Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Borci ze Sin City se vracejí

Návštěva kina může rozhodně zpříjemnit poprázdninový návrat k neodbytným povinnostem. Náladu v září se v kinosálech pokusí divákům zpestřit očekávaný nový díl komiksovky Sin-City či nenápadná sci-fi Dárce.

FOTO: Joseph Gordon Levitt Sin City

Joseph Gordon-Levitt jako nový Joker? Zdroj: A-Company CZ

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (Sin City: A Dame to Kill For)

Vítejte zpět ve městě hříchu Sin City! Striptérka Nancy se rozhodne pomstít vraždu policisty Hartigana, který ji kdysi zachránil před násilníkem. Ošklivý silák Marv se ocitne mezi mrtvolami uprostřed dálnice a netuší, jak se mezi ně dostal. A Dwight, který se posledně zapletl s prostitutkami, se dostane do malérů kvůli další ženě…

Na pokračování filmového noiru Roberta Rodrigueze podle komiksu spolurežiséra Franka Millera čekali fanoušci devět let. Do silně stylizovaného prostředí se vrátí i v minulém díle zemřelí Mickey Rourke a Bruce Willis, naopak Clivea Owena v roli Dwighta vystřídal Josh Brolin.

Datum premiéry: 4. září

video
play-sharp-fill

Dárce (The Giver)

Po ničivé světové válce v roce 2048 lidstvo již nezná bolest, násilí ani konflikty. Jediným člověkem, který si nese vzpomínky na všechny negativní věci minulosti, je Dárce, který předává znalosti svému nástupci, mladíku Jonasovi. Ten postupem času zjišťuje, že lidé byli zbaveni temných vzpomínek pomocí omamných injekcí a stali se z nich jen loutky v rukou intrikánské rady starších.

Komorní, ale ambiciózní sci-fi režisérského veterána Philipa Noyce čekala na svou realizaci takřka dvacet let od vydání knižní předlohy. Začínajícímu Brentonu Thwaitesovi v roli Jonase budou krýt záda ostřílení herci jako Jeff Bridges či Meryl Streep.

Datum premiéry: 11. září

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Borci ze Sin City se vracejí

Hide picture