Menu
FANZINE.cz
Literatura

Novinky klasické literární fantasy v září – Maasová nebo Červenák

Olga Buriánková

Olga Buriánková

2. 10. 2017

Letní parno je fuč a většina lidí si užívá o poznání mírnější podnebí. Kromě příjemnějšího počasí si fanoušci knižní fantastiky přijdou na své i v oblasti literatury. Čekají je novinky historizující fantasy i příběhy ze vzdálených fantasy světů.

John Flanagan: Hraničářův učeň – První roky: Bitva na Hackhamské pláni 

John Flanagan: Hraničářův učeň - První roky - Bitva na Hackhamské pláni

Zdroj: knižní obálka.

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se musí připravovat na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol – zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království.

Vydalo nakladatelství Albatros 2. září 2017.

Leigh Bardugo: Šest vran

Leigh Bardugo - Šest vran

Zdroj: knižní obálka.

Za peníze se dá koupit všechno! Nebo aspoň to platí v Ketterdamu, ve kterém se nikdo nevyzná lépe, než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. A když se objeví neodolatelná zakázka? Je čas sehnat si pomocníky. Zloděj, trestanec, hazardní hráč, černá ovce rodiny, špionka a kráska-zabiják – šest nebezpečných psanců, kteří se pokusí dostat se do nejstřeženější pevnosti světa. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží?

Úspěchy ověnčená fantasy od současné hvězdy young adult literatury Leigh Bardugo!

Vydalo nakladatelství Fragment 7. září 2017.

Jitka Svobodová: Přemyslova krev

Jitka Svobodová - Přemyslova krev

Zdroj: knižní obálka.

Píše se rok 999. Umírá kníže Boleslav a zůstávají po něm tři synové. Nejstarší Boleslav, prostřední Jaromír a nejmladší Oldřich. Ovšem knížecí stolec je jen jeden. A českou zemi obklopují kořistní vladaři, kteří využijí každé nesvornosti. Z jedné strany Boleslav Chrabrý a jeho Polané, že druhé říše vedená mladičkým, leč velmi ambiciózním císařem Otou. Uvnitř čerstvě christianizované země to rovněž vře; stará víra má hluboké kořeny.

Historické drama začíná! Místy kupodivu vedené jako konverzační komedie. Což jen přiostřuje břit dění…

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 14. září 2017.

Tarun Shanker, Kelly Zekasová: Pod maskou lži

Juraj Červenák - Vlk a dýka

Zdroj: knižní obálka.

Evelyn má dost života podle diktátu konvencemi svázané společnosti. Když její sestra Rose zmizí, neváhá, a odjíždí ji hledat. Není však jediná. Cestu jí zkříží Sebastian Braddock, který jí odhalí neuvěřitelnou pravdu – ona i její sestra mají speciální dar léčit nemocné. Nevěří mu, ale když sama poznává lidi, kteří dokážou věci přesahující lidské chápání, začne názor měnit.

Dar zvláštních schopností ale představuje obrovské nebezpečí… Neodolatelná atmosféra viktoriánské Anglie, neuvěřitelné zvraty, sebevědomá hrdinka s ostrým jazykem. Tajemstvím opředení hrdinové, kteří skrývají mnohem víc, než jen svou pravou tvář…

Vydalo nakladatelství Fragment 14. září 2017.

Sarah J. Maasová: Skleněný trůn 5 – Říše bouří

Sarah J. Massová - Skleněný trůn 5 - Říše bouří

Zdroj:knižní obálka.

Pátý díl bestsellerové série Skleněný trůn. Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Vydalo nakladatelství CooBoo 18. září 2017.

Sebastien de Castell: Divotvůrce

Sebastien de Castell - Divotvůrce

Zdroj: knižní obálka.

Někdy vám život rozdá karty, se kterými nejde hrát. A jedinou cestou k přežití je naučit se triky! Jste-li zasvěcenci Jan’Tepu, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti a stát se divotvůrcem. Jenže Kellen nezdědil žádné magické nadání a hrozí mu naprosté zostuzení.

Do města však dorazí tajemná cizinka Ferius Parfax, která ho přiměje vybrat si jinou cestu. Je složitá a nevyzpytatelná, ale možná je Kellenovou jedinou nadějí. Magie je zrádná hra! První díl napínavé fantasy série.

Vydalo nakladatelství Egmont 18. září 2017.

Jana Rečková: Nezdejší

jana-reckova-nezdejsi

Zdroj: knižní obálka.

Někteří jsou nesmrtelní. (Či to alespoň tvrdí.) Jiné je jen těžké zabít. Dále jsou tu různí dlouhověcí čarodějové, králové víl, Vysocí Kosgarové, proslulí válečníci, vojevůdci. Ti všichni se škvíří v kotli svého světa, v polévce zvané Moc. Srkají a předbíhají se, kdo se jí nasytí víc, aniž by se spálil či pukl. Mezi nimi kráčí jako osamělý šermíř–pistolník, jediný spravedlivý, Hadí princ Joark Galhi.

Pevnosti ve válečné vřavě jedna po druhé padají, města se vzdávají, snílci přivolávají Neblahé poklady — stále strašlivější zbraně. Kdo zachrání svět na okraji záhuby? Vždyť už ani sami bohové nedokáží tomu krveprolévání jen nečinně přihlížet…

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 20. září 2017.

Juraj Červenák: Kapitán Stein a notár Barbarič 5 – Vlk a dýka

Juraj Červenák - Vlk a dýka

Zdroj: Knižní obálka.

Hrad na hoře Sitno odedávna střeží cestu k bohatým hornickým městům. Kvůli turecké hrozbě je na podzim roku 1599 dobře vyzbrojený a má početnou posádku. Navzdory tomu se z něj ztratí kastelánova dcera. Uprostřed noci, bez jediné stopy. Zoufalý hradní správce prosí o pomoc notáře Barbariče z nedalekého Schemnitzu. Barbarič tentokrát na vlastní pěst čelí záhadě, která zdánlivě nemá řešení. Šlo o útěk, o únos, nebo dokonce o vraždu?

Situaci komplikuje skutečnost, že na Sitnu nalezla útočiště Kateřina Pálffyová, údajně nejbohatší a nejmocnější žena v království. Navíc Barbarič netuší, že hrad má ještě jednoho, tajného obyvatele, o němž nikdo nesmí vědět. Do složitého případu se postupně vplétá krvavá minulost hradu a pověsti o zakletém podzemním vojsku, o krutých loupeživých rytířích, o přízracích a loupežnických pokladech. Poradí si Barbarič i bez pomoci Steina a Jaroše?

Vydalo nakladatelství Argo 21. září 2017.

Kai Mayerová: Stránky světa 2 – Noční země

Kai Mayerová: Stránky světa 2 - Noční země

Zdroj: knižní obálka.

Furia je na nejlepší cestě stát se skvělou bibliomantkou a proniká stále více a více do magického světa knih. Ale celému světu starých knihoven a mocných knižních svazků vládnou tři tyranské rody. Scházejí se v tajné komnatě, kde rozhodují o osudu bibliomantů i exlibris.

Ale Furia a její přátelé se tyranské vládě nehodlají podvolit, a tak vyrážejí na dobrodružnou výpravu přes několik refugií, aby zničili centrum moci. A přitom narazí na největší tajemství světa bibliomantiky. Cesta do srdce světa knih!

Vydalo nakladatelství CooBoo 25. září 2017.

CD Projekt RED & Dark Horse: Gwent – Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

CD Projekt RED & Dark Horse Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry

Zdroj: knižní obálka.

Ať už hrajete na exotickém plstěném plátýnku v honosném kasinu nebo na nahrubo otesaném baru v hlučné a zakouřené hospodě, hra Gwent vás nikdy neomrzí! Díky kartám s fantaskními kresbami, které jen dotvářejí strategické vzrušení pramenící z drtivé porážky protivníka, nabízí hra Gwent: The Witcher Card Game jedinečný herní zážitek.

Dark Horse vám nyní s potěšením přináší nádhernou grafiku všech karet v úchvatném vydání s pevnou vazbou. Připomeňte si úžasné umění a vražednou hratelnost díky knize Gwent: Výtvarné umění zaklínačské karetní hry! Knihu vydává Fantom print spolu s nakladatelstvím Crew.

Vydalo nakladatelství FantomPrint 26. září 2017

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Novinky klasické literární fantasy v září – Maasová nebo Červenák

Hide picture