Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi filmy na DVD: Tom Cruise ulpívá v Nevědomí

Redakce

Redakce

30. 7. 2013

FOTO: Nevedomi_foto2Planeta Země byla jejich domovem. Následně však odešli a neměli si nic pamatovat. Ale co když se vzpomínky vrátí? Sci-fi thriller Nevědomí je DVD novinkou měsíce srpna.

FOTO: Nevědomí - Olga Kurylenko a Tom Cruise

Existuje něco, co jim neřekli…, Zdroj: Universal Pictures

Nevědomí (Oblivion, recenze, hlášky, soundtrack)

Hlavní hrdina Jack hledá na Zemi artefakty zanikající lidské civilizace. Jednou nouzově přistane vesmírná loď, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost, aniž pro to existuje racionální vysvětlení. Následně je Jack zajat ilegální armádou, operující pod zemským povrchem. Pod vlivem těchto událostí se Jack podívá na svět kolem sebe jinýma očima a z toho, co uvidí, nebude příliš nadšen…

Původně mělo být Nevědomí jen krátkou filmovou povídkou. Joseph Kosinski – autor scénáře a režisér filmu, který v Hollywoodu debutoval sci-fi thrillerem Tron: Legacy 3D – příběhu věnoval osm stran. Tato krátká ilustrovaná novela, jež dala později základ plnohodnotnému filmovému scénáři, byla rozdávána na Comics-Conu 2010. Její zpracování zaujalo Toma Cruise, představitele Jacka, který okamžitě ohlásil, že chce hrát hlavní roli – přestože se tou dobou ještě nevědělo, jak film bude vypadat. Novela nakonec vyšla souběžně s uvedením snímku do amerických kin.

Vychází: 21. srpna

 

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi filmy na DVD: Tom Cruise ulpívá v Nevědomí

Hide picture