Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Superman a Star Trek se vrací

V červnu začne na dveře klepat léto a spolu s ním se objeví i zajímavé novinky. Filmoví labužníci si můžou vybrat z dalšího pokračování série Star Trek či zmrtvýchvstání legendárního Supermana.

FOTO: Henry Cavill Man Of Steel

Potvrdí se u Henryho Cavilla prokletí hereckých představitelů Supermana? Zdroj: Warner

Muž z oceli (Man of Steel)

Život Clarka Kenta narozeného na zanikající planetě Krypton byl zachráněn adopcí pozemskými rodiči. Z Clarka se stal novinář, který se ale mezi lidmi cítí trochu jako cizinec kvůli svým nadpřirozeným schopnostem získaným díky svému původu. K záchraně Země před útokem megalomanského Kryptoňana Generála Zoda jich bude muset jako Superman plně využít.

Úspěch temné batmanovské série Christophera Nolana byl pro filmaře dostatečnou motivací, aby se podobnou optikou podívali i na dalšího komiksového hrdinu známého oblibou v modrých elasťácích. Režií restartu supermanovské ságy byl pověřen zkušený Zack Snyder, v hlavní roli se představí Henry Cavill, kterého doplní plejáda hollywodských hvězd.

Muž z oceli (Man of Steel), USA/Kanada/VB, 2013, 143 min, Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Režie: Zack Snyder, Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Kevin Costner, Michael Shannon

Datum premiéry: 20. června

video
play-sharp-fill

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness)

Kapitán Kirk (Chris Pine) poruší při záchraně Spockova života Základní směrnici Spojené federace planet a v důsledku toho je degradován. Jeho nástupce ve velení lodi Enterprise je však zabit při útoku na velitelství Hvězdné flotily vedeným bývalým důstojníkem Johnem Harrisonem. Kirk je povolán zpět a dostane za úkol Harrisona chytit a odhalit jeho pravou identitu.

Znovuoživení legendárního sci-fi seriálu na filmovém plátně režisérem J.J. Abramsem sklidilo před čtyřmi lety úspěch nejen u ortodoxních trekkies, na který se tvůrci nyní pokoušejí navázat. Ke štábu se připojil i britský herec Benedict Cumberbatch, pro kterého role hlavního záporáka představuje další významný zářez v jeho slibně se rozvíjející filmové kariéře.

Star Trek: Do temnoty (Star Trek: Into Darkness), USA, 2013, 132 min, Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Režie: J.J. Abrams, Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana, Simon Pegg

Datum premiéry: 6. června

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Superman a Star Trek se vrací

Hide picture