×
FANZINE.cz

Nové prosincové fantasy knihy i audioknihy – Nekonečný příběh nebo Zlo

Poslední měsíc roku si pro milovníky fantastiky také připravil nějaké to knižní nebo audio překvapení. Mohou si vychutnat domácí povídky – Mladé čarodějky či Faju i zahraniční Kroniky Netesaného trůnu nebo Zlo a klasiku Nekonečný příběh.

Michael Ende: Nekonečný příběh – audiokniha

Michael Ende: Nekonečný příběhNekonečný příběh je vyprávění podle okouzlujícího románu pro děti i dospělé od německého spisovatele Michaela Endeho o imaginaci bez hranic, který proslavila také filmová adaptace z roku 1985, a následná pokračování vyšel v podání Jana Vlasáka.

Nesmělý chlapec Bastián ukradne zvláštní knihu, s níž se ukryje na školní půdě a poznává říši Fantázie, která upadá do Nicoty. Zatímco čte o záchranné misi bojovníka Átreje, uvědomí si, že se vyprávění týká i jeho.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 4. prosince 2017.

Antologie: Mladé čarodějkyAntologie: Mladé čarodějky

Vychutnejte si rozmanitou přehlídku fantasy povídek, které byly vyčarovány s umem a elegancí skutečných čarodějek inkoustu a pera. Nechte se unést příběhy z jiných světů. Můžete se těšit na vše, co ke klasice žánru patří.

Dívky v nesnázích, draci a jiné bestie, bojovníci bez bázně a hany, astrální cestování a samozřejmě nějaká ta magie. Sborník je to převelice pestrý a každý si v něm jistě najde tu svou čarodějku. Autorky textů patří mezi kvalitní výkvět mladé české fantastiky.

Vydalo nakladatelství Černý drak 5. prosince 2017.

Brian Staveley: Kronika Netesaného trůnu 3 – Poslední smrtelné pouto

Brian Staveley: Kronika Netesaného trůnu 3 - Poslední smrtelné poutoKronika Netesaného trůnu vrcholí třetím a posledním románem. Starodávní csestriim jsou zpět, aby dokončili svou čistku lidstva; armády pochodují na hlavní město; líchové, osamocené bytosti, které čerpají moc z přírody a živí tak své neobyčejné schopnosti, hrají na všechny strany, aby ovlivnili výsledek války; vrtošiví bohové kráčejí po zemi v přestrojení za lidi a sledují své vlastní cíle.

A třem císařským sourozencům v samém srdci toho všeho – Valynovi, Adare a Kadenovi – je jasné, že i kdyby přežili zkázu, jež hrozí jejich světu, stejně se jim možná nepodaří sjednotit své protichůdné představy o budoucnosti. Trilogie, která začala Císařovými čepelemi a pokračovala Prozřetelností ohně, dospěla k epickému závěru, zatímco říši Annur zachvátila válka.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 6. prosince 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..