Menu
FANZINE.cz
Literatura

Nový bestseller pro mladší čtenáře

Redakce

Redakce

13. 9. 2009

rick-rioardan-percy-jackson-perex

Bylo by trapné opakovat ten zažitý obrat o hledání nástupců Harryho Pottera na postu knižních bestsellerů pro mládež. Ale je tomu tak, Percy Jackson má tímhle směrem našlápnuto víc než dobře. O čemže tahle kniha je?

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu, moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr… Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval…

rick-rioardan-zlodej-blesku

Tak praví anotace slibující trochu šílený, ale při správném zamíchání ingrediencí zajímavý příběh. Americký autor Rick Riordan vypustil do světa nový fenomén v oblasti fantasy literatury již před několika lety, a protože úspěch byl obrovský (dosud se celosvětově prodalo kolem 3,5 milionu výtisků), Zloděje blesku následovalo ještě čtvero pokračování. V Čechách vychází první kniha tohoto cyklu čtyři měsíce před premiérou stejnojmenného filmu od režiséra Chrise Columbuse, který má na triku například HP a Kámen mudrců nebo HP a Tajemnou komnatu.

Podle zahraničních ohlasů to tedy vypadá, že nový román bude stát za to, čeští čtenáři se o tom mohou přesvědčit na stránkách percy-jackson.cz, kde se dají od začátku září najít první dvě kapitoly a graficky trochu nezvládnutý trailer. Samotná kniha vychází právě v těchto dnech u nakladatelství Fragment.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový bestseller pro mladší čtenáře

Hide picture