Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky na únor 2014 přicházejí ze Země vycházejícího Slunce

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 1. 2014

Je tomu opravdu tak, jak se budete postupně pročítat novinkami, nemůžete přehlédnout do očí bijící fakt. Většina novinek je japonská. Což určitě není důvod si zoufat, naopak, tyto komiksy a mangy jsou často kvalitnější než průměrný blivajz, který poslední dobou potí DC a Marvel. Ale nakonec, posuďte sami!

Gantz 2Hiroja Oku: Gantz

Odsouváme, posouváme a přesouváme. Je škoda, že zrovna Gantz, jedna z mang, která skutečně stojí za to, se pořád odkládá, ale snad už se v únoru dočkáme.

Komiks obsahuje chyták, jeho hrdinové jsou již mrtví. I tak ale bojují o možnost znovu žít, která jim byla nabídnuta stvořením jménem Gantz. V cestě jim stojí mimozemšťané, kteří se ilegálně skrývají na Zemi. Každý z bojovníků má ale k ruce futuristický oblek a i nějakou tu zbraň. Kolik mrtvých mimozemšťanů vyváží jejich vlastní životy?

Kdo vyhraje?

Death note – Zápisník smrti 9

A když už jsme u těch mang, další Zápisník smrti se přímo nabízí. Light Yagami se zbavil svého nejsilnějšími protivníka, který byl zdánlivě jediným člověkem se srovnatelným intelektem a deduktivními schopnostmi, jichž se nositel zápisníku bál.

Přepočítal se, protože na jeho místo nastoupí ne jeden, ale hned dva noví hráči, kteří jsou z rozdílných důvodů odhodlaní dopadnout Kiru za cenu vlastních životů.

Naruto 16: Poslední bojMasashi Kishimoto: Naruto

A do třetice všeho japonského. Skrytá listová byla napadena a v nastalém zmatku se jen malá skupinka nindžů vydala po stopách prchajících zrádců.

Jejich dopadení a pokoření ale stálo vesnici mnoho ztrát a vítězství je proto skutečně hořké. Navíc cizinci, kteří se bez očekávání objevili, vzbuzují mnoho otázek a s jejich příchodem  je i odhalení Sasukeho minulosti prakticky na dosah.

Věřte ale, že hrdá Konoha určitě nebojovala s nepřáteli naposled.

Ultimate Spider-Man a spol. 13

Zelený Goblin se vrátil. A určitě se jenom tak neprohání po městě na letounu a neposedává v kavárnách. Tvrdě si došlápne na pavoučího hrdinu a žádný z jeho blízkých nebude v bezpečí.

X-Meni se rozhodli po světě propagovat novou knihu profesora X. Měla to být zábava, občas někomu pomoct, když by se zrovna stali svědkem zločinu, prostě superhrdisnké prázdniny.
Plán se jim ale trochu zvrtnul a dostali se do konfliktu s protivníkem, který je zdánlivě neporazitelný. Napoprvé dostali od všemocného tvora pořádně na frak, jak dopadne druhé kolo?

Vesmírný UsagiStan Sakai: Vesmirny Usagi

Ano, Usagi je také tak trochu japonský, ale nejsou to mangy, proto je stranou. K věci, co bude samurajský ušák proboha dělat ve vesmíru?

Stan Sakai se rozhodl odhalit dobrodružství, které Usagiho zavede do sluneční soustavy Shirohoshi, kde musí nastolit pořádek po smrti svého pána. Základ příběhů je stále o samurajském kodexu cti a povinnosti, jen si Usagi občas k meči vezme na pomoc i laserovou pistoli.

Crew2  č.39

Hvězda naděje, která provází český komiks už déle než dekádu. Časopis Crew zaslouží respekt, protože se málokdy stane, aby každý druhý měsíc nedodával na české pulty komiksové příběhy a novinky.

V tomto čísle se můžete těšit například na Jokera, Rex Mundi nebo Skalpy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky na únor 2014 přicházejí ze Země vycházejícího Slunce

Hide picture