Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Transformers se vrací v plné polní

Ještě před začátkem prázdnin vpadne do kin několik zajímavých novinek. Transformers to znovu rozjedou ve velkém a Toma Cruise čeká souboj s mimozemskými vetřelci.

FOTO: Mark Wahlberg Transformers

V hromadě šrotu se skrývá Optimus Priime. Zdroj: CinemArt

Transformers: Zánik (Transformers: Age of Extinction, trailer)

Automechanik a amatérský vynálezce Cade žije se svou dcerou na odlehlém texaském ranči. Při opravě vybouraných vozů narazí na legendárního lídra Transformers Optima Primea. Cade musí spolu s Optimem a jeho robopartou zastavit podlé vládní agenty, kteří chtějí vlastnosti Transformerů zneužít ke svým účelům.

Mimozemskorobotické hračky to již počtvrté dotáhly z dětských pokojíčků na stříbrné plátno, kde na ně opět dohlédne král blockbusterů Michael Bay. Geek Shii LaBeoufa však dal sérii vale a štafetu hlavního hrdiny přebírá stále víc populární Mark Wahlberg.

Datum premiéry: 26.června

video
play-rounded-fill

Na hraně zítřka (Edge of Tomorrow)

Pozemšťany napadne mimozemská rasa Mimiků. V boji ve válce světů zasahuje i generál Cage, který však zemře při prvním střetu s Mimiky. Po smrti se kupodivu dostane do časové smyčky, kdy se každý den probouzí v ráno invaze a celou bitvu prožívá od začátku. Cageovy schopnosti v boji s Mimiky se však s každým opakováním zvyšují.

Protagonistu adaptace japonské předlohy, jejíž příběh připomíná komedii Na Hromnice o den více, ztvárnil Tom Cruise. Ten sice nedávno oslavil pátý křížek, stále však jde z jednoho akčňáku do druhého. Do boje proti vetřelcům s ním vyrazí dvě sličné Britky – Emily Blunt a Sherlockova Irene Lara Pulver.

Datum premiéry: 5.června

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: Transformers se vrací v plné polní

Hide picture