×
FANZINE.cz

Nové říjnové fantasy knihy – Briggsová i Collinsová

Patricia Briggs: Alfa & Omega 5 - Jasným plamenem

Listí na stromech, kalendář ani krátící se dny nenechají v říjnu nikoho pochybovat. Vládu již definitivně přejal podzim. Naštěstí ctitelé literární fantastiky si mohou alespoň užívat plnou náruč nejnovějších fantasy knih.

Sara Raaschová: Rebelové vln

Sara Raaschová: Rebelové vlnMagický ostrov Svatý Loray konečně ukončil válku s Argridem, kde vládne církev a strach z kouzel. Při mírovém jednání ale zmizí argridský posel a země žádá odplatu. Z únosu je obviněn pirát Vex. Aby si zachránil krk, rozhodne se pomoci válečnici Lu najít skutečného viníka.

Mezitím dostane argridský princ Benat šokující úkol – zbavit svůj lid odporu k magii. Jak se klubko intrik zamotává, musí se Vex, Lu i Benat rozhodnout, co jsou ochotni obětovat pro mír. Velkolepé fantasy dobrodružství od hvězdné autorky série Sníh nebo popel.

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. října 2018.

Oskar Fuchs: HitokiriOskar Fuchs: Hitokiri

Michael Lindner neprožívá zrovna svoje nejlepší období. Od chvíle, kdy otevřel kletbou chráněný hrob slovenského velmože, aby se zmocnil bájného pokladu, vězí až po uši v problémech. V patách má nejen naštvané čaroděje, oživlé mrtvé a nájemné zabijáky z řad démonů, ale také antimagickou sekci, které už s jeho kousky došla trpělivost.

Když Lindner získá, víceméně omylem, meč zvaný Hitokiri, vypadá to, že konečně našel klíč k řešení všech svých problémů. Čepel této zbraně vykoval legendární Muramasa Sengo speciálně pro boj s netvory a bytostmi, které považují lidi za vítané zpestření jídelníčku. Jenže k ovládnutí Hitokiri jsou potřeba zkušenosti a čas. Michaelovi se však nedostává ani jednoho…

Vydalo nakladatelství Epocha 3. října 2018.

Leigh Bardugo: Trnitá řeč

Leigh Bardugo: Trnitá řečVydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku.

V temných pohádkách je totiž možné úplně všechno. Za každým rohem číhá zrada, pomsta, obětování, ale i láska… Šest pohádkově laděných příběhů s úžasnými ilustracemi z temného světa fantasy sérií Griša a Šest vran.

Vydalo nakladatelství Fragment 4. října 2018.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..