Menu
FANZINE.cz
Sci-fi audioknihy

Nové sci-fi a fantasy audioknihy v červnu 2018

Olga Buriánková

Olga Buriánková

9. 7. 2018

Letní pohodu si milovníci knih a literárních příběhů mohou vychutnat i v případě, že klasické čtení není tak úplně možné. Za volantem nebo u vaření, nejnovější vyprávění do ouška nadchne úplně každého!

Tove Janssonová: Mumínci a kometa

Tove Janssonová: Mumínci a kometaV muminím údolí se rozkřikne, že se na svět řítí kometa. Mumínek s Čenichem a se Šňupálkem neváhají a neohroženě se vypraví do hvězdárny v Opuštěných horách, aby zjistili, jestli opravdu hrozí zánik všeho.

Při svém dobrodružném putování narazí na vyschlé moře a další podivné úkazy, ale také na půvabnou slečnu Ferku, která poplete hlavu zejména Mumínkovi. Zpráva o pohromě se bohužel potvrdí, a tak se v údolí začne se stěhováním poschoďového dortu a s dalšími přípravami na konec světa. Jenže…

První díl audioknižní série o Mumíncích.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 12. června 2018.

S. K. Tremayne: Dítě ohněS. K. Tremayne: Dítě ohně

Když si Rachel vezme Davida, zdá se, že má vše. Stěhuje se do nádherného domu a s novým manželem získává bohatství, lásku i milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní. Tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho mrtvé matky. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je jeho trauma větší, než si myslela? A proč David odmítá mluvit o tom, co se jeho první ženě před lety stalo? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste.

Vydalo nakladatelství Albatros Media 14. června 2018.

Dmitry Glukhovsky: Metro 2034

Dmitry Glukhovsky: Metro 2034Po jaderné válce, která zpustošila zemský povrch, se přeživší uchýlili do rozlehlých sítí moskevského metra, kde vytvořili zvláštní civilizaci. Její existence je však ohrožena. Obyvatelé odlehlé stanice Sevastopolskaja jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším světem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy… a zásoby. Všechny průzkumné skupiny beze stopy zmizely.

Za této situace chce velitel Hunter zjistit, co za tím vězí. S „kronikářem“ Homérem, který po sobě touží zanechat literární odkaz, a dívkou Sašou, dcerou svrženého vládce jedné ze stanic, se vydávají na cestu, která předurčí osudy místních obyvatel… Kdo hledá světlo, musí dojít až na konec tunelu… Volné pokračování kultovního apokalyptického bestselleru METRO 2033.

Vydalo nakladatelství OneHotBook 14. června 2018.

Arkadij Strugackij, Boris Strugackij: StalkerArkadij a Boris Strugačtí: Stalker

Předloha kultovního sci-fi filmu Andreje Tarkovského.

Pásmo, to je nejmenovaná oblast v Severní Americe, kde byly nalezeny tajemné stopy po návštěvě z vesmíru. Není jasné, zda zde havarovalo kosmické plavidlo, spadl meteorit se zvláštními vlastnostmi, a nebo zde jen tajemná mimozemská inteligence udělala krátkou zastávku na cestě a zmizela neznámo kam. Přísně střežená a vojensky izolovaná zóna přitahuje jako magnet stalkery, „slídíče“.

Stalkeři tajně vnikají z hraničních oblastí do Pásma a riskují svůj život při střetu s neznámými mimozemskými silami, aby odtud vynesli zasažené předměty, střepiny. Za tyto objekty s podivnými vlastnostmi, na zbytku zemského povrchu zcela nevídanými, jsou ochotni překupníci na černém trhu zaplatit pohádkové částky. Jedním z nich je i vnitřně rozpolcený Roderick Shoehardt.

Žádný ze stalkerů však netuší, jaké nebezpečí představují nejen pro ně samotné, ale i pro jejich potomky. Pásmo si účtuje vysokou cenu. A zaplatit musí všichni. Někde v jeho středu se však možná skrývá naděje…

Vydalo nakladatelství Tympanum v červnu 2018.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy audioknihy v červnu 2018

Hide picture