Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nové lednové knihy science fiction – Ve službách Milosti a Minecraft

Olga Buriánková

Olga Buriánková

11. 2. 2018

První letošní měsíc potěšil několika literárními novinkami také fanoušky sci-fi příběhů. Dočkali se závěrečného svazku o Spravedlnosti Toren – Ve službách Milosti, domácí knihy Čas budoucí, ale také pokračování Lazarovy války.

Adam Skořepa: Čas budoucí

Adam Skořepa - Čas budoucíJakým způsobem se bude vyvíjet umělá inteligence a jaký vliv bude mít na formování lidské společnosti? Tyto otázky stojí v pozadí novely Adama Skořepy Čas budoucí, která ve třech volně navazujících příbězích přináší znepokojivou vizi budoucnosti, v níž se lidstvo dostane na dosah vytouženého míru. Člověk je však tvor nenapravitelný…

Vydalo nakladatelství Epocha 2. ledna 2018.

Kolektiv: Minecraft – Kniha přežití se samolepkamiKolektiv: Minecraft - Kniha přežití se samolepkami

Udělejte první kroky v nebezpečném světě Minecraftu s oficiální Knihou přežití! Vytvoříte si užitečné předměty, postavíte si první základnu a také se dovíte, kde se dají těžit vzácné rudy nebo kterým mobům je lepší se vyhnout. To vše s pomocí spousty barevných samolepek! První kroky v nebezpečném světě Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 15. ledna 2018.

Ann Leckieová: Ve službách Milosti

Ann Leckieová: Ve službách MilostiUž se zdálo, že kapitánka Breq, vojačka, která bývala válečnou lodí, má věci konečně pod kontrolou. Náhle je však na Athoecké stanici nalezena osoba, která by tam být neměla. Na stanici vzápětí dorazí posel z tajemné presgerské říše i kapitánčina úhlavní nepřítelkyně: rozštěpená a zřejmě šílená Anánder Mianáj, vládkyně Impéria Rádč, která vede válku sama se sebou.

Kapitánka Breq však nehodlá stanici opustit, protože tím by obyvatele Athoeku vystavila smrtelnému nebezpečí. Jak dopadne tento nerovný souboj? Závěrečný díl sci-fi trilogie ověnčené cenami.

Vydalo nakladatelství Plus 22. ledna 2018.

Jamie Sawyer: Lazarova válka 2 – LegieJamie Sawyer: Lazarova válka 2 - Legie

Conrad Harris. Legenda známá jako Lazar. V akci zemřel více než stokrát, ale vždy se vrátil. Jako velící důstojník Lazarovy legie jsou Harris a jeho elitní tým poslední linií obrany lidstva proti nepřátelské mimozemské rase známé jako Krellové. Poté, co přežili misi na Heliosu, jsou vysláni do nebezpečné, neprobádané oblasti Damaškové trhliny, kde byl objeven další Artefakt.

Produkt dávné formy cizího života – a možná zbraň, která může lidstvu konečně pomoci definitivně porazit Krelly. Ale to, co Harris a Lazarova legie objeví, pochází z nejhorších nočních můr. A Krellové nemusí být zdaleka to největší nebezpečí…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 24. ledna 2018.

Leopoldo Gout: Génius – Hra

Leopoldo Gout: Genius - HraDvě stě mladých géniů z celého světa se sjelo hrát Hru. Mezi nimi i tři kamarádi… Rex – skvělý hacker a programátor. Hledá bratra, který zmizel neznámo kam. Tunde – technologický génius-samouk. V šachu ho drží mocný vojenský generál, který po něm chce velmi speciální službu.

Barevná vlčice – aktivistka a blogerka, která odhaluje praktiky zkorumpovaných politiků a byznysmenů. Bojí se, že jedním z nich je i její otec. Co je v sázce? Kdo zvítězí? Nejsilnější zbraní je jejich chytrost!

Vydalo nakladatelství Fragment 29. ledna 2018.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nové lednové knihy science fiction – Ve službách Milosti a Minecraft

Hide picture