Menu
FANZINE.cz
Technologie

Novinky: Střílečka Prey 2 vyjde v roce 2012

Redakce

Redakce

24. 3. 2011

OBR: První artwork Prey 2 od BethesdyBethesda oficiálně oznámila pokračování FPS Prey z roku 2006. Druhý díl je připravován pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 a měl by vyjít v roce 2012.

OBR: Nepřátelé ze hry Prey 1.

Nepřátelé z prvního Prey. Kyberdémon nechává pozdravovat.        Zdroj: oficiální distributor

Na hře pracují vývojáři z Human Head Studios, kteří vyvíjeli i první díl pod vedením studia 3D Realms. Prey 2 už bylo jednou oznámeno v roce 2008, ale po problémech, do kterých se 3D Realms dostalo, byl jeho osud nejistý. Práva na hru ale později získala Bethesda Softworks. Příběh prvního Prey sledoval osudy indiána Tommyho, jehož přítelkyni unesli mimozemšťané a on se ji vydal s pomocí ducha svého mrtvého dědečka zachránit na mimozemskou mateřskou loď. Kritiky si hra získala zajímavým příběhem a inovativním využitím prostoru, podobném hře Portal z roku 2007.

Bethesda zatím uveřejnila jeden obrázek hrdiny (připomíná Sama Fishera ze Splinter Cell) a hraný trailer, ve kterém mimozemšťané zaútočí na dopravní letadlo.

Pamětníci prvního Prey si možná vzpomenou na scénu, v níž z Tommyho pohledu sledujeme, jak letadlo narazí do mimozemské lodě. Na jeho palubě eskortuje vězně federální šerif, který bude hrdinou Prey 2. Hra poběží na modifikované verzi enginu idTech. Je ale potvrzeno, že nepůjde o idTech 5, na kterém id Software vyvíjí svou novou hru Rage.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Střílečka Prey 2 vyjde v roce 2012

Hide picture