×
FANZINE.cz

Nové lednové knihy science fiction – Ve službách Milosti a Minecraft

Jamie Sawyer - Lazarova válka 2 - Legie
Nový díl cyklu Lazarova válka od Jamieho Sawyera. Zdroj: výřez knižní obálky.

První letošní měsíc potěšil několika literárními novinkami také fanoušky sci-fi příběhů. Dočkali se závěrečného svazku o Spravedlnosti Toren – Ve službách Milosti, domácí knihy Čas budoucí, ale také pokračování Lazarovy války.

Adam Skořepa: Čas budoucí

Adam Skořepa - Čas budoucíJakým způsobem se bude vyvíjet umělá inteligence a jaký vliv bude mít na formování lidské společnosti? Tyto otázky stojí v pozadí novely Adama Skořepy Čas budoucí, která ve třech volně navazujících příbězích přináší znepokojivou vizi budoucnosti, v níž se lidstvo dostane na dosah vytouženého míru. Člověk je však tvor nenapravitelný…

Vydalo nakladatelství Epocha 2. ledna 2018.

Kolektiv: Minecraft – Kniha přežití se samolepkamiKolektiv: Minecraft - Kniha přežití se samolepkami

Udělejte první kroky v nebezpečném světě Minecraftu s oficiální Knihou přežití! Vytvoříte si užitečné předměty, postavíte si první základnu a také se dovíte, kde se dají těžit vzácné rudy nebo kterým mobům je lepší se vyhnout. To vše s pomocí spousty barevných samolepek! První kroky v nebezpečném světě Minecraftu!

Vydalo nakladatelství Egmont 15. ledna 2018.

Ann Leckieová: Ve službách Milosti

Ann Leckieová: Ve službách MilostiUž se zdálo, že kapitánka Breq, vojačka, která bývala válečnou lodí, má věci konečně pod kontrolou. Náhle je však na Athoecké stanici nalezena osoba, která by tam být neměla. Na stanici vzápětí dorazí posel z tajemné presgerské říše i kapitánčina úhlavní nepřítelkyně: rozštěpená a zřejmě šílená Anánder Mianáj, vládkyně Impéria Rádč, která vede válku sama se sebou.

Kapitánka Breq však nehodlá stanici opustit, protože tím by obyvatele Athoeku vystavila smrtelnému nebezpečí. Jak dopadne tento nerovný souboj? Závěrečný díl sci-fi trilogie ověnčené cenami.

Vydalo nakladatelství Plus 22. ledna 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..