Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nové prosincové fantasy knihy i audioknihy – Nekonečný příběh nebo Zlo

Olga Buriánková

Olga Buriánková

1. 1. 2018

Poslední měsíc roku si pro milovníky fantastiky také připravil nějaké to knižní nebo audio překvapení. Mohou si vychutnat domácí povídky – Mladé čarodějky či Faju i zahraniční Kroniky Netesaného trůnu nebo Zlo a klasiku Nekonečný příběh.

Michael Ende: Nekonečný příběh – audiokniha

Michael Ende: Nekonečný příběhNekonečný příběh je vyprávění podle okouzlujícího románu pro děti i dospělé od německého spisovatele Michaela Endeho o imaginaci bez hranic, který proslavila také filmová adaptace z roku 1985, a následná pokračování vyšel v podání Jana Vlasáka.

Nesmělý chlapec Bastián ukradne zvláštní knihu, s níž se ukryje na školní půdě a poznává říši Fantázie, která upadá do Nicoty. Zatímco čte o záchranné misi bojovníka Átreje, uvědomí si, že se vyprávění týká i jeho.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 4. prosince 2017.

Antologie: Mladé čarodějkyAntologie: Mladé čarodějky

Vychutnejte si rozmanitou přehlídku fantasy povídek, které byly vyčarovány s umem a elegancí skutečných čarodějek inkoustu a pera. Nechte se unést příběhy z jiných světů. Můžete se těšit na vše, co ke klasice žánru patří.

Dívky v nesnázích, draci a jiné bestie, bojovníci bez bázně a hany, astrální cestování a samozřejmě nějaká ta magie. Sborník je to převelice pestrý a každý si v něm jistě najde tu svou čarodějku. Autorky textů patří mezi kvalitní výkvět mladé české fantastiky.

Vydalo nakladatelství Černý drak 5. prosince 2017.

Brian Staveley: Kronika Netesaného trůnu 3 – Poslední smrtelné pouto

Brian Staveley: Kronika Netesaného trůnu 3 - Poslední smrtelné poutoKronika Netesaného trůnu vrcholí třetím a posledním románem. Starodávní csestriim jsou zpět, aby dokončili svou čistku lidstva; armády pochodují na hlavní město; líchové, osamocené bytosti, které čerpají moc z přírody a živí tak své neobyčejné schopnosti, hrají na všechny strany, aby ovlivnili výsledek války; vrtošiví bohové kráčejí po zemi v přestrojení za lidi a sledují své vlastní cíle.

A třem císařským sourozencům v samém srdci toho všeho – Valynovi, Adare a Kadenovi – je jasné, že i kdyby přežili zkázu, jež hrozí jejich světu, stejně se jim možná nepodaří sjednotit své protichůdné představy o budoucnosti. Trilogie, která začala Císařovými čepelemi a pokračovala Prozřetelností ohně, dospěla k epickému závěru, zatímco říši Annur zachvátila válka.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 6. prosince 2017.

Petra Stehlíková: Naslouchač 2 – FajaPetra Stehlíková: Naslouchač 2 - Faja

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo. Ilan prošla skárou a vstoupila do nížin, do světa zcela odlišného od toho sklenařského. Přátelství s kapitánem a ostatními členy pětadvacítky je pro ni stále nové a Ilan si začíná uvědomovat, že takový vztah nevzniká jen tak.

Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří během svého života ovlivnili mnoho významných událostí. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její národ, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenařských městech je narušen, když se po mnoha generacích znovu objeví starodávný nápis. Jen krátká věta, která byla kdysi součástí svobodného sklenařského světa.

Ale kdo ji píše po zdech palatulů a sklenařských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vyprávějí ta tři slova, na první pohled tak jasná, a přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnoha nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.

Vydalo nakladatelství Host 8. prosince 2017.

Peter Newman: Zlo

Peter Newman: ZloNěmý hrdina beze jména se vrací. Na jihu to v Thrlině začíná vřít. Zlo, Gammin meč, se probouzí a volá, že chce být ještě jednou použit v boji. Jenže Tulák si našel domov, usadil se a volání ignoruje. Frustrovaný meč křičí, dokud mu neodpoví někdo jiný. Jmenuje se Vesper.

Osamělá pouť němého hrdiny pokračuje – strhující debut z originálního temného světa plného démonů a ztroskotaných létajících lodí.

Vydalo nakladatelství Host v prosinci 2017.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nové prosincové fantasy knihy i audioknihy – Nekonečný příběh nebo Zlo

Hide picture