Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy. Září přináší hlavně pokračování osvědčených sérií

Olga Buriánková

Olga Buriánková

16. 9. 2015

Začátek školního roku je pro studenty synonymem radostného očekávání i předtuchou utrpení a nejeden student letos začíná ve zbrusu novém prostředí. Soucitní tuzemští nakladatelé jim nabízejí alespoň literární jistoty i oddech v pokračování oblíbených sérií.

Merit se znovu pustí do boje v barvách Upírů z Chicaga! Zdroj: výřez knižní obálky.

Merit se znovu pustí do boje v barvách Upírů z Chicaga! Zdroj: výřez knižní obálky.

Michael J. Sullivan: Zimní slavnost

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Nová říše se chystá oslavit vítězství nad Lidovým hnutím v den, jenž by neměl být nikdy zapomenut. Ve svátek Zimní slavnosti budou nejen popraveni dva významní zrádci (Degan Gaunt a Arista, čarodějka z Melengaru), ale uskuteční se rovněž svatba císařovny Modiny. Ovšem tajní vládci ve své samolibosti nepočítají s odhodláním Royce a Hadriana, jimž se konečně podařilo nalézt Dědice Novronova a netouží po ničem jiném, než zničit jejich pečlivě připravované plány.

Zimní slavnost je pátou knihou šestidílné série, která se snaží vyhnout současným trendům v žánru fantasy, jež tíhnou ke zdlouhavým a temným vyprávěním. Představuje návrat ke kořenům v podobě čirého dobrodružství, jež se odehrává ve věrohodném, ovšem nikterak přespříliš složitém světě.

Jde o výtažek z nejlepších prvků tradiční fantasy – má báječné hrdiny, napínavou zápletku, humor i patřičný spád a potěší tak čtenáře jakéhokoli věku.

Vydalo nakladatelství Argo 1. září 2015.

Arkádie

Zdroj: knižní obálka.

Kai Meyer: Arkádie

Láska a nenávist, intriky a loajalita, něha a násilí. Druhý díl mafiánské fantasy trilogie pokračuje. Alcantarové a Carnevarové – dvě znepřátelené rodiny, dva mafiánské klany. Láska a nenávist, intriky a loajalita, něha a násilí.

Po násilném úmrtí své sestry a tety se Rosa Alcantarová takřka přes noc stává hlavou klanu. I když je jí pouhých osmnáct let, nehodlá být pouze pasivní loutkou. Zasahuje do všech záležitostí, což vyvolává u jejích chladnokrevných příbuzných značnou nevoli. Stejně tak jako vztah s hlavou nenáviděného klanu Carnevarů Alessandrem.

Rosa nepřestává hledat informace o arkádských dynastiích. Při svém pátrání se dostává do nebezpečné pasti Carnevarů, ale uniká. A nevzdává se. Ještě naléhavěji potřebuje vědět, co před ní Alessandro skrývá. A nejen on… Co je zač tajemná organizace TABULA? Jaké hry hraje rodinný advokát Alcantarů? A kým byl ve skutečnosti její otec?

Vydalo nakladatelství Fragment – Albatros media 7. září 2015.

Chloe Neill: Upíři z Chicaga 4 – Na ostří špičáku

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem – a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle. Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem.

Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle. Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně.

A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace. Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti – ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve.

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 9. září 2015.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Darek Šmíd: Kladivo na čaroděje 9 – Žrádlo pro psy

Nováček série přichází tentokrát s hodně krvavou a šílenou jízdou.

Pondělí jako malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život.

Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě…

A to je teprve pondělí.

Vydalo nakladatelství Epocha 12. září 2015.

Kiera Cassová: První

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Nastal čas korunovat vítězku!

Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona.

S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Vydalo nakladatelství CooBoo – Albatros media 14. září 2015.

Julie Kagawa: Talon: Společenstvo draků – Zkouška věrnosti

Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě. Jejich počet pomalu rostl, a moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa…

Sledovat, začlenit se, splynout. Přesně to má za úkol dračí dívka Ember.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Má za sebou základní výcvik a dokáže na sebe vzít lidskou podobu. Její budoucnost je předem naplánovaná: má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon. Jenže Ember se to vůbec nelíbí. Pomalu se rozkoukává a zjišťuje, že svět není tak černobílý, jak ji učili.

Poznává jednoho z přeběhlíků, který se proti demagogii Talonu vzbouřil. Je pravda to, co říká? Vždycky přece platilo, že Talon je ztělesněním dobra, kdežto lidé znamenají čiré zlo. Čím déle Ember mezi lidmi žije, a jednoho z nich i blíže poznává, uvědomuje si, že pravda, ve kterou věřila, má velké trhliny.

Zůstane věrná Talonu a jeho cílům, nebo se přidá k přeběhlíkům?

Vydalo nakladatelství Fragment – Albatros media 14. září 2015.

Salla Simukka: Černá jako eben

Umělecké gymnázium připravuje moderní divadelní verzi pohádky o Sněhurce a Lumikki Anderssonová byla vybrána pro hlavní roli. Zkoušky probíhají dobře a zdá se, že mezi Lumikki a chlapcem, který hraje myslivce, přeskočila jiskra. Je snad Lumikki zamilovaná?

Vydalo nakladatelství Egmont 15. září 2015.

Sborník: Žoldnéři fantazie – myslící ledovce a jiné zrůdy

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Pod temnými korunami Černého hvozdu řádí stvůry, jež není snadné polapit… Krysař si píská svou zvrhlou písničku…
Mezi panáčky ze semaforů se prožene vlna sebevražd… Nejhorší zrůdy jsou prý sami lidé…

Ale až přijde sedmnáctý bojovník, bude dokonáno. Ledovec o tom všem dumá stejně rychle, jako se šine k oceánu.

Již šestý ročník oblíbených Žoldnéřů fantazie vás vítá!

Obsah: 

Věra Mertlíková – Deset, Jana Vaňková – Léčitel, Václava Molcarová – Poslepu házet kostkou, Ida Nekovaříková – Zrádné svědectví, Karel Doležal – Osberht, Viviana Stellata – Soumrak elfů, Robert Pytlík – Adventní povídka, Linda Koutová – Sedmnáctý, Anna „Ekyelka“ Mudrochová – Šperk pro princeznu, Lucie Lukačovičová – Výhonek růže, Jitka Ládrová – Pomoc osudu, Míla Linc – Proč mrtví nepláčou, Leonard Medek – Ecce monstrum (doslov).

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Vydá nakladatelství Straky na vrbě 17. září 2015.

L. J. Smith: Zakázaná Hra – Doupě

Stínový muž Julian se vrátil a s ním i nová Hra. Jennyini přátelé jeden po druhém mizí a zůstávají po nich jen papírové figurky. Jenny musí najít Julianovo tajné doupě a zachránit své přátele ze Světa stínů dřív než bude pozdě.

Zakázaná Hra pokračuje. Kdo bude vítěz, a kdo poražený?

Vydá nakladatelství Fragment – Albatros media 28. září 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy. Září přináší hlavně pokračování osvědčených sérií

Hide picture