×
FANZINE.cz

Nové únorové fantasy knihy – příběhy lidí, draků a zvířecích strážců

Kendare Blakeová: Temné koruny - Tři temné koruny
Zbrusu nová fantasy série od Kendary Blakeové - Temné koruny. Zdroj: výřez knižní obálky.

Ctitelé literárních vyprávění žánru fantasy čekalo nejedno milé překvapení také v průběhu druhého letošního měsíce. Jeho nejnovější knižní svazky jsou oděné do výpravných pláštů historizující klasiky, steampunkových cylindrů i žhavé současnosti.

Lene Kaaberbolová: Divočarka 2. – Poselství poštolky

Lene Kaaberbolová: Divočarka 2 - Poselství postolkyKlára Asková je nenápadná dvanáctiletá dívka. Nečekaně zjistí, že je divočarka s nadpřirozenými schopnostmi a posláním porazit zlovolnou opeřenou bytost, která si říká Chiméra. Když jednoho dne zmizí Klářin nejlepší kamarád Oskar, je jí hned jasné, že po něm bude policie pátrat marně.

Vydá se ho hledat na vlastní pěst do divočarského světa. Musí v sobě najít sílu přemoct temnou magii a zachránit z osidel Chiméry nejen Oskara, ale také další divočary, začarovaná zvířata a tajemný Zápudov.

Pokračování magické fantasy prodané do více než 17 zemí světa.

Vydalo nakladatelství CPRES 11. února 2019.

Gwendolyn Clareová: Inkoust, kov a skloGwendolyn Clareová: Inkoust, kov a sklo

Když se propojí konkrétní člověk, konkrétní pero a konkrétní kniha, dokážou vytvářet zcela nové světy. Elsa z jednoho takového pochází. Její matka ho neustále mění a po jejím únosu Elsa musí vstoupit do reality. V alternativní viktoriánské Itálii potkává kromě tajemné skupiny vědců a vynálezců i krásného mechanika s tragickou minulostí. Podaří se jí vrátit svět do správných kolejí, nebo ji dříve najde nájemný vrah?

Je možné napsat svět se špatným koncem? První díl steampunk-fantasy série.

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. února 2019.

Kendare Blakeová: Temné koruny – Tři temné koruny

Kendare Blakeová: Temné koruny - Tři temné korunyNa ostrově Fennbrinu se v každé generaci rodí trojčata – tři královny, rovnocenné dědičky trůnu. Mirabella ovládá živly. Lusknutím prstů dokáže přivolat plameny nebo prudkou bouři. Katharina může pozřít nejprudší jedy, aniž by ji zabolelo břicho. Arsinoe zase umí vykouzlit nejrudější růži i krotit šelmy. Každá z nich je jedinečná, ale jen ta nejlepší může získat korunu. V den jejich šestnáctin proto začíná souboj. A hrát se bude na život a na smrt.

První díl temné fantasy série plné vášní a intrik.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. února 2019.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..