×
FANZINE.cz

Novinky knižní fantasy v březnu – Brooks, Harnessová či Pulmann

Čarodějný přízrak je závěrečným dílem jedné ze sérií proslulého cyklu Shannara od Terryho Brookse - Shannarův temný odkaz. Zdroj: výřez zahraniční obálky.-

Březen je měsícem knihy, a proto se také milovníkům literární fantastiky dostalo možnosti vybrat si z celé řady knižních novinek. Vydavatelé je potěšili návratem k dílům klasiků žánru fantasy i jmény dosud nepříliš známými.

Terry Brooks: Shannarův temný odkaz 3 – Čarodějný přízrak

Terry Brooks: Čarodějný přízrakČtyři země se po celá staletí těšily svobodě, oproštěné od své někdejší démonické minulosti. Hranice opředené magií je chránily před temnou dimenzí známou jako Zapovězení i před hlubokým zlem dřímajícím v jejím středu. Nyní však dochází k nemyslitelnému: prastará ochrana oddělující pořádek od chaosu se začíná hroutit a svět se ocitá pod hrozbou pokolení pomstychtivých, krvežíznivých, obludných stvoření sycených zuřivostí potlačovanou tisíce let.

Mladá Elfka jménem Arling Elessedil zvládne čarodějnými schopnostmi průlom v ochranném valu zacelit a obyvatele Zapovězení znovu uzavřít v jejich temném vězení. Když však padne do rukou ďábelského premiéra mocné Federace, je možné, že jejím snahám bude učiněna přítrž jednou provždy.

Pouze její odhodlaná sestra, Aphen, která je nositelkou Elfích kamenů a ovládá jejich magii, má naději uchránit Arling od hrozivého osudu, jež pro ni její věznitel možná chystá. Railing Ohmsford se mezitím zoufale snaží zachránit svého uvězněného bratra a zjistit, zda jeho předkyně Grianne, trvale pronásledovaná nepřízní osudu, stále žije a je ochotná pomoci zachránit svět… bez ohledu na následky.

Vydalo nakladatelství Fobos 1. března 2021.

Charlie Higson: Brány smrtiCharlie Higson: Brány smrti

Máš dost odvahy, aby ses postavil všemocné a strašlivé královně chaosu, která za Branami Smrti ustavičně nabývá na síle? Allansie se ocitá pod náporem hrozivého moru. Její obyvatelé jsou zasaženi nemocí, která je mění v ohyzdná, démonická monstra. Vybavený protijedem se musíš vydat do Neviditelného Města, ale cesta je plná nebezpečenství a predátorů na každém kroku.

Nemůžeš věřit nikomu, protože každý, s kým se setkáš, už může být zasažený démonickou chorobou… NAPŮL PŘÍBĚH A NAPŮL HRA – A HRDINOU JSI TY!

Vydalo nakladatelství Omega 1. března 2021.

Adam Przechrzta: Materia Prima – Adept

Adam Przechrzta: AdeptVaršava, počátek dvacátého století. Uprostřed města se objevila enkláva a její rozrůstání může zastavit jen zeď protkaná stříbrnými pruty. Nikdo neví, kde se tu vzala, ani proč se uvnitř mění rozložení ulic a podoba domů. Identické oblasti se nacházejí také v Moskvě a Petrohradu. Do oblasti se vydávají jen carské patroly a alchymisté při hledání ingrediencí pro své experimentální léky.

Polský alchymista Olaf Rudnicki a důstojník elitní carské gardy se s hrozbou musejí utkat a dát všanc nejen své životy. K dovršení všeho zlého narůstá konflikt mezi mocnostmi a nezadržitelně se blíží válka. Souboje, zakázané experimenty i narůstající neklid ve městě vedou k finále, které nikdo nečeká.

Vydalo nakladatelství Nakladatelství Fobos 8. března 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..