×
FANZINE.cz

Nové sci-fi nebo hororové knihy i audioknihy v prosinci – SPAD a TO

RECENZE knihy: František Kotleta - Rázová vlna: Apokalypsa na dosah
Závěrečný díl trilogie SPAD - Rázová vlna od Františka Kotlety. Zdroj: výřez knižní obálky.

Závěrečný měsíc roku 2017 fanouškům literární fantastiky přinesl řadu očekávaných novinek i lecjaké překvapení. Dočkali se závěrečného dílu trilogie SPAD, hororové klasiky TO v audioverzi, audio Příběh služebnice nebo nových Star Wars.

František Kotleta: Rázová vlna

František Kotleta: SPAD 3 - Rázová vlna Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… V jeho troskách řádí měnitelé – nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj.

Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. „Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás,“ říká plukovník Michálek.

Vydalo nakladatelství Epocha 5. prosince 2017.

Stephen King: TO

Stephen King: TO - audiokniha

Audiokniha podle legendárního tisícistránkového románu o podobách zla a nejniternějších lidských děsech, ale i o odvaze, síle přátelství a dětské imaginace, jehož filmová adaptace během podzimu úspěšně prošla českými i světovými kiny. Ve městě Derry nastává každé čtvrtstoletí období plné smrti, které často vyvrcholí masakrem. V roce 1958 se cyklus zkázy podařilo zastavit partě sedmi dětí. Jenže teď se TO vrátilo. A oni musí splnit, co tehdy slíbili.

Aby se nesmírně propracovaný příběh o rozsahu přes 50 hodin dobře poslouchal, zhostilo se četby hned sedm interpretů, kteří si mezi sebou rozdělili party členů Klubu smolařů (Jan Vondráček, David Novotný, Jitka Ježková, Jan Zadražil, Michal Zelenka, Vasil Fridrich) a části zprostředkované vypravěčem (Pavel Soukup).

Vydalo nakladatelství OneHotBook 7. prosince 2017.

Helena Zbudilová: Fantastické světy povídek J. M. Merina

Helena Zbudilová: Fantastické světy povídek J. M. MerinaKniha se zabývá fantastickou povídkovou tvorbou J. M. Merina. Jedné z nejvýraznějších osobností současné španělské fantastické literatury. Vedle teoretického vymezení pojmu fantastično a včlenění autorovy tvorby do proudu španělské fantastické literatury se dílo soustřeďuje na autorovu estetiku fantastična.

Kniha vychází z teoretického postulátu sémanticko-strukturálního, konkrétně z teorie možných fantastických fikčních světů N. H. Traillové. Díky pluralitě Merinových světů je tato autorčina klasifikace obohacena o další modus charakteristický pro moderní fantastično dvacátého a jednadvacátého století.

Vydalo nakladatelství Host 8. prosince 2017.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..