Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi filmy na DVD: Jeníček a Mařenka, jak je neznáte

Redakce

Redakce

28. 5. 2013

Známý příběh s Jeníčkem a Mařenkou se dočkal několika filmových zpracování, dokonce i opery. Rychlopalné zbraně a kožené bundy jim ale dosud nikdo nedal. Jak ukazuje DVD novinka na červen, z Jeníčka a Mařenky se stali lovci čarodějnic.

FOTO: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Do boje s ježibabou! Zdroj: Bontonfilm

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel & Gretel: Witch Hunters, recenze, zajímavosti, hlášky)

Zapomeňte na pohádku, kterou jste slýchávali před spaním. V tomto příběhu Jeníček trpí cukrovkou, takže si o perníčku musí nechat jen zdát, Mařenka má kostlivce ve skříni, o němž se ve slušné společnosti nemluví, a oba jsou vyhlášení zabijáci čarodějnic. Jejich mise na záchranu dětí ohrožených černou magií však představuje akční jízdu, jakou ani naše bizarní dvojice nečekala.

Potrhlé fantasy čerpající z pohádkové klasiky je hollywoodskou prvotinou norského režiséra Tommyho Wirkoly. Ten do role cukrovkáře Jeníčka obsadil Jeremyho Rennera, postavu nebojácné Mařenky po několika peripetiích dostala Gemma Arteton. Zřejmě je v těchto úlohách neuvidíme naposledy, již během natáčení totiž bylo oznámeno, že se rozběhly práce na pokračování filmu.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (Hansel & Gretel: Witch Hunters), Fantasy/Horor/Akční, USA/Německo, 2013, 87 minut, Režie: Tommy Wirkola, Hrají: Gemma Arteton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Pihla Viitala, Derek Mears

Vychází: 26. června

 [youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=QpWZDjgzyH0[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi filmy na DVD: Jeníček a Mařenka, jak je neznáte

Hide picture