Menu
FANZINE.cz
Komiks

Novinky od Dark Horse: Žena snů Lara Croft se vrací zpátky do komiksu

Jan Šuška

Jan Šuška

20. 2. 2013

Jistě znáte tuto fiktivní ženskou postavu z videoher, v kterých se snaží zachránit kdejaký historický kousek. Díky vydavatelství Dark Horse a Crystal Dynamics jsou na obzoru další komiksová dobrodružství této britské archeoložky.

Tomb Raider: The Beginning je již existující příběh k nadcházející videohře, která vyjde pátého března tohoto roku. Představí ji jako chytrou mladou ženu vyzbrojenou pouze syrovými instinkty a schopností bojovat až za hranice lidských možností. Děj se tak vrací na úplný začátek a ukáže hrdinku, jak ji ještě neznáme.

Podle demo verze se Lara účastní expedice, jejíž misí je vypátrat ztracené japonské království Yamatai. Výprava však ztroskotá a Lara se probudí na zapomenutém ostrově v Dračím trojúhelníku, který leží blízko Japonska. Na něm se skrývá skupinka padouchů, a hrdinka tak čelí neustálému nebezpečí.

Dark Horse říká, že ve hře jsou použity nové nápady, a tak přináší stejně svěží přístup i v komiksech, které budou následovat po vydání hry.

V minulosti se objevilo padesát jedna dílů Tomb Raider, které vydalo Image Comics v letech 1997 až 2005. Tomb Raider: Legenda o Medusině masce vyšla dokonce i u nás. Uvidíme tedy, jestli si jiným vydavatelem příběhy polepší, nebo vše zůstane při starém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky od Dark Horse: Žena snů Lara Croft se vrací zpátky do komiksu

Hide picture