×
FANZINE.cz

Novinky knižní fantastiky v červnu a červenci – od pohádek až k postapu

Eoin Colfer: Artemis Fowl
První díl světoznámé fantasy série od Eoina Colfera - Artemis Fawl. Zdroj: výřez knižní obálky.

Tuzemští vydavatelé se po lehkém květnovém výpadku dost polepšili. Zdá se, že s příchodem vyšších teplot se zvýšila i jejich produkce a milovníci fantasy, sci-fi i všech příbuzných žánrů se mají na co těšit!

Júlia Matulová: Spící Beatrice

Júlia Matulová: Spící BeatriceSvětem se šíří neznámý virus. Nelze určit, kde zasáhne příště a kdo další se v bezvědomí svalí k zemi. Protože počet obětí každým dnem neúprosně roste, vědci se rozhodnou přistoupit k nebezpečným pokusům na lidech. Jako dobrovolnice se přihlásí i osmnáctiletá Beatrice. Co ji ve výzkumném středisku čeká? Je nějaká naděje, že společně se synem jednoho z výzkumníků objeví lék? Přežije Bea a dokáže zachránit své blízké – včetně toho, kterého miluje?

Moderní pojetí pohádky o Šípkové Růžence od vítězky soutěže CooBoo hledá talent.

Vydalo nakladatelství CooBoo 1. června 2020.

Eoin Colfer: Artemis FowlEoin Colfer: Artemis Fowl

Artemis Fowl, dvanáctiletý kluk pocházející z kdysi zámožné zločinecké rodiny, působí díky své chytrosti jako zázračné dítě. Tátu unesli, s mámou, která to těžce nese, jsou problémy, ale on se tím nenechá zdeptat. Má totiž geniální plán! Udělá vše pro to, aby získal nezměrné bohatství na záchranu otce a obnovení majetku Fowlů. A jak jinak, když žije v Irsku v 21. století, než prostřednictvím skřítků leprikónů a té nejmodernější techniky?

Humor, akce i nebezpečí v napínavém příběhu, ve kterém se mísí realita s fantazií.

Vydalo nakladatelství Albatros 8. června 2020.

Kristýna Sněgoňová: Město v oblacích

Kristýna Sněgoňová: Město v oblacíchSvět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – město na obrovských pilířích, chráněné před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno. Tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. A kdo o tom něco tuší, je v nebezpečí, mohla by po něm totiž jít císařská tajná služba, Polit, protože svět mimo město přece neexistuje.

Alespoň ne pro ty, kdo nejsou vyvolení. Jenže stará tajemství se ráda nečekaně vynořují, a když se ve městě začnou záhadným způsobem ztrácet děti, nejlepší vyšetřovatel Politu pochopí, že věci mohou být jinak, než mu celý život tvrdili.

Nový román Kristýny Sněgoňové přináší mezi troskami světa po apokalypse temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo.  Originální postapo Město v oblacích.

Vydalo nakladatelství Epocha 10. června 2020.

Luděk Pešek: Past na Persea

Kosmická loď Perseus III má objasnit osud předchozích dvou expedic k Železnému měsíci planety Tartaros, které se po dosažení cíle záhadně odmlčely. Na místě je však posádka Persea III zajata a podrobována převýchově a indoktrinaci.

Sci-fi román Past na Persea autora Luďka Peška, známého i jako významného představitele malířského směru Spaceart, se stal v německy mluvících zemích bestsellerem. V tehdejším Československu ale vyjít nemohl, protože autor emigroval do Švýcarska a jeho dílo se dalo interpretovat jako podobenství vzniku, fungování a udržování nesvobodné společnosti.

Vydalo nakladatelství Triton 18. června 2020.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..