Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové informace ke Star Wars 7. Naše uši opět potěší John Williams

Jan Uhlík

Jan Uhlík

29. 7. 2013

john-williamsNa velkém evropském srazu fanoušků Star Wars na Celebration Europe v Německu byla vyzpovídána producentka Kathleen Kennedy. Prozradila, že o hudbu nadcházejících Star Wars filmů se postará dvorní skladatel John Williams.

video
play-sharp-fill

Po Comic-Conu přišel na řadu druhý velký sraz, tentokrát zvýhodňující evropskou část populace. V Německém Essenu nyní probíhá již druhá Star Wars Celebration Europe. Událost si nenechala ujít Spielbergovo kamarádka a spolupracovnice Kathleen Kennedy, která se podílela na tvorbě filmů jako E.T. a Jurský park. Není to ani rok, co Kathleen převzala otěže Lucasfilm po Georgovi Lucasovi. Krátce po jejím jmenování se společnost sloučila s Walt Disney Company. Nyní má na starosti dozor nad nově připravovanými filmy.

Při konferenci s fanoušky z celého světa oznámila, že John Williams, skladatel odpovědný za doposud veškerou hudbu spojenou se Star Wars, bude nadále se značkou spolupracovat. „Dnes ráno jsem měla příležitost posnídat s někým velice důležitým pro rodinu Star Wars,“ řekla, „ a on se mi zavázal se spoluprací pro další tři pokračování, jde o Johna Williamse.“ Spolu s informací ukázala i Johnovo vyjádření v podobě videa.

John Williams

John při své práci na jednom ze zatím posledních dílů Star Wars. Zdroj: reprofoto youtube.com

John je znám především díky Hvězdným válkám, ty ale nejsou jediné, které dokázal svou hudbou pozvednout a vytvořit znělky, které se staly legendami. Mezi další jeho velké úspěchy patří hudba k filmům Čelisti, Indiana Jones nebo například Sám doma. Za svou kariéru nasbíral obrovské množství ocenění – 21 cen Grammy, 7 cen Britské akademie, 4 zlaté glóby, 5 Oskarů a několik dalších drobnějších ocenění.

Fanoušci jásají a pochvalují si, že Disney nepoužije jednoho ze svých skladatelů, ale zůstane u kvalitní stálice, která tučně podtrhává jméno Star Wars.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové informace ke Star Wars 7. Naše uši opět potěší John Williams

Hide picture