Menu
FANZINE.cz
Sci-fi knihy, sci-fi literatura

Nové knihy sci-fi, horor i mystika – Harry Potter nebo Ray Bradbury

Olga Buriánková

Olga Buriánková

1. 10. 2020

Konec letní sezóny dozajista velmi potěšil všechny čtenáře. Během srpna vyšlo množství parádních novinek žánru vědecké fantastiky, děsivějších příběhů, vyprávění z alternativní historie nebo třeba PC her.

Kolektiv: Minecraft Kroniky Woodswordu 4 – Ghast v systému

Kolektiv: Minecraft Kroniky Woodswordu 4 - Ghast v systémuAsh, Jodi, Harper, Po a Morgan, mladí hráči Minecraftu, mají tajemství. Jejich podivná učitelka přírodovědy vynalezla brýle pro virtuální realitu, které je mohou přenést do hry. Najednou už to ale není jen hra!

Představte si, že byste se ocitli přímo v Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 3. srpna 2020.

Katharine McGeeová: Americká princeznaKatharine McGeeová: Americká princezna

Po vítězství Ameriky nad britskou armádou nabídl lid generálu Georgi Washingtonovi korunu. O dvě a půl století později jeho rod zemi stále vládne. Čím blíže je okamžik, kdy se má z princezny Beatrice stát první americká královna, tím více ji ta představa děsí. A pak jsou tu druhorození: Samantha a Jefferson. Nikdo s nimi nepočítá, ale láska a intriky prorůstají všemi patry královské rodiny – a kolotoč vztahů, pozlátka a klevet se roztáčí naplno…

Co kdyby Amerika měla královskou rodinu?

Vydalo nakladatelství CooBoo 3. srpna 2020.

Kolektiv: LEGO® Harry Potter™ – V magických uličkách

Kolektiv: LEGO® Harry Potter™ - V magických uličkáchPřidej se k Harrymu, Ronovi a Hermioně a prožij s nimi hromadu výjimečných dobrodružství v této akční, aktivitami nabité knížce ze světa LEGO® Harry Potter™. Sestav minifigurku Siriuse Blacka a pomoz mu uniknout před mozkomory. Pak vylušti zábavné hádanky, při nichž objevíš spoustu záhadných tvorů, tajných průchodů, Patronů i neuvěřitelných a mocných kouzel!

Obsahuje minfigurku LEGO – Sirius Black.

Vydalo nakladatelství CPRESS 3. srpna 2020.

Kateřina Pantovičová: Kdo se postará o AnnuKateřina Pantovičová: Kdo se postará o Annu

Mladá malířka Olívie spáchala sebevraždu, ale takhle si svůj posmrtný život nemalovala! V těle akvarijní rybky Anny putuje po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů.

Kdo se o ni postará? Smutná holčička, jasnozřivá důchodkyně či homosexuální pár usilující o adopci? Dozví se Olíviin psychoterapeut Adam, kým vlastně byla jeho nejzáhadnější klientka? A dá se i v maličkém kulatém akváriu věčně plavat proti proudu?

Reinkarnace je potvora – život vám nedá pokoj ani po smrti

Vydalo nakladatelství MOTTO 6. srpna 2020.

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Akta Iluminae 1 – Illuminae

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff - IlluminaePíše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Brožované vydání.

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. srpna 2020.

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Akta Illuminae 2 – GeminaAmie Kaufman, Jay Kristoff: Gemina

Přestěhovat se do vesmírné stanice a žít na okraji galaxie? Pro Hannu konec společenského života. Ale nikdo jí neřekl, že to může znamenat i její smrt! Hanna je dcerou velitele stanice, Nik rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě, blíží se k nim zkáza. Když je jejich loď napadena, jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Bojují o svůj život, ale i o osud celého vesmíru!

Monumentální vesmírná sága, která začala bestsellerem Illuminae.

Brožované vydání.

Vydalo nakladatelství CooBoo 10. srpna 2020.

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Akta Illuminae 3 – Obsidio

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Akta Illuminae 3 - ObsidioPoté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.

Závěrečný díl série Illuminae.

Brožované vydání.

Vydalo nakladatelství CooBoo 17. srpna 2020.

Lukáš Vavrečka: Tesla NoirLukáš Vavrečka: Tesla Noir

Píše se rok 1936. Ulicemi New Yorku se míhají světla elektromobilů a vysoko nad úrovní vozovky sviští vlaky nadzemní magnetické dráhy. Na střechách hučí transformátory a plazmové kanály zásobují město energií. Mladý reportér Jamie Collins je proti své vůli zatažen do vyšetřování, které začíná v hotelovém pokoji číslo 3327.

Z tohoto apartmá totiž zmizel světoznámý vynálezce a vizionář Nikola Tesla. Místo něj leží na podlaze tři spálená těla. Netrvá dlouho, než Collinsovi dojde, že i jemu hrozí nebezpečí. Společně se svéráznou a emancipovanou Lilly Kolbenovou přichází na to, že případ je složitější, než se zpočátku zdálo. A mohlo by být ještě hůř — pokud se posledního Teslova vynálezu zmocní tajuplný nepřítel.

Thriller z alternativní historie plné Teslových vynálezů.

Vydalo nakladatelství Host 18. srpna 2020.

Timothy Zahn: Star Wars – Thrawn: Velezrada

Timothy Zahn: Star Wars – Thrawn: VelezradaThrawn se postupně stává jedním z nejúčinnějších nástrojů Impéria proti povstalcům. Ale ačkoli císař v něm získal ostrou zbraň, uvažuje o něčem daleko ničivějším. Thrawnův obranný program TIE je nyní zastaven ve prospěch Hvězdy smrti ředitele Krennica.

Zatímco Thrawn pracuje na zabezpečení svého místa v imperiální hierarchii, jeho bývalý chráněnec Eli Vanto se vrací z Thrawnova domovského světa s vážným varováním. A Thrawna nyní čeká těžká volba mezi povinností k Chisské ascendenci a věrností Impériu.

Třetí svazek trilogie o ikonické postavě rozšířeného vesmíru Star Wars.

Vydalo nakladatelství Egmont 24. srpna 2020.

Ray Bradbury: Pampeliškové vínoRay Bradbury: Pampeliškové víno

Je rok 1928 a v malém městečku ve státě Illinois začalo léto. Dvanáctiletý Douglas Spaulding má napilno: lisuje pampeliškové víno, pobíhá po lesích v nových teniskách, musí se svézt tramvají, která brzy ustoupí modernějším autobusům, a zachránit figurínu čarodějky z rukou hrubiána pana Blacka. K letní pohodě ospalého města se přidávají i ostatní obyvatelé, ale idylu jim přece jen něco kazí – tajemný Samotář, který jako postrach obchází ulicemi…

Nostalgický pohled do dětství z pera jednoho z nejslavnějších autorů science fiction.

Vydalo nakladatelství KNIHA ZLIN 24. srpna 2020.

Benjamin Oliver: Cela

Ben: Oliver: CelaNezletilí vězni odsouzení k trestu smrti mají jedinou šanci, jak si prodloužit život. Nabídnout své tělo k experimentálnímu testování nových léků. Co přesně to ale znamená, nikdo neví. Luka na svůj trest čeká už dva roky.

Naděje na útěk mu svitne v okamžiku, který umožní vězňům dostat se z cel a na chodbách věznice rozpoutá šílenství. Na vytoužené svobodě však čeká jen hrůza. Neznámá nákaza proměnila lidi ve vraždící monstra a svět upadl do chaosu…

Když se vytoužená svoboda promění v noční můru! 1. díl strhující dystopie pro fanoušky sérií Labyrint nebo Hunger Games.

Vydalo nakladatelství Fragment 27. srpna 2020.

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff: Aurora povstáváAmie Kaufmanová, Jay Kristoff: Aurora povstává

Píše se rok 2380 a kadeti, kteří ukončili studia na Akademii Aurora, míří na první mise. Snaha Tylera Jonese hrát si na hrdinu způsobí, že na něj zbyde jen jednotka odpadlíků a problémových typů. A do toho je tu Aurora Jie-Lin O’Malleyová, dívka, která může spustit válku gigantických rozměrů.

Tyova banda podivínů teď představuje jedinou naději celé galaxie. Nejsou to hrdinové, které si zasloužíme, ale ti jediní, co byli po ruce. Hlavně žádnou paniku.

První díl epické sci-fi série od autorů Illuminae.

Vydalo nakladatelství CooBoo 31. srpna 2020.

Vladimir Afanasjevič Obručev: Plutonie

Vladimir Afanasjevič Obručev: PlutonieSlavný ruský cestovatel a geolog Vladimir Obručev napsal román Plutonie před sto lety. Jde o poutavý příběh v duchu románu Cesta do středu Země od Julese Verna. Poprvé vyšel v roce 1924 v Petrohradě, ale od té doby neztratil nic ze své čtivosti.

V samotném Rusku je považován za nesmrtelnou klasiku žánru fantastiky a vychází stále znovu a znovu. Očividně se stal i jednou z inspirací pro neméně slavný film Karla Zemana Cesta do pravěku. Ilustrace k českému vydání vytvořil malíř Zdeněk Burian.

Klasika ruské fantastiky se vrací s jedinečnými ilustracemi Zdeňka Buriana. Prožijte znovu „cestu do pravěku“!

Vydalo nakladatelství Albatros 31. srpna 2020.

Oscar Wilde: Obraz Doriana GrayeOscar Wilde: Obraz Doriana Graye

Jediná rozsáhlejší próza Oscara Wilda předvádí na fantastickém příběhu aristokrata, jemuž kouzelná moc propůjčila věčnou krásu a mládí, rozpor mezi morálkou a estetickým prožitkem – zatímco Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho dokonalá podoba na plátně stárne a oškliví podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik nadějných mladíků přivedl do zkázy.

Nadčasový fantastický příběh.

Vydalo nakladatelství CooBoo 31. srpna 2020.

Mikki Lish, Kelly Ngai: Dům na Hrabivém vrchu

Mikki Lish, Kelly Ngai: Dum na Hrabivém vrchuKdyž si Hedy a Spencer začnou všímat tajemných vzkazů na zaprášených rámech obrazů, Vánoce ve strašidelném domě jejich dědečka se změní v misi s jediným cílem: zjistit, kam zmizela jejich babička. Co jim však dědeček, který kdysi býval kouzelníkem, tají? S pomocí mluvící hlavy jelena, medvědí kožešiny a dalších tajemných bytostí žijících v domě vyráží dvojice odvážných sourozenců najít pravdu.

Magický, plný strašidel a podivných zvuků: vítejte v domě na Hrabivém vrchu…

Vydalo nakladatelství Fragment 27. srpna 2020.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové knihy sci-fi, horor i mystika – Harry Potter nebo Ray Bradbury

Hide picture