Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové tváře z řad obalů PEZ inspirované Spider-Manem. Mlsejte stylově

Redakce

Redakce

22. 12. 2011

FOTO . Spider-manDobrá zpráva pro fanoušky Spider-Mana a sběratele PEZ formiček na bonbóny. Ty začala jedna americká společnost vyrábět s novými podobami Spider-Mana a jeho úhlavního nepřítele.

FOTO . Spider-man

Je libo bonbónky z kladného, či záporného hrdiny?                    Zdroj: www.iwatchstuff.com

Celosvětově známé bonbóny PEZ pocházejí z Rakouska. Díky mentolové příchuti jejich prvních bonbónů vznikl i název, který je zkratkou německého slova PfeffErminZ (= peprmint).

Nejdříve byly tyto rakouské bonbóny prodávány v malých krabičkách, podobných cigaretovým. Později vznikl nápad přidat k těmto krabičkám i hlavy postaviček z filmů studia Walt Disney. To samozřejmě vzbudilo enormní vlnu zájmu u dětí, které si tuto podobu rychle oblíbily. Jako první postavičky posloužily tomuto účelu Santa Claus a Mickey Mouse.

Amazing Spider-Man trailer: Cápek ze Social Network bude metat pavučiny

PEZ obaly se brzy staly centrem zájmu mnoha sběratelů. Nejdražší kousky se i dnes prodávají v řádech několika tisíc dolarů.

V poslední době byly podoby těchto populárních obalů inspirovány např. hrdiny z filmů Madagaskar, Doba ledová, Piráti z Karibiku nebo Star Wars. Nyní se k výčtu oblíbených figurek přidaly i dvě stěžejní postavy z chystaného filmu The Amazing Spider-Man. Na ten si sice budete muset počkat až do července příštího roku, tyto originální formičky však můžete mít doma již nyní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové tváře z řad obalů PEZ inspirované Spider-Manem. Mlsejte stylově

Hide picture