Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Nové únorové fantasy knihy – příběhy lidí, draků a zvířecích strážců

Olga Buriánková

Olga Buriánková

27. 3. 2019

Ctitelé literárních vyprávění žánru fantasy čekalo nejedno milé překvapení také v průběhu druhého letošního měsíce. Jeho nejnovější knižní svazky jsou oděné do výpravných pláštů historizující klasiky, steampunkových cylindrů i žhavé současnosti.

Lene Kaaberbolová: Divočarka 2. – Poselství poštolky

Lene Kaaberbolová: Divočarka 2 - Poselství postolkyKlára Asková je nenápadná dvanáctiletá dívka. Nečekaně zjistí, že je divočarka s nadpřirozenými schopnostmi a posláním porazit zlovolnou opeřenou bytost, která si říká Chiméra. Když jednoho dne zmizí Klářin nejlepší kamarád Oskar, je jí hned jasné, že po něm bude policie pátrat marně.

Vydá se ho hledat na vlastní pěst do divočarského světa. Musí v sobě najít sílu přemoct temnou magii a zachránit z osidel Chiméry nejen Oskara, ale také další divočary, začarovaná zvířata a tajemný Zápudov.

Pokračování magické fantasy prodané do více než 17 zemí světa.

Vydalo nakladatelství CPRES 11. února 2019.

Gwendolyn Clareová: Inkoust, kov a skloGwendolyn Clareová: Inkoust, kov a sklo

Když se propojí konkrétní člověk, konkrétní pero a konkrétní kniha, dokážou vytvářet zcela nové světy. Elsa z jednoho takového pochází. Její matka ho neustále mění a po jejím únosu Elsa musí vstoupit do reality. V alternativní viktoriánské Itálii potkává kromě tajemné skupiny vědců a vynálezců i krásného mechanika s tragickou minulostí. Podaří se jí vrátit svět do správných kolejí, nebo ji dříve najde nájemný vrah?

Je možné napsat svět se špatným koncem? První díl steampunk-fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. února 2019.

Kendare Blakeová: Temné koruny – Tři temné koruny

Kendare Blakeová: Temné koruny - Tři temné korunyNa ostrově Fennbrinu se v každé generaci rodí trojčata – tři královny, rovnocenné dědičky trůnu. Mirabella ovládá živly. Lusknutím prstů dokáže přivolat plameny nebo prudkou bouři. Katharina může pozřít nejprudší jedy, aniž by ji zabolelo břicho. Arsinoe zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy. Každá z nich je jedinečná, ale jen ta nejlepší může získat korunu. V den jejich šestnáctin proto začíná souboj. A hrát se bude na život a na smrt.

První díl temné fantasy série plné vášní a intrik.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. února 2019.

Tui T. Sutherlandová: Ohnivá křídla 4 – Temné tajemstvíTui T. Sutherlandová: Ohnivá křídla 4 – Temné tajemství

Stejně jako ostatní dráčata osudu, toužil i Hvězdoplav poznat svůj domov. Když k tomu má konečně dojít, cítí obavy. Ačkoliv je nocilet, neumí, tak jako oni, číst myšlenky. Nechápe, proč jsou takoví tajnůstkáři a proč nikdy nikdo neviděl jejich královnu. Dráčata však do něj vkládají velké naděje. Pokud se mu podaří osvobodit uvězněné dešťolety, válka v Pyrrhii možná skončí. Hvězdoplav bude čelit děsivé volbě. Dá přednost domovu, nebo přátelům?

Nocileti mají svá tajemství a jen tak někomu je nevyzradí. Čtvrtý díl dračí ságy, která dobyla svět.

Vydalo nakladatelství Fragment 21. února 2019.

Varian Johnson: Spirit Animals 6 – Soumrak strážců: Dráp šelmy

Varian Johnson: Spirit Animals 6 - Soumrak strážců: Dráp šelmyConor, Abeke, Mej-lin, Rolan a jejich zvířecí společníci ochránili svět před nesčetnými hrozbami. Přesto se stali štvanou zvěří. Falešnému obvinění však stojí čelem. Jsou odhodláni rozkrýt spiknutí a objasnit tajemství prastarých relikvií. Pátrání je zavede do Conorova domova, s otevřenou náručí je tam ale nikdo nečeká. Město je zničeno, obyvatelé jsou chudí a zoufalí. Mohou Zelenopláštníci někomu věřit, když je na jejich hlavy vypsaná odměna?

Na hlavy Zelenopláštníků je vypsaná odměna. Mohou někomu věřit? Šestý díl oblíbené fantasy série Spirit Animals: Soumrak strážců.

Vydalo nakladatelství Fragment 21. února 2019.

S. A. Caldwellová: Svět drakůS. A. Caldwellová: Svět draků

Popusťte uzdu své fantazie a ponořte se do říše ohnivého dechu, smrtonosných drápů a hrůzostrašných tesáků. Nad kresbami se vám zatají dech a budete si tajně přát, aby se vám jednou poštěstilo zaslechnout nad hlavou šustění křídel. Draci jsou možná skutečnější, než se domníváme.

Draci jsou neobyčejná a úchvatná stvoření!

Vydalo nakladatelství CooBoo 25. února 2019.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové únorové fantasy knihy – příběhy lidí, draků a zvířecích strážců

Hide picture