první makové válce okupoval Nikan celá desetiletí a ve druhé prohrál vládu nad světadílem jen tak tak. A zatímco se většina obyvatel v klidu věnuje svým životům, někteří vědí, že třetí maková válka může vzplanout kdykoli…

Vydalo nakladatelství Host 8. února 2022.

Soman Chainani: Škola dobra a zla 2 – Svět bez princů

Soman Chainani: Škola dobra a zla 2 - Svět bez princůNavštivte se Sophií a Agátou podruhé Školu dobra a zla. Ale pozor! Vstupujete do světa bez princů… Návrat domů není pro Sofii ani Agátu tak pohádkově úžasný, jak doufaly. Proto se znovu vrací do světa Školy dobra a zla. Ale vše se tam změnilo. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé.

Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo i dobro spojily své síly před hrozbou tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni.

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. února 2022.

Petr Eismann: Družina Horských šelem 4 – Prokleté městoPetr Eismann: Družina Horských šelem 4 - Prokleté město

Nezávislost Havenu byla uhájena a Ranka, Koré, Grult i Jagh by si mohli užívat zasloužené odměny, kterou za své činy obdrželi. Slib, kterým se zavázali prastarému jezernímu drakovi je však nutí vyrazit na cestu lemovanou záhadnými obelisky. Tato cesta je zavede až do ztraceného města Darak Helm, jehož obyvatelé byli před staletími prokleti.

Družina Horských šelem uvízne v troskách prokletého města a bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a um, aby se z něho dostali. Povede se jim to, nebo budou navěky sdílet osud se zatracenými dušemi, které Darak Helm obývají?

Vydalo nakladatelství Jonathan Livingston 15. února 2022.

Juraj Červenák: Černokněžník 2 – Radhostův meč

Juraj Červenák: Černokněžník 2 - Radhostův mečRogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a s temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta.

Pátrání po prastaré zbrani ho zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat.

Druhá kniha série Černokněžník, jejíž první díl Vládce vlků získal nominaci na Cenu Akademie Sci-fi, fantasy a hororu.

Audiokniha.

Vydalo nakladatelství Tympanum 15. února 2022.

Rick Riordan: Apollónův pád 4 – Hrobka nemrtvýchRick Riordan: Apollónův pád 4 - Hrobka nemrtvých

Apollónova cesta za vykoupením nebere konce. 4. díl série ze světa Percyho Jacksona. Být Apollónem není hračka, obzvlášť když vás vykážou z Olympu, a ještě vás uvězní v těle smrtelníka Lestera Papadopoulose. Řecký bůh na cestě za znovuzískáním někdejších schopností se tentokrát vydává do Tábora Jupiter v Sanfranciském zálivu.

Všehoschopní římští imperátoři míří tamtéž, aby zaútočili na římské polobohy novými ničivými zbraněmi. A co hůř, na pomoc si vedou mocného spojence – ani živého, ani mrtvého, ale o to nebezpečnějšího.

Vydalo nakladatelství Fragment 15. února 2022.

Miroslav Žamboch: Veterán 3 – Válečník

Miroslav Žamboch: Veterán 3 - VálečníkStará tajemství vyplula na povrch a přinesla s sebou zkázu pro celý lidský svět. Max Bronštejn se svou tankovou rotou v poslední chvíli opouští krvavou řež bratrovražedného boje dříve spřátelených armád a snaží se probít zpět do civilizace, aby přinesl záchranu, nebo alespoň naději na ni.

Jediná cesta vede oblastmi, kde magie proměnila vše živé i neživé, kde člověk bez ochrany masivního pancíře nemá nejmenší šanci přežít. V zádech má tisíce pronásledovatelů vedených čaroději – pohrobky dávné minulosti. Na hrstce odhodlaných závisí osud světa lidí.

Vydalo nakladatelství Triton 17. února 2022.

Jeff VanderMeer: Prapodivné potíže I – KuňkadleníJeff VanderMeer: Prapodivné potíže I - Kuňkadlení

Čerstvě osiřelý šestnáctiletý mladík zdědí panské sídlo po svém podivínském dědečkovi. Spolu s domem však musí přijmout i povinnost, že pořídí soupis nepřeberných kuriózních sbírek, jež jeho předek nashromáždil v rozlehlých sklepeních. Jonathan si přizve na pomoc dva spolužáky a srdnatě se pustí do díla. Záhy však zjistí, že šlo jen o záminku, jež ho má dovést k jeho pravému poslání – a tím není nic menšího než ochránit náš svět před vpádem černé magie.

Ta se totiž zhoubně šíří alternativním univerzem, do nějž vedou jedny ze dveří ukrytých v podzemí. Ve světě jménem Aurora je všechno vzhůru nohama, historické události i postavy se v něm bláznivě pomíchaly, Alt-Evropu drancuje okultistický diktátor Aleister Crowley a jeho moc stále sílí. Španělsko a Itálie leží v troskách, Paříž je dobyta a posledními ostrůvky odporu zůstává Anglie a Praha…

Vydalo nakladatelství Argo 17. února 2022.

Soman Chainani: Škola dobra a zla

Soman Chainani: Škola dobra a zlaVěříte pohádkám? Ve Škole dobra a zla společně se Sofií a Agátou poznáte, jak nebezpečné mohou pohádky být, zvlášť když vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět. Sofie čekala celý život na to, až ji unesou…Ptáte se kam? Do pohádky.

Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Ale co když ji umístí do Školy zla? Může být krásná Sofie čarodějnicí? Jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět.

Vydalo nakladatelství CooBoo 17. února 2022.

Sarah J. Maasová: Dvůr trnů a růží 4 – Dvůr stříbrných plamenůSarah J. Maasová: Dvůr trnů a růží 4 - Dvůr stříbrných plamenů

Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží.

Vydalo nakladatelství CooBoo 17. února 2022.

Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec

Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanecKdyž zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní říše však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit.

Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se chopit příležitosti. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit. Syn předurčený vládnout, zlodějka odhodlaná odkrýt pravdu. Nová série od autorky Kronik pozůstalých.

Vydalo nakladatelství CooBoo 17. února 2022.

Sarah J. Maasová: Skleněný trůn 3 – Dědička ohněSarah J. Maasová: Skleněný trůn 3 - Dědička ohně

Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým … Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě o svém dědictví. O dědictví, které by mohlo navždy změnit její život.

Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly toužící po zotročení celého jejího světa. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu využít pro své plány. Dědička ohně a popela se ale před nikým neskloní!

Vydalo nakladatelství CooBoo 17. února 2022.

Rick Riordan: Magnus Chase a bohové Ásgardu – Příběhy z devíti světů

Rick Riordan: Magnus Chase a bohové Ásgardu – Příběhy z devíti světůV devíti říších stále není klid. A protože Magnus Chase odjel navštívit sestřenici Annabeth, nezbývá, než aby svou kůži nesli na trh jeho staří známí – odvážná Samirah a její snoubenec Amir, trpaslík Blitzen a elf Hearthstone, drzá Mallory Keenová, lamželezo Nedorost Gunderson, bojovný Týdžej Jefferson a proměnlivá/ý Alex Fierro.

Povede se jim pod ochrannou rukou boha Ódina vystopovat hromovládce Thora a znovu oddálit ragnarök, den zkázy? Bonusový díl k trilogii Magnus Chase a bohové Ágardu!

Vydalo nakladatelství Fragment 22. února 2022.

Rick Riordan: Apollónův pád 2 – Temné proroctvíRick Riordan: Apollónův pád 2 - Temné proroctví

Apollón dál trčí v kůži Lestera Papadopoulose. Z jeho nadpřirozených schopností mu nezbyla ani jedna a tělo nemotorného teenagera, ve kterém se nachází, je jen pro zlost. Diovo odpuštění a místo na Olympu získá zpět, jen pokud najde starověké zdroje proroctví a osvobodí je. Naštěstí na to není sám – po boku má starého známého Lea Valdeze, jeho draka ohniváče a bývalou nymfu Kalypsó. Cesta za dalším Orákulem vede na Středozápad!

Apollónovo utrpení nekončí! Druhý díl bestsellerové série ze světa Percyho Jacksona.

Vydalo nakladatelství Fragment 22. února 2022.

J. R. Ward: Odhalený milenec

J. R. Ward: Odhalený milenecSahvage žil stovky let v utajení – a má jednoznačně v úmyslu zůstat „mrtvý a pohřbený“. Když ho ale žena z řad civilistů vtáhne do nebezpečné bitvy se zlem starým jako svět, ochranitel v něm převládne nad zdravým selským rozumem. Mae přišla o všechno a zoufalství ji přivede ke střetu s osudem. Ve svém odhodlání zvrátit tragédii se vydá tam, kam by smrtelník neměl vkročit – a postaví se tváří v tvář novému nepříteli Bratrstva.

Se Sahvagem také objeví lásku, již nikdy nečekala, že najde, která však nemůže mít žádnou budoucnost. I když vědí, že se budou muset rozloučit, spojí se v boji proti zlu, jež Mae nevědomky pustila z řetězu – zatímco Bratrstvo nastupuje, aby znovu získalo do svých řad jednoho ze zatracených, a zlo se zapřísahá, že všechny zničí…

Vydalo nakladatelství Baronet 23. února 2022.

Robert Jordan, Teresa Patterson: The World Of Robert Jordan’s The Wheel Of TimeRobert Jordan, Teresa Patterson: The World Of Robert Jordan's The Wheel Of Time

The essential companion to the No. 1 internationally bestselling the Wheel of Time, one of the most influential and popular fantasy epics ever published. NOW A MAJOR TV SERIES ON AMAZON PRIME. With never-before-told legends and fascinating histories of its peoples and lands, this engrossing book, written by Robert Jordan himself in collaboration with Teresa Patterson, takes you on an unforgettable journey through the extraordinary world of the Wheel of Time.

The Wheel of Time turns, and Ages come and pass, leaving memories that become legend. Legend fades to myth, and even myth is long forgotten when the Age that gave it birth comes again.

Vydalo nakladatelství Little, Brown and Company 24. února 2022.

Holly Blacková: Krutý princ

Holly Blacková: Krutý princJude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan.

Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život. Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 24. února 2022.

Holly Blacková: Krutý princ 2 – Podlý králHolly Blacková: Krutý princ 2 - Podlý král

Doubek je dědicem vílího trůnu a Jude musí bratříčkovi zajistit bezpečí. Právě proto k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. Král ale dělá vše, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli ho lidská dívka stále více fascinuje.

Když se ukáže, že chce Jude někdo v jejím okolí zradit, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s city, které chová ke Cardanovi? Člověk musí být dost silný na to, aby bojoval pořád dokola. Druhý díl napínavé fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 24. února 2022.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nové fantasy knihy v únoru – King, Riordan, Mass, Žamboch i Červenák

Hide picture