×
FANZINE.cz

Nové úryvky z knihy Svět ledu a ohně zveřejněny. Bude na co se těšit

Kromě pevně určeného data vydání nové knihy od George Martina byly zveřejněny také nádherné ukázky. Přestože má dílo vyjít až na podzim, již teď mají fanoušci možnost prohlédnout si několik stránek přímo z knihy, objevily se na internetu.

FOTO: Nymeria
Hrdinka jednoho z příběhů knihy Svět ledu a ohně. Zdroj: distributor

Nakladatelství, které dostalo knihu na starosti, je Edelweiss. Na svém webu zveřejnilo v předběžném náhledu čtyři bohatě a nádherně ilustrované strany. Ty obsahují kvalitní výtvarnou práci, rozsáhlý obsah a úryvek ze sekcí týkajících se nejstarší historie Západozemí zvané Dawn Age a zemí za zdí.

A nejspíš nejlákavější bude pro fanoušky Martinovy série Písně ledu a ohně zveřejněná poslední stránka, která odkrývá široký rodokmen důležitého rodu: Starků. Fanoušci, jejichž věrnost by snad patřila jinému z hlavních rodů se nemusí bát – v knize Svět ledu a ohně čekají i rodokmeny rodu Lannisterů a rodu Targaryenů.

Další úryvek byl pak také zveřejněn na stránce Westeros.org. Na svědomí ho mají Elio Garia Ml. a Linda Antosson, zakladatelé dané stránky, a také spoluautoři knihy Svět ledu a ohně. Ukázka s názvem Deset tisíc lodí uvádí příběh o princezně Nymerii z Rhoynaru a je doplněn obrázkem samotné Nymerie.FOTO: WoIaF Nymeria

Novinky ohledně téhle nové bible se pomalu množí. Na Fanzine.cz se již čtenáři mohli seznámit s připravovanou obálkou knihy a dalším úryvkem, které byly zveřejněny samotným Georgem Martinem. Oficiální anotace Světa ledu a ohně má pro knihu výstižné přízvisko „Kompletní průvodce všemi záležitostmi ve Hře o trůny a ještě víc.“ Dále popisuje svazek jako naprosto oslňující knihu, která jde do hloubky. Také povypráví čtenářům o všem, co by jen mohli chtít vědět o dějinách a kultuře Západozemí i o zemích za Úzkým mořem.

Svět ledu a ohně od George R. R. Martina vychází 28. října tohoto roku. Jak dlouho však potrvá, než se kniha vydá i v ČR, to zatím nejspíš nikdo netuší…

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..