Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: X-Meni jsou znovu spolu

Letošní květen se ponese ve znamení pučících květin, pylových alergií, ale i několika očekávaných filmových novinek. Kina opanují dvě generace party X-Menů či znovu probuzené japonské monstrum Godzilla.

FOTO: James McAvoy X Men Day Future Past

Pod X se skrývá James McAvoy jako mladý profesor Xavier. Zdroj: CinemArt

X-Men: Budoucí minulost (X-Men: Days of Future Past)

Superhrdinská mutantí skvadra X-Menů musí znovu zmobilizovat své síly. V boji se zákeřným vědcem Trsekem, který se neštítí mutanty zavírat do koncentračních táborů, budou současní X-Meni spolupracovat se svými mladšími následovníky.

Úspěchu týmovky Avengers se pokusí vyrovnant dvojitá sestava X-Menů složená ze členů původního týmu a jejich mladších verzí z X-Men: První třídy. Kromě samozřejmého Hugha Jackmana v roli Wolverinea se k sérii vrací jeden z jejích otců, režisér Bryan Singer.

Datum premiéry: 22. května

video
play-sharp-fill

Godzilla

Uprostřed ledového oceánu je nalezena zkamenělina jednoho z největších a nejděsivějších stvoření, které kdy ohrožovaly naši planetu – Godzilla. Ze zimního spánku se však rychle probere, aby se připravila na boj s dalšími dvěma monstry přezdívanými Mutos.

Šestnáct let po komediálním blockbusteru s Jeanem Reno bude na plátnech Godzilla znovu  ničit vše, co jí přijde do cesty. Tentokrát by ale mělo jít o sofistikovanější podívanou, která by měla přinést první velkou filmovou příležitost pro perníkového tátu Bryana Cranstona.

Datum premiéry: 15. května

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v kinech: X-Meni jsou znovu spolu

Hide picture