Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Strážci Galaxie se představují

Ačkoliv v červenci spousta filmových diváků odjíždí pryč mimo domov, distributoři do kin nasazují očekávané hity. Letos nás čeká nová marvelovka, v níž se představí parta Strážců Galaxie, ale i napínavý návrat na Planetu opic.

FOTO: Chris Pratt Guardians of the Galaxy

Z puberťáka v Everwoodu marvelovským Strážcem Galaxie? Zdroj: Falcon

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy)

Vesmírný pistolník Peter Quill ukradne magickou kouli úlisnému padouchu Ronanovi, který se připravuje vyvraždit vesmírný národ Xandarianů. Spolu s genocidními plány Ronan spřádá pomstu Peterovi. Ten se proto musí spojit s vražedkyní Gamorou, násilníkem Draxem, mývalem Rocketem a strom připomínajícím Grootem, aby společně Ronana zastavili.

Neuplynulo ani čtvrt roku od premiéry druhého Captaina Ameriky a studio Marvel opět klepe na dveře kinosálů. V dalším komiksovém velkofilmu představí nový tým superhrdinů, který bude mít problém nejen poprat se s hlavním záporákem, ale kvůli rozdílným vlastnostem jeho členů se i udržet pohromadě.

Datum premiéry: 31. července

Úsvit planety opic (Dawn of the Planet of the Apes)

Lidstvo zasáhla epidemie smrtelného viru, jehož následky byl svět uvržen do chaosu. Situace využije populace vyspělých opic, která se pod vedením vysoce inteligentního lidoopa Caesara pokusí převzít světovládu. Mezi lidmi a lidoopy tedy začíná zarputilý boj o přežití a kontrolu nad Zemí.

Série filmů o Planetě opic ze sedmdesátých let byla před třemi lety úspěšně zrestartována a nyní do řady přibývá další pokračování příběhu. Až čapkovsky laděný sequel uvede na scénu Garyho Oldmana, který se při pomstě smrti svých dvou synů nebude v boji proti opicím štítit ničeho.

Datum premiéry: 17. července

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Strážci Galaxie se představují

Hide picture