Menu
FANZINE.cz
Literatura

Novinky fantasy na únor – čtenáři si užijí pokračování i nové série

Olga Buriánková

Olga Buriánková

9. 3. 2017

Únor přinesl čtenářům fantastiky kromě záplavy sněhu i některé dlouho očekávané nové díly cyklů Neverwinter či Psyové a měňavci. Ctitelé fantasy se však mohli seznámit i s novými literárními hrdiny v sérii Dishonored nebo Téměř ctihodná liga pirátů.

Anthony Ryan: Stín krkavce 3 – Královna ohně

Anthony Ryan - Stín krkavce 3 - Královna ohně

Zdroj: knižní obálka.

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží.

Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla… Druhé, brožované vydání třetího dílu trilogie Stín krkavce.

Vydalo nakladatelství Host 1. února 2017.

Adam Christopher: Dishonored 1 – Zkorodovaný muž

Adam Christopher - Dishonored - Zkorodovaný muž

Zdroj: knižní obálka.

Císařovna Emily Kaldwinová vede dvojí život; vykonává své povinnosti císařovny, ale přitom se svým otcem, Corvem Attanem trénuje a zdokonaluje se v umění plížení, boje a vraždění. V Dunwallu se objeví podivná zahalená postava, která údajně disponuje stejnou mocí, jakou kdysi vládl jistý zabiják známý pod jménem Daud.

Protože existuje možnost, že se jejich nejnebezpečnější nepřítel vrátil, Emily a Corvo se po hlavě vrhnou do závodu na život a na smrt s časem. Pokud se jim nepodaří o tomto tajemném nepříteli zjistit pravdu, mohlo by to skončit zkázou nepředstavitelných rozměrů.

Vydalo nakladatelství Baronet 1. února 2017.

R. A. Salvatore: Neverwinter 3 – Charonův spár

R. A. Salvatore Neverwinter 3 - Charonův spár

Zdroj: knižní obálka.

Ve třetí knize akční fantasy ságy Neverwinter, která se ocitla mezi bestsellery The New York Times, tasí Drizzt opět čepele, aby pomohl svým přátelům. Jeho milenka, Dahlia Sin‘felle, nedokáže mluvit o ničem jiném než o okamžiku, kdy se opět postaví netherilskému lordovi, Herzgovi Alegnimu.

Drizzt se už jednou vydal po Dahliině boku na cestu pomsty. Dokáže si ospravedlnit ještě jednu bitvu k ukojení zášti, kterou nechápe?

Artemis Entreri rovněž touží po pomstě. Nabídne Dahlii, že jí pomůže Alegniho zničit. Jenže Charonův spár, Alegniho vnímavý meč, ovládá každý Entreriho pohyb – i když ne jeho mysl. A pak je tu způsob, jakým se Entreri dívá na Dahlii. Může Drizzt starému nepříteli důvěřovat?

Vydalo nakladatelství Fantom Print 8. února 2017.

Patrick Rothfuss: Kronika Královraha – Jméno větru

patrick rothfuss_jmeno vetru

Zdroj: knižní obálka.

Jmenuji se Kvothe. Unášel jsem spícím mohylovým králům ukradené princezny. Spálil jsem město Trebon. Strávil jsem noc s Felurian a odešel živý a při smyslech. Byl jsem vyloučen z Univerzity ve věku mladším, než na ni lidé obvykle vstupují. Mluvil jsem s bohy, miloval ženy a skládal písně, při kterých minstrelové vzlykali. Možná jste o mně slyšeli.

Tak začíná Kvothův příběh – od jeho dětství strávené ve skupině potulných herců, přes léta prožitá jako polodivoký sirotek na ulicích zločinem prolezlého města až po drzý a nepřehlédnutelný vstup do obtížného a nebezpečného studia magie na slavné Univerzitě. Na samém počátku však Kvotha potkáváme již jako zkušeného mága, zručného zloděje, suverénního muzikanta a neblaze proslulého vraha.

Ale ve Jménu větru se toho o něm skrývá mnohem víc, vždyť jde o pravdivé zobrazení událostí skrývajících se za legendou o Kvothovi Královrahovi. Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. Čtvrté, brožované vydání prvního dílu románové série Kronika Královraha.

Vydalo nakladatelství Argo 13. února 2017.

Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality

Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality

Zdroj: knižní obálka.

Může magický les dát domýšlivému kouzelníkovi za vyučenou? Jakožto kouzelník dokáže Anton jednou rukou za zády rozvázat složité uzly. Jakožto člověk si sotva zvládne koupit hrnek kávy, aniž se přitom dostane do potíží. Vlastně by měl být celkem spokojený, ale občas si nemůže pomoct a myslí na přátele z mládí, Sebastiana a Charlottu, a na to, že tisíce lidí platí za zhlédnutí jejich velkolepé kouzelnické show spoustu peněz.

Zatímco on sám vystupuje v neutěšených pečovatelských domech. Život je někdy pekelně nespravedlivý. Pak má navíc Anton během svého turné nehodu — poblíž švédského národního parku Tiveden narazí autem do pohovky stojící přímo uprostřed silnice. Zabloudí v prastarém lese a zjistí, že se to tam hemží nadpřirozenými bytostmi a nevysvětlitelnými jevy.

Nedobrovolně se zaplete do pradávného boje mezi dobrem a zlem, ve kterém se ukáže, že Antonovým nejhorším nepřítelem je jeho vlastní osobnost. Kouzelníkův únik z reality je sarkastický feel-good román o přátelství, závisti, lásce a o tom, co se stane, když nepomůžete natrhat květiny malé holčičce.

Vydalo nakladatelství Host 15. února 2017.

Nalini Singh: Psyové a měňavci 5 – V zajetí slasti

Nalini Singh: Psyové a měňavci 5 - V zajetí slasti

Zdroj: knižní obálka.

Ashaya Aleineová je dokonalá Psyka – chladná, klidná, vyrovnaná… avšak jen na povrchu. Aby zajistila bezpečí svému synovi, hraje s Radou Psyů nebezpečnou dvojí hru: poslušně plní nařízení radních a zároveň se potají snaží zosnovat plán, který by ji i její dítě osvobodil z krutého zajetí. Její jedinou šancí, jak se zachránit, je předstírat vlastní smrt a svěřit se do rukou nebezpečného odstřelovače, který ji už týdny pronásleduje ve snech.

Strážce smečky DarkRiverů Dorian Christensen přišel kvůli psyskému vrahovi o sestru a celé rase přísahal pomstu. Sice postrádá schopnost měňavců vzít na sebe podobu svého zvířete, ale v jeho nitru přesto žije uvězněný levhart, který touží po odplatě.

Dorian si nikdy nemyslel, že by mohl propadnout příslušnici chladné rasy Psyů, jenže osud málokdy hraje podle pravidel a úkol chránit Ashayu a jejího syna ho brzy přinutí přehodnotit priority. Ashayu však nepronásleduje jen Rada Psyů, vznáší se nad ní přízrak z minulosti, který by mohl její křehký vztah s Dorianem ohrozit tím nejfatálnějším způsobem…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 15. února 2017.

William Ritter: Případ ukradeného zubu

William Ritter - Případ ukradeného zubu

Zdroj: knižní obálka.

Zábava v holmesovském stylu pokračuje! Ve druhém, rozmařile humorném dílu série s podivínským detektivem a paranormálními jevy v hlavní roli. Rok 1892, New Fiddleham, Nová Anglie. Věci tu nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, zvláště když jsou Abigail Rooková a její excentrický zaměstnavatel R. F. Jackaby opět vyzváni, aby vyšetřovali nadpřirozené jevy.

Nejprve se objeví zákeřní kožoměnci maskovaní jako roztomilá koťátka. O den později je jejich majitelka nalezena mrtvá a na krku má podivnou bodnou ránu. Hned nato se z blízkého Gad’s Valley ztratí dinosauří zub odkrytý při nedávných vykopávkách a v údolí začne řádit neznámá bestie, která napadá zvířata i lidi a nechává za sebou zmrzačená těla.

Policista Charlie Cane, který se do údolí odstěhoval z New Fiddlehamu, žádá o pomoc, a tak se Abigail s Jackabym vydávají chytit zloděje, příšeru a vraha. Případ ukradeného zubu je pokračováním úspěšného románu Jackaby (Host 2015).

Vydalo nakladatelství Host 17. února 2017.

Caroline Carlsonová: Téměř ctihodná liga pirátů 3 – Pirátská čest

caroline-carlsonova-temer-ctihodna-liga-piratu-3-piratska-cest

Zdroj: knižní obálka.

Hilary Westfieldová se stala pirátkou na volné noze. Z Téměř ctihodné ligy pirátů odešla, protože její prezident, proradný kapitán Černozub, se nechová ani trochu ctihodně. Hilary není sama, kdo si myslí, že Liga ze všeho nejvíc potřebuje změnu vedení. S pomocí přátel — upovídaného chrliče nevyjímaje — vyzve Černozuba k bitvě na Širých mořích.

Pokud vyhraje, stane se novou prezidentkou. Ale co když prohraje? V sázce je mnohem víc! Kapitán Černozub a jeho hanební kamarádíčkové totiž opět usilují o převrat a království Augusta i všechna magie v něm se ocitají v ohrožení. Podaří se Hilary přesvědčit dost bídáku, aby bojovali po jejím boku? Dokáže porazit Černozuba, který používá nevybíravé způsoby?

Postrach Jižních teritorií tasí meč a neohroženě se vydává do rozhodující bitvy. Třetí díl série Téměř ctihodná liga pirátů. Neodolatelně zábavný závěr trilogie o statečné pirátce a mluvícím chrliči.

Vydalo nakladatelství Host 17. února 2017.

 Ed. Jitka Ládrová: Zpívající věže

ed-jitka-ladrova-zpivajici-veze

Zdroj: knižní obálka.

Slyšíš ty tóny? Ne? Tak se zastav a poslouchej. To jsou Zpívající věže – majáky, které chrání pobřeží od mořských stvůr. Vítr se opírá do jejich strun a ony vyprávějí své příběhy. Zpívající věže – to nejlepší z prvního ročníku soutěže.

Jela Abasová – Novicka (slovensky), Patricie Kudelová – Cesta poznání, Erik Kováč – Posledný bastard (slovensky), Pavel Koudelka – Parní věk, Vendula Brunhoferová – Ptáčník, Věra Mertlíková – Pravda o strážci z Hoganova přístavu, Jela Abasová – Čo patrí moru (slovensky).

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 23. února 2017.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky fantasy na únor – čtenáři si užijí pokračování i nové série

Hide picture