Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Chystají se souboje robotů

Přicházející jaro doprovodí do kin pestrá kytice filmových novinek. Mezi nimi se vyjímá robotický sci-fi thriller s Hugh Jackmanem či pokračování úspěšného trháku Divergence.

FOTO: Dev Patel Hugh Jackman Chappie

„Ještě jednou se mě zeptáš, kde schovávám ty drápy, a uvidíš!“ Zdroj: Falcon

Chappie

V jihoafrickém Johannesburgu jsou policisté nahrazeni týmy speciálně sestavených robotů. Jejich konstruktér Deon však jednoho z kyborgů přezdívaného Chappie přeprogramuje tak, aby byl schopný svobodného myšlení a cítění. Tato změna udělá z Chappieho terč č. 1 pro jednu z hlav místní policie, důstojníka Moorea.

Stále zajímavější sci-fi režisér Neill Blomkamp se při natáčení nového projektu, který vychází z jeho staršího krátkometrážního snímku, vrátil do svého rodného města. Režisér opět spojil síly s hercem Sharltem Copleym, který propůjčil své pohyby titulnímu robotímu hrdinovi. Jako hlavní záporák se pak představí Hugh Jackman.

Datum premiéry: 12. března

video
play-sharp-fill

Rezistence (Insurgent)

Ve světě, v němž jsou lidé rozřazeni do pěti frakcí, se z mladé vybočující Tris stala lovná zvěř. Společně se svou láskou, Čtyřkou Eatonem, jsou na útěku před frakcí Sečtělých vedených zapálenou Jeanine. Čtyřka však před Tris něco skrývá. Ohrozí jeho tajemství jejich vztah, jakož i celý boj o záchranu?

Sci-fi romance pro náctileté jsou stále v kurzu, o čemž svědčí i úspěch loňské Rezistence. Producenti proto rychle zareagovali adaptací dalšího pokračování sci-fi od autorky Veroniky Roth, v níž si hlavní role opět zahrály začínající hvězdy Shailene Woodley a Theo James.

Datum premiéry: 19. března

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Chystají se souboje robotů

Hide picture