Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové fantasy knihy na únor 2013. Sága Křídla, Upíří deníky i Anita Blakeová

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

2. 2. 2013

Pololetní a jarní prázdniny nebo zkrátka jen příliš sněhu za okny jsou důvodem k tomu, abychom nevycházeli ven. Pro všechny tyto případy přinášíme únorové novinky, které vám mohou dělat společnost.

V únoru se můžeme těšit i na román Děj se vůle Noci od Glena Cooka. Zdroj: Brokilon

V únoru se můžeme těšit i na román Děj se vůle Noci od Glena Cooka. Zdroj: Brokilon

OBR: Aprilynne Pike: Osud

Aprilynne Pike: Osud

Závěrečná kniha tetralogie Křídla, příběhu o víle Laurel. Společně s Tamanim jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a ubránit Avalon za každou cenu. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost – Davidovi, nebo Tamanimu? Závěrečný díl série přináší dramatické rozuzlení celého příběhu.

Vydává nakladatelství Fortuna Libri na přelomu ledna/února 2013.

OBR: Lauren Kate: Zamilovaní anděléLauren Kate: Zamilovaní andělé

Pátá kniha série Andělé. Každý má vlastní příběh lásky. A díky hře osudu se čtyři pozoruhodné milostné příběhy propojí během jednoho romantického dne svatého Valentina ve středověké Anglii. Miles a Shelby najdou lásku tam, kde by ji čekali nejméně. Roland dostane bolestnou lekci o hledání a ztrátě lásky. Arianne zaplatí za lásku palčivou cenu. A poprvé a naposledy spolu Daniel a Luce stráví noc, která je ve všech ohledech výjimečná.

Vydává nakladatelství Knižní klub 4.2.2013.

 OBR: Stefanovy deníky – Stopy minulostiL. J. Smith: Upíří deníky – Stefanovy deníky – Stopy minulosti

Pátá kniha série Upíří deníky: Stefanovy deníky. Po Londýně se šíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů. Damon a Stefan stojí před silou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt už není bezpečný…

Vydává nakladatelství Fragment 06.02.2013.

OBR: Avery Williams: Alchymie věčnostiAvery Williams: Alchymie věčnosti

První kniha série Alchymie věčnosti. Serafina na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu – životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Seraphina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak.

 Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo 11.2.2013.

OBR: Jo Nesbø: Doktor Proktor a konec světa. Možná…Jo Nesbø: Doktor Proktor a konec světa. Možná…

Třetí kniha série Doktor Proktor. Už jste slyšeli, že konec světa je na spadnutí? A že budeme patrně čelit ohromné invazi z vesmíru? Pokud si chcete všechny ty více či méně pravděpodobné předpovědi ujasnit a hodláte v dohledné době přečíst jen jednu knihu o konci světa, sedminohých peruánských pavoucích, a samozřejmě o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi, pak jste tu správně. Přečtěte si ji. Možná…

Vydává nakladatelství Jota 20.2. 2013.

OBR: Michaela Burdová: Syn pekel – Vlčí krevMichaela Burdová: Syn pekel – Vlčí krev

První kniha série Syn pekel. Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství?

 Vydává nakladatelství Fragment dne 27.02.2013.

 OBR: Laurell K. Hamilton: Rozesmátá mrtvolaLaurell K. Hamilton: Rozesmátá mrtvola

Druhá kniha série Anita Blakeová, Lovec upírů. Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú?

 Vydává nakladatelství Epocha v únoru 2013.

 OBR: Glen Cook: Děj se vůle NociGlen Cook: Děj se vůle Noci

Třetí kniha série Zástupci noci. Piper Hecht je díky onomu tajemství nebezpečný, ale kvůli svým schopnostem a pověsti se v nebezpečí ocitne také on sám – hrozí mu smrt ze strany jeho nepřátel, kteří se buď obávají toho, čeho by mohl být schopen, nebo se mu chtějí pomstít za to, co už dokázal; a hrozí mu i smrt z rukou vlastních spojenců, kteří chtějí jeho vojenské schopnosti využít ke svým vlastním cílům.

Vydává nakladatelství Brokilon v únoru 2013.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové fantasy knihy na únor 2013. Sága Křídla, Upíří deníky i Anita Blakeová

Hide picture